Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet, vagy nem lehet menetirá...

Lehet, vagy nem lehet menetiránynak megfelelően gyerekülést bekötni anyósülésre?

Figyelt kérdés

2 éves, 13 kg-os gyerekről van szó.

Hátul gyárilag nincs biztonsági öv.



2015. ápr. 19. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak lehet, de szabad is, ha az autó és a gyermekülés kialakítása azt megengedi.
2015. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valamint nincs vagy kikapcsolható a légzsák.
2015. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

[link]



ide minden le van írva

2015. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
#2: Azt akkor kell, ha menetiránynak HÁTTAL kötöd be a gyerekülést!
2015. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A belinkelt cikkben nem találtam a kérdésemre választ.
2015. ápr. 19. 19:39
 6/13 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy 2, de gondolhatod hogy ha nincs hátul biztonsági öv gyárilag, akkor légzsák sincs a kocsiban...

Egy 35 éves autóról van szó.

2015. ápr. 19. 19:41
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

akkor segítek...ha nem tudtad a cikkből kiolvasni. gyerek akkor utazhat elől, ha nincs légzsák a kocsiban, ha van akkor ki lehet kapcsolni, és akkor is csak menet iránnyal háttal. ergo a kérdésedre a válasz NEM.


cikkben ez a "utazhat e a baba vezető mellett" kérdés

2015. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A netjogtár ezt írja:

"A gépkocsiban vagy a mopedautóban - a (8) bekezdésben foglalt kivétellel - 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert a jármű e célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell a gyártója által megadott szerelési információknak megfelelően rögzíteni. A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell."


Szóval itt azt írja, hogy háttal csak akkor szállítható az első ülésen, ha nincs vagy kikapcsolt a légzsák. De azt nem, hogy csak háttal lehet elöl gyereket szállítani.

Tehát nem tiltja.

De leírva sem látom, hogy lehet.

Ezért vagyok bizonytalan.

2015. ápr. 19. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ja örök téma amúgy, de én olvastam olyat, hogy szállíthatod, ha gyermekbiztonsági rendszerben szállítod (magyarán korának megfelelő gyerekülésben van) és megfelelően van rögzítve.(magyarán a lehető legtöbb ponton be van kötve és a hevederek normálisan meg vannak húzva) De miért fontos a menet iránnyal megegyező szállítás? Nem jobban rálátsz, ha fordítva ül? boccs az offért csak érdekel
2015. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
leírni csak ugyanazt tudnám, amit te is, de ősszel kresz-tanfolyamon direkt szóba hoztuk, és (bár alátámasztani nem tudom semmivel), akkor arról volt szó, hogy lehet. ezt az egyik órára bejövő rendőr is megerősítette.
2015. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!