Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az elakadásjelzőt lehet...

Az elakadásjelzőt lehet "bocsánat kérésre" is használni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy alapvetően arra használják,hogy megköszönjenek valamit (meg persze amire ki lett találva) de én például már elnézés kérésre is használtam, egyszer nem adtam elsőbbséget, máskor pedig túl közel mentem egy kerékpároshoz, majdnem belöktem az árokba, és jobb híján ez jutott eszembe, szerintem jó hatással van az emberekre, ha legalább elnézést kérnek tőlük, engem megnyugtatna.

(ennél többet meg nem tehetek)


2015. máj. 8. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, elég egyértelmű, hogy ha valamit elnéztél, hibás voltál, akkor amiatt villogsz párat. Érteni fogja a másik.
2015. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen jó, nyugodtan használd, csak ne legyen félreérthető az autó mozgásával együtt
2015. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ilyet még nem hallottam...

Refit használják arra hogy jelezzenek hogy pl elsőbbséget adnak, de arra is hogy figyelmeztessenek h egy barom vagy ha most előzöl mert jön szembe vki, ugyanis ha nagy a hangzavar akkor nem nagyon hallatszik a duda.

2015. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek veled kérdező.
2015. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
100%
szokták használni csak ne villogtasd fél óráig.azt nem tudom hogy egy kerékpárosnak átjön-e a bocsánatkérési szándékod.
2015. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem zuhog az eső, akkor kiteszed a kezed... de az elakadásjelző jó az elnézéskéréshez is..
2015. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem csak bocsánatkérésre lehet használni, hanem köszönet kifejezésére is. Ha pl. egy kamionos int, hogy előzheted, annak így szokás megköszönni.

Ha előtted egy hosszabb kanyarban leállt a kocsisor és átlátod: a mögötted 100-al érkezők ezt nem tudhatják, akkor is be szokás kapcsolni.

2015. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A magyar közlekedési kultúra egyik gyöngyszeme, hogy az elakadásjelzőt MINDENRE lehet használni. Ha valamit közölni akarsz a mögötted haladóval, csak villantsd meg a villogót, és majd ő kitalálja, hogy ez most a "köszönöm" vagy a "bocsánat" volt. Egyébként megkülönböztető jelzésnek is használható, elakadásjelzővel mindenféle szabályszegés (különösen a szélső sávban parkolás) legális.
2015. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Amikor jobboldalon leszorítom a biciklist, akkor sokat fog látni abból ha baloldalt kiteszem a kezem, vagy talán nyúljak át az anyósülés felett? :)

A másik meg,hogyha beengednek és elakadásjelzőt használok akkor tudni fogja,hogy nem bocsánatot kértem, ha pedig bevágok elé szintén tudja,hogy nem megköszöntem, kivéve persze ha egy idióta, de akkor meg nem mindegy,hogy mit hisz?

De ezzel az erővel a kézfeltartás is kifejezheti mindkettőt, akkor,hogy kell bocsánatot kérni?

2015. máj. 9. 10:14
 10/12 szántóvető ***** válasza:

"megkülönböztető jelzésnek"-ez marhaság,ez a kék fény+sziréna.

"elakadásjelzővel mindenféle szabályszegés (különösen a szélső sávban parkolás) legális."-teherautók rakodás céljából használják ha megállnak tilos helyen,egyébként nem javaslom hogy bárki kipróbálja ezt a módszert :)

2015. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!