Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pesten mennyire oké biciklivel...

Pesten mennyire oké biciklivel közlekedve a járdát használni?

Figyelt kérdés
A kreszben elvileg néhány estet leszámítva nem lehet biciklivel a járdát használni. Azonban egy híd biciklisként eléggé veszélyes lehet. Ma pl. a szabadsághídon kellett átmennem, és ha akartam sem tudtam volna az utat használni, mivel nagyon keskeny és a közepén még villamos is van.
2015. febr. 23. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdésemből kimaradt, hogy a hidakon. De akkor legyen így a kérdés általánosságban, pl. egy forgalmas úton, a körúton stb.
2015. febr. 23. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:

É.n pesten nem merek biciklizni. Egyszer egy busz szándékosan meglökött.

A Szabadság hídon néha a rendőrök vadásznak a járdán kerekezőkre (1x láttam)

2015. febr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Így van...a Szabadsághídon lehet kaszálni a biciklisták között, mert egy sem tolja, a túristák meg néznek, hogy milyen vad nép vagyunk.


egyébként lehet a Körúton a járdán bringázni, van aki hosszú ideig megússza pofon nélkül.

ez mind attól függ, kinek a tasliába fut bele...van aki nem tanul, aztán van aki abbahagyja a bringázást is(a felépülése után)


én nem merek szűkebb helyeken bringára ülni, mert elcsap a busz előbb-utóbb...

2015. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
65%
A látszat ellenére jóval balesetveszélyesebb a járdán kerékpározni, mint az úttesten. És mint írtad, tilos is. Szóval miért kellene a veszélyesebb, szabálytalan módot választani?
2015. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

persze, veszélyesebb a járda, ha 30-al akarsz rajta száguldani.


Én ha tilosban járok a járdán, akkor 10-15-nél többel nem megyek, és tudom, hogy csak vendég vagyok a gyalogosok között. Az is igaz, hogy csak addig jérdézom max, amíg szükséges, mert pl nincs más út, pl parkon átvágva, de ott is többnyire csak akkor ha nincs nagy gyalogos forgalom.


A belvárosban csak ott bringázok max ahol van bringaút, ha kocsik közé megyek, akkor a buszos utakat kerülöm, inkább kisebb utakat használok, de alapból kerülöm a belvárost, mert szar.

2015. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

A járdát nem (csak) azért veszélyes bringásként használni, mert elüthetsz egy gyalogost, aki jöhet kapualjból, vagy beszélgetés után pár lépést hátrálva, vagy csak hirtelen index nélkül eléd léphet. Inkább azért, mert az úttesttel ellentétben NEM számít az érkezésedre senki. Valamelyest ez amúgy a járdán vezetett kerékpárutakra is igaz.


A Szabadság híd problémás eset. Műemlék hídként nem igazán bővíthető, így muszáj osztozkodni. A járdán tilos a bringázás, hiszen ott a korlát magassága NEM kerékpárosokra van méretezve. Márpedig ha belép eléd egy fotózkodó turista, a Dunában köthetsz ki. Sokkal rosszabbak az esélyeid ott, mint egy amúgy sem túl gyorsan haladó autóval szemben.


Ezért marad a forgalmi sáv (ahová a kerékpáros nyomok is vezetnek). Fontos, hogy NE hagyj helyet az előzéshez, mert NINCS meg a biztonságos oldaltávolság. Ezért fontos az is, hogy gyorsan haladj, hogy ne tartsd fel a mögöttes forgalmat. És számíts rá, hogy aki nem gondolkozik, az le is dudálhat, neki a piros lámpánál lesz időd udvariasan elmagyarázni, hogy nem jókedvedben mentél úgy, ahogy.

2015. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!