Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor mit jelent a telezöld?

Most akkor mit jelent a telezöld?

Figyelt kérdés
Több sávos uton vagyok, a jobb oldali sáv jobbra enged kanyarodni. A bal oldali egyenesen és balra. Most akkor a szembe levő is kap zöldet ekkor, és így keresztezi az utamat, szóval elsőbbséget kell adnom?

2015. máj. 13. 21:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha a bal oldali sávba vagyok, azaz egyenesen és balra haladhatok. És én balra megyek
2015. máj. 13. 22:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha balra kanyarodsz telezöldnél, akkor a szemből egyenesen érkezőnek, de még a zebrán a kanyar után átkelő gyalogosnak is elsőbbsége van veled szemben. (Aki azon az úton készül átkelni, amelyikre te bekanyarodsz.)


Kanyarodó zöldnél (nyíl alakú) nem kell elsőbbséget adnod senkinek.

2015. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Szóval elsőbbséget kell adnod az egyenesen haladónak. Remélem, még nem vezetsz.
2015. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Minden telezoldnel zoldet kap a szembejovo?
2015. máj. 13. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezert hivjak telezoldnek.
2015. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Minden telezoldnel zoldet kap a szembejovo?"


Én találkoztam már olyannal, hogy nem: Vácon a Vörösháznál (aki ismeri Vácot az tudja, hogy hol van). Itt a 2-es úton mindkét irányban 2 sáv van, mindkét sávból lehet menni egyenesen, illetve a belső sávból balra, a külsőből jobbra. Mindkét irányban áll a szembeforgalom, pedig telezöld van (nem mindig volt így és nem cserélték ki).

2015. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden telezöldnél számítanod kell szembejövőre, ám valóban vannak olyan kereszteződések, ahol a telezöld ellenére a szembejövő forgalom pirosat kap a telezölded teljes idejére vagy annak egy részére.
2015. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
húúúú... ez kemény kérdés..az oktató nem mondta? ilyen kérdés után félek..
2015. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Minden telezoldnel zoldet kap a szembejovo?"


Nem, de számítanod kell rá.

2015. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!