Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit akarnak a parkolóban...

Mit akarnak a parkolóban veszekedést kezdeményezők?

Figyelt kérdés

Volt olyan hogy állítólag balesetveszélyes helyzetet idéztem elő egy parkolóban, mert "nem láttam hogy az illető tolat kifelé" és én elhaladtam a tolató autó mögött, szintén autóval. Mondanom se kell hogy utána jól le lettem b*va.

Másik alkalommal tényleg nekiparkoltam egy hajszálnyit a másiknak, de nem lett semmi baja, csak érintette egymást a 2 autó. Az állítólagos kárért adtam némi pénzt is, amennyit mondott, szintén a kiabálás hatására.

A kérdés az lenne, hogy ezek igazából mit akarnak ilyenkor? Úgy láttam hogy nem igazából pénzt, de nem is tudom megállapítani hogy mit. Talán azt hogy én is kiabáljak velük? Nem értem....


2015. máj. 14. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, én is voltam kezdő. De azokét is, akik által le lettél b*va. Szabályos időközönként rácsapják az autómra az ajtót mások és ők is azzal jönnek, hogy nem lett semmi baja. Á nem, csak minden alkalommal alsó hangon is 10e ft a kis horpadás és karcolás javítása és nem is erről az összegről van szó, hanem hogy már nem lesz olyan sérülésmentes, mint régen. Elhatároztam, hogy a legközelebbinek már nem szólok, hanem én is ráb*szom az ajtómat az övére és meglátjuk, mit szól hozzá. Ha meg nem vagyok ott, akkor sunyin odébb parkolnak.

Gerinces kiállást és bocsánatkérést akarnak. Nem kellene kiabálniuk, ebben igazad van, de képzeld magad a helyükbe, legyen egyszer egy olyan autód, ami értékes legalábbis neked, te is ideges leszel. Ez nem is annyira anyagi dolog, amerikában is jól fel lehet húzni az ilyenekkel az embereket, pedig nekik kevésbé vannak anyagi gondjaik (ott nagjából negyedmillió forint a havi létminimum). Először is értsd meg a másikat, hogy ideges és kérj elnézést, máskor meg figyelj oda jobban.

2015. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

"állítólag balesetveszélyes helyzetet idéztem elő egy parkolóban, mert "nem láttam hogy az illető tolat kifelé" és én elhaladtam a tolató autó mögött"


Fura, hogy hagytad magad, hiszen ebben az esetben neked volt elsőbbséged!


Ha látod a belső tükrön lógni a rózsafüzért, akkor az cigány verda, és kerüld messzire! Örülj, hogy ordibálással megúsztad.

De egyébként a pénz kell nekik, soha se fogják még a létező kárt se kijavíttatni, 10 perc alatt eltapsolják azt a tizest...

2015. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyük két részre: az, hogy valaki áll ki, Te meg elhajtasz mögötte az nem túl udvarias, de ezért még nem kell balhézni, bár teszem hozzá ha valaki tényleg áll ki és már félig kint van azt nem tudom hogyan legyen nem észrevenni, ha meg még nincs félig kint, akkor indokolatlan a felháborodás. Viszont ha tanúja vagyok annak ahogyan nekiparkolsz az autómnak lehet nekem is lenne néhány válogatott szavam hozzád, persze a Te reakciódon is múlik, de alapvetően eléggé idegesítő, hogyha más figyelmetlensége/vezetésre alkalmatlansága miatt esik kár az autódban, ami sokszor kicsinek tűnik, de kijavítani nem mindig olcsó!
2015. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én mindig bocsánatot szoktam kérni miatta, de visszacsinálni már nem tudom amiért szólnak, pedig úgy tűnik mintha azt várnák.

Nem a pénzről szól.

2015. máj. 14. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudod visszacsinálni, de oda kéne figyelni és itt nem csak pénzről van szó, hanem a bosszúságról. Az emberek általában szeretik az autójukat, nem szeretik ha baja esik amiatt, mert valaki képtelen megtanulni parkolni. Meg ha javíttatja az sok utánajárással jár, napokig nincs autója stb...

Persze mindenkivel előfordul, hogy egy gyengébb pillanatában nem jön össze egy parkolás, de mondjuk 5 évben egyszer...Ha a mindig szót kell használnod, akkor már valami gond van :)

Legyél figyelmesebb és akkor elkerülheted a hasonló eseteket!

Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy jogos kiabálni, de az éremnek két oldala van.

2015. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"akkor az cigány verda, és kerüld messzire! Örülj, hogy ordibálással megúsztad." Miért? Kik ők, hogy be kell tojni tőlük?


Hogy a kérdésedre is válaszoljak tényleg gáz amikor neked csapják az ajtót, vagy még rosszabb, és csak úgy elsétálnak.


Az én parkoló kocsimnak is egyik nap neki mentek és a lökhárító bánta. Gondolom úgy gondolta, hogy jaj, nem is történt semmi, csak "épp hogy" hozzá ért a másik autóhoz.


HÁT NEM!!!!


És mit tudok csinálni? Semmit. Mert ilyenkor a sok fontoskodó, emberke, meg mindenbe beleszóló nénikék meg bácsikák nincsenek sehol, hogy legalább egy rendszámot elmondjanak nekem.

2015. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem "mindig" én vagyok a hibás, és nem csak a parkolóban csinálják ezt hanem az úton is. Múltkor belső sávban mentem városon belül, mellettem a külső sáv le volt zárva.

Szemből jött szintén a belső sávban egy autós, be akart kanyarodni a tőlem jobbra lévő udvarra, de ugye én ott álltam a lámpánál és integetett meg kiabált ki a kocsiból.

Nyilván látta hogy a szélső sáv üres de azt nem hogy mindjárt kezdődik a lezárás. Ha kimegyek, nem tudok visszasorolni soha az életben.

Nem tudhatta hogy a szélső sáv le van zárva, de nem is azzal kezdte hogy megkérdezi hogy miért nem megyek át amikor üres, hanem rögtön felkapta a vizet.

Azt hiszem, az emberek simán csak önzők, és csak magukat nézik, másokat meg nem.

2015. máj. 14. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ebben a kapualjas helyzetben pont te voltál az önző. Már persze ha láttad, hogy indexel neki balra, láttad, hogy piros a lámpa, te mégis beálltál szorosan az előtted lévőre. Én ilyen helyzetben ha van rá lehetőség még hátra is tolatok, nekem szinte semmi fáradság, neki meg nem kell percekig tök feleslegesen várakozni. Keresztutcába meg pl eleve nem állok be, ha lámpánál kell várakozni.

Másik, hogy kicsit lehet tényleg te vagy a helikopter, ha folyton lekoccolod az a parkoló kocsikat és egy sávváltás is problémát okoz. Gondolom te vagy az, aki már kilométerekkel előbb 40-el bebetonozza magát a belsőbe, mert majd jön a lezárás :)

2015. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nahát, felismertél? legközelebb integethetsz!
2015. máj. 15. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Látják rajtad a nyúlat, a többi csak mese.

Nekem senki sem mer kiabálni meg pofázni.

2016. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!