Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fél éve van jogsim de még...

Fél éve van jogsim de még hosszabb távra nem mentem, most lesz az első és félek, tudnátok tanácsokat adni, megnyugtatni?

Figyelt kérdés

200 km fogom vezetni odafelé, és még ilyen hosszú távra sosem mentem, kicsit tartok tőle, hogy mivel ismeretlen terep, valamit eltévesztek, vagy bajt okozok, nem tudom.

Ugyan ez Pesten, nem merek bemenni kocsival, mert tartok tőle, hogy sávot tévesztek vagy ilyesmi. Sőt, a mániám, hogy egyszer a szembesávba kanyarodok :DD Tudom, hogy bolondság de akkor is félek.

Apám nem akar velem jönni mondván, hogy "engem sem kísérgetett senki". Ez kicsit rosszul esik.

Túlreagálom? Tényleg nem fog annyira kilátástalannak tűnni ha már úton leszek?

Tudnátok tanácsokat adni első hosszabb távú utamra, vagy arra, hogy tudnám kicsit bíztatni magam?


2015. máj. 14. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, de ha a többsávos út gondot okoz, és félsz, hogy a forgalommal szembe hajtasz, akkor inkább vegyél még egy pár órát oktatótól a magad és a mi érdekünkben.
2015. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezek mind csak berögződések. Sosem okoztam még problémát és nem tévesztettem el semmit, óvatosan és szabályosan vezetek. Tpbbsávos úttal is volt dolgom és mindig tök egyértelmű volt, hogy hová kell kanyarodni. Ezáltal ez a probléma nem valós, csak a fejemben létezik, gyakorlatban nem. Csak valamiért nem tudom kiverni a "félszet" a fejemből.
2015. máj. 14. 19:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél GPS-t, és akkor gond nem lehet. A hosszú távú utak azért jobbak, mert az első 30-40 km-en belerázódsz, és utána no problem.

Ha nagyon meleged van, fáradsz, akkor állj meg félúton nyújtózni.

2015. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az első 30-40 km úgyis ismerős terep, inkább szerintem csak attól félek, hogy Kecskeméten eltévedek :D

De igaz, a GPS szuper ötlet.

Köszi :)

2015. máj. 14. 19:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül könnyebb vezetni szerintem. Magára van hagyatkozva az ember, jobban odafigyel. Arra vigyázz, hogy ha mondjuk egy kamion mögött mész és leszűkül a látótered, akkor nagyon figyelj a hirtelen fékezésre, meg minden hasonló helyzetben. A kezdő sofőrök a váratlan helyzeteket lassabban és nehezebben kezelik.
2015. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Messzebbre menni nem probléma, többnyire csak "egyenesen" kell menni az országúton.


Pest keményebb az tuti.

A sávokkal nekem is gondom van, mármint azzal, hogy későn kapcsolok, hogy merre kéne menni, de addigra már mellettem vannak így passz. Olyankor mész tovább abban a sávban arra amerre tudsz. Ha van lehetőséged, akkor megfordulsz valahol. Ha nem, akkor más irányba mész. Pesten az a jó, hogy minden út ugyanoda visz.


A múltkor Budáról mentem volna vissza az Árpád hídra, de egy helyen rossz fele mentem. A vége az lett, hogy a körúton jutottam el arra amerre akartam. Legrosszabb estben félreállsz és utána jársz merre kéne menni.


De távolsági utaknál ez nem szokott gond lenni.


A főutakon többnyire csak mész előre, a városokban pedig csak áthaladsz. Tehát ne aggódj!

2015. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:

Mindenképp azt ajánlanám hogy apád melletted üljön és tanítson. Nekem sokat segített.


200km nem sok. Jóformán el sem indulsz:)

2015. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os, igazad van!!!! Kezdem jobban látni a dolgokat.

7-es, tanítani nem igazán van mit, 12 éves korom óta tudok vezetni (tanyán éltünk, sokat vezettem a faluban és a földeken) de nagy biztonság érzetet adna, ha ott lenne mellettem apám legalább az első 1-2 alkalommal mikor pestre megyek.. De Ő nem akar "pátyolgatni" és nem tudom, hogy hogyan győzhetném meg...

2015. máj. 14. 19:39
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:

Én meg 15 éves korom óta vezetek, de hidd el hogy sokat segített hogy ott van.

Nem csak az autó kezelését kellene megtanulnod.

2015. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ha egyszer nem akar velem jönni akkor mit csináljak? :D Nem kötözhetem oda.
2015. máj. 14. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!