Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan tanfolyam felnőttekn...

Van olyan tanfolyam felnőtteknek, ahol megtanítanak helyesen közlekedni?

Figyelt kérdés

Tudok biciklizni, viszont semmilyen "fontosabb" közlekedési szabályt nem ismerek (senki nem tanította meg se otthon se iskolában, és mivel közlekedésre nem használtam a biciklit, ezért gyakorlat során sem volt lehetőségem megtanulni), nem tudom hol kinek van elsőbbsége, hogy kell jelezni, kirakni a kezem, meg ilyenek, emiatt nem merem a biciklis utakat se használni, nem tudom, hogy fogok a belvárosban biciklivel közlekedni. De úgy általánosságban is hiányom van a közlekedési ismeretekből: pl: van olyan, hogy zöldre vált a lámpa, a gyalogosok ilyenkor indulhatnak meg, de anyám azt mondta, ha nem indulok el, akkor az x kéz felőli oldalról bekanyarodhatnak valamilyen szabály miatt az autósok.

Fiatal felnőtt vagyok, 21 éves szóval ilyen korban vannak erre megfelelő tanfolyamok?



2015. máj. 16. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

kresz tanfolyamnak hívják.

bármelyik autós sulibab beiratkozhatsz, 15-20e környékén megy, bár bringázáshoz elég ha a jogszabályokat áttanulmányozod, illetve olvasol róla cikkeket, leírásokat.

2015. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy valós probléma.

Valamikor még az általános iskolában is volt alapszintű KRESZ oktatás, ami célszerűen a gyalogosokra és a kerékpárosokra vonatkozó szabályokat foglalta össze.

Mostanság már csak a fizetős tanfolyamokon oktatnak közlekedési ismeretet, azoknak, akik valamilyen jogosítványt szeretnének.

Közhely, de igaz, a gyalogosok és a kerékpárosok sokasága úgy közlekedik, hogy nem ismerik a KRESZ-t, nem tudják a szabályokat, ezért a jogosítványhoz kötött jármű vezetőjétől elvárás, hogy vigyázzanak a gyalogosokra, kerékpárosokra.

Sok járművezető sajnos ezt nem veszi komolyan.


A netről is össze lehet mazsolázni a szabályokat, vagy elolvasni egy KRESZ könyvet, ezek elég száraz olvasmányok, de benne van a lényeg.

Kerékpárosokra, gyalogosokra vonatkozóan, ha nincs egyértelmű tiltás, nekik elsőbbséget kell(ene) adni.

Ilyen a fönt említett példa, amikor a gyalogos átkelőhelyeken zöld lámpánál van jobbról érkező járműforgalom is (nekik a zebra előtt meg kell állni).

Figyelni természetesen kell.

Biciklisnek a kerékpárúton van elsőbbsége, ha nincs egyéb tiltás.

Kerékpárt toló személy gyalogos, ha felül a bicajra viszont már járművezető - zebrán tilos keresztül biciklizni, előtte leszállva, gyalogosként lehet szabályosan átkelni.


[link]

2015. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pont a Kerékpárosklub szervez néha bebiciklizéseket, ahol gyorstalpalót tartanak és megmutatjàk, hogyan kell biztonságosan bringázni a városban. Legközelebb május 22-én délután lesz ilyen, facebookon keress rá a Bebiciklizés csoportra!
2015. máj. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak így tovább:) Bárcsak minden kerékpáros ilyen lenne, sajnos a 90%-ot távolról sem érdekli szabályosan közlekedik e.
2015. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a Bebiciklizés jól hangzik, minél gyakorlatiasabb lehetőséget keresek.

A jogszabályokat is átfogom nézni, viszont nem tudom, hogy mire számítsak, mármint, hogy ezek a szabályok mennyire részletesek. Mondok, egy példát, ez szintén megtörtént velem: falun voltunk a nagyszüleimnél, ritka ha ott vagyunk, így ehhez se vagyok hozzászokva. De biciklit szoktunk kölcsönkérni, és olyankor az úttesten közlekedünk vele, a járda túl szűk lenne, meg falun az úttesten szokott mindenki. Mentünk egymás után a főúton, egy másik biciklis velünk szembe, viszont Ő beakart kanyarodni, mivel útjaink keresztezték egymást, így majdnem összeütköztünk. Nem tudtam eldönteni, hogy lassítanom kéne és Őt elengedni vagy ilyenkor, hogy szokás. A szabályok minden esetet megmagyaráznak, és részletesen is rendelkeznek, vagy vannak kérdéses helyzetek?

2015. máj. 18. 22:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha egy úton mentetek egymással szemben, és ő kanyarodik akkor az egyenesen közlekedőnek van elsőbbsége. Vagyis neked volt.
2015. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A KRESZ egyértelműen megfogalmazza a szabályokat.

Egy jó KRESZ könyvből sokat lehet tanulni tanfolyam nélkül is.

Fejezetekre szedve, az alapfogalmaktól kezdve, a forgalmi helyzetekig (elsőbbségi helyzetek, "jobbkéz" szabály, kanyarodási szabály, stb)

2015. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 25. 22:20
 9/14 anonim ***** válasza:

ha egy sima úton jön szembe, akkor neked van elsőbbséged a kanyarodóval szemben, neki karjelzéssel kell jeleznie, hogy kanyarodik és megvárni míg elhaladsz.


Ha neked elsőbbségadás kötelező táblád vagy stop táblád van (és neki nincs), akkor neki van elsőbbsége. Ilyen többnyire kanyarodó főútvonalon szokott lenni.


Ez pl ilyen hely:

[link]


A linkelt helyen a kameranézetből érkezőnek van elsőbbsége balra kanyarodásnál. Mikor te jössz szemből (ott kint is van a tábla). Neked meg kell várnod, míg a kamerás kocsi bekanyarodik balra. Forgalmilag ő nem kanyarodik, hanem egyenesen halad, mert ez egy főútvonal.


Kérdezz nyugodtan itt tőlünk ha valami nem világos. Egyel kevesebb szabályokat nem ismerő kerékpáros lesz az utakon.

2015. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Talán még az érdekelne, hogy hol lehet biciklivel közlekedni. A belvárosban egy biciklis szembejött velem az utcán, pedig szerintem ott nem volt biciklis felfestés. Tényleg, biciklivel -ha nincs külön kijelölt út- akkor az úttesten vagy az utcán lehet közlekedni?Most ezeken kívül egyéb kérdésem nincs, viszont az is sokat segítene, ha írsz egy összefoglalót a saját ismereteidből: biciklis, gyalogos közlekedés, meg pl: görkorcsolyázás. Kíváncsi vagyok, hogy mások mennyit tudnak erről.
2015. jún. 1. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!