Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell lehúzni a fejed...

Gregstand kérdése:

Miért kell lehúzni a fejed egy helikopter rotorja alatt?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat a kérdés. A filmekben szoktam én ezt látni, hogy aki megközelíti a rotort már görnyed is össze. Ez vajon miért csinálják? van vmi különösebb oka?

2015. máj. 17. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

1.) Rinyálnak, nehogy fejbe csapja őket a rotor.

2.) Ezt látták a filmeken.


Persze van olyan helikopter aminek elég alacsonyan van a rotorja, és indításkor vagy leállításkor simán fejbever bárkit:

[link]

2015. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell lehajolni, eleve a biztonsági előírások már magasabban elhelyezett rotort engedélyeznek..Itt Budaörsön is lehet láni , akár a kis magánhelikopter rotorja is dirkt magasírva van, de az emberek azért lehajolnak..mert az evolúció még nem táplálta belénk, hogy a helikoptertől nem kell félni
2015. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért szidjátok ennyire az embereket, én még nem ültem helikopterben, de én is lehúznám a fejemet.

Azért elég ijesztő, hogy a fejed fölött köröznek ilyen "kések". :D

2015. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vfrtom ***** válasza:
100%
A 2.at azért megnézném egy kamov ka-26 elött menni. Van nem egy olyan tipus ami lefejez ha nem vigyázol.
2015. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem volt alkalmam még helikopterezni pedig régi vágyam.

Szerintem azért van a dolog, mert ezek a rotorok k**va nagy szelet kavarnak, és nem birsz alatta egyenesen állni.

2015. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

aham, mi is gondolkodtunk rajta sokat

- felmerült egy olyan is, h légnyomás miatt

erről mit gondoltok?

2015. máj. 17. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Többtényezős a dolog.

Egyrészt ami a fejed fölött van, nem érzékeled a távolságot. pl. ha bringázom, s lehajló ágak alatt haladok, lehúzom a fejem, pedig valószínűleg simán elférnék.

A forgó rotornak van egy kilengése, s egyáltalán nem látod. Itt írják, hogy magasan van. Hát annyira magasan nincs.

A függőleges rotor meg gyakran szinte a földet veri.

Sajnos pár éve volt egy szörnyű baleset itthon. A nevét már nem tudom, de katonatiszt sétált bele a rotorba. Úgy felszecskázta, hogy össze sem lehetett szedni.

2015. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert ijesztő annak akinek ez nem napi rutin. És a legtöbb embernek nem az.
2015. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!