Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszprém belvárosában melyik...

Veszprém belvárosában melyik lámpát figyeli kamera?

Figyelt kérdés
A napokban felelőtlenül belementem a sárgába, de mire áthaladtam a lámpa vonalán, már piros volt, és nem tudom számíthatok-e majd csekkre. (Először fordult velem elő ilyesmi, szerencsére sem gyalogosokat, sem a keresztirányú forgalmat nem veszélyeztettem és nem akadályoztam, ők még nem kaptak szabad jelzést mikor átsuhantam.) Kioktatást most hagyjuk, tisztában vagyok vele, hogy nem dísznek van a piros, a szabály pedig szabály, nem tartozom a renitens sofőrök közé, és én is elítélem, ha valaki szándékosan veszi figyelmen kívül a hasonló jelzéseket.

2015. máj. 22. 10:36
 1/5 WFox válasza:
Melyik kereszteződésről van szó? Vp-ben többnél is van kamera sajnos
2015. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem vagyok ott ismerős. A kórházat kerestem, de eltévedtem, és több kört is mentem ott, Budapesti út felől érkeztem, és a belvárost elérve átmentem egy nagy körforgalmon, ami szerintem nemrég épült, abból kifelé lementem a dombon, később befordultam balra, el a Megyeháza épülete mellett, és megint balra, míg a MacDonalds környékén értem ki, ahonnan ismét rá kellett mennem arra az útszakaszra, ahol már egyszer lejöttem a nagy körforgalomtól. Valahol ezen a részen volt a lámpa, amit az eltévedésem miatti idegességemben (és persze figyelmetlenségemben, mert a kórház feliratot kerestem mindenhol, hogy merre menjek) későn vettem észre, és átcsúsztam rajta. Nagyon rosszkor jönne most egy bünti, mert sajnos más baj is lett a családban :-( (ami miatt a kórházba igyekeztem) Persze, ha kiküldik, nincs mit tenni, mert teljesen jogos lesz. De jó volna előre tudnom, mire számítsak.
2015. máj. 27. 20:40
 3/5 WFox válasza:
Azon a részen kb 4 lámpán is áthaladhattál. Sajnos a rossz hír az, hogy vp-i kollégáim szerint szinte mindegyikben van kamera. Viszont mivel elég rövid ideig zöldek, eléggé toleránsak szoktak lenni, ha még a sárga végén/piros elején átcsusszansz. Bár mostanában sztem igencsak pénzéhes lett a rendőrség...
2015. máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, igen, ettől féltem én is... A toleranciában pedig nem nagyon reménykedem, hiszen ha a lámpa vonalába érve már pirosra váltott, az egyértelműen látszani fog a felvételen, ott pedig nem hinném, hogy azt mérlegelnék, hogy hány másodperc telt el a pirosra váltás óta. Nekem kellett volna jobban figyelni. Szerintem a sárga fény utolsó másodperceiben léphettem gázra, hogy átérjek, de a szemem sarkából már láttam, mikor a lámpa mellé értem, hogy az már piros. :-( Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 28. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most hasonló helyzetben vagyok Veszprémben. Téged megbüntettek?
2022. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!