Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Állítólag új traffipaxokat...

Állítólag új traffipaxokat kap a rendőrség. Ami látja hogy nem, vagy bekötve. Mégis azt hogy?

Figyelt kérdés

Azt mondják a tvben, hogy figyelik ki nem kötötte be magát...


Aki megmondja nekem ki volt bekötve a képeken, és ki nem, annak fizetek egy sört!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mit hazudik a média?



2015. febr. 13. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

ugy hogy ezek nem az uj keszulekekkel keszultek.


Jobb felbontasu, kozeli kepeken siman latszik hogy be vagy-e kotve.

2015. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ideális esetben egy nagyfelbontású képről megállapítható, hogy nincs bekötve valaki. Igen ám, de ideális eset ritkán van. Ha az autóban ülők ruházata és az autó belseje fekete? Ha közben még éjjel is van? Egy automatikus felismerő rendszer nagyon sokszor hibázhat.


A legjobb, ha mindenki a saját biztonsága érdekében használja a biztonsági övet és nem csak azért, mert büntetnek a használatának mellőzéséért.

2015. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Lehet ott akármilyen felbontás, úgysem fog egyértelműen látszani. Főleg, ha fekete ingben vagyok :)
2015. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Tök mindegy, mindenkinek a saját, szerencsés esetben jól felfogott érdeke, hogy bekösse magát. Szóval aki emiatt feketében fog vezetni, azt egyszerűen nem értem...
2015. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nyilván nem 1km-ről fog olyan képet (videót!) csinálni, amin értékelhető, hogy be vagy-e kötve. De nem is ilyen <1Mpx-es képeket (videót!) csinál, mint amiket linkeltél. Az "akár az is megállapítható, hogy be volt-e kötve valaki" nem azt jelenti, hogy 100% biztonsággal ÉS minden kép esetén megállapítható.
2015. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Baromi találékonyak ha pénzt kell szedni. De egy ellopott biciklit már nem tudnak megtalálni, hogy komolyabb dolgot ne említsek.
2015. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Az is jó megoldás lehet, ami Nápolyban volt -bár ott ilyesmiért úgyse büntetnek- hogy olyan pólókat árultak, amiken elől a biztonsági övre emlékeztető fekete csík volt, így kívülről senki nem tudja megmondani, hogy az nem a biztonsági öv.
2015. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg van biztonsági öv figyelő funkció, de azt nem automatikusan teszi, kell hozzá a kezelő is. A rendőröknek jól rááll a szemük az ilyesmire, a múltkor utánam jöttek, mert nem voltam bekötve, pedig lakott területen 50-nel mentem és ők meg az árokparton álltak és csak hátulról láttak, mikor elhaladtam mellettük. Azt kevésszer említették eddig, hogy egy új kommunikációs rendszert is vettek ezekhez, és a távolabb várakozó járőrautót is tudják egy gombnyomással, agy automatikusan értesíteni, és az fog intézkedni!

Majd sírnak páran, hogy már 54-nél bírságolnak. Persze ehhez még több rendőr kell, ami most még nem nagyon akad, bár márciustól lehet többen lesznek, ha megkapják a fizuemelést!


Én igazából azt furcsállom, hogy a mobiltelefonálást nem figyelik, pedig az veszélyesebb, könnyebb észre venni és bizonyítani is.

2015. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak szólok. Az új kamerák valószínűleg alkalmasak több felvétel készítésére. A kamerának 4 objektive látható. A részleteit nem ismerem de technikailag megoldható. Viszont van megoldás. Telefonra letölthető alkalmazások vannak. Ezek jelzik hol van Trafi. Ilyen a Waze, SOS traffipax. Traffipax Hunter. Persze egyik sem 100 %. Én a hármat egyszerre használom. Waze navigál is. A kialakult forgalmi helyzetnek megfelelően elkerűli a dugőkat. Tudod magad is közzé tenni az információkat. Autóval közlekedőknek hasznos. Minnél többen használjuk annál pontosabb lesz. Budapesten már most is kiváló.
2015. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

ami képeket linkeltél, azok 0,2-0,3 MP felbontásúak, a full hd 2MP, egy húszezer forint körüli kompakt gép is tud 10-15 MP-s képeket készíteni.

egy minőségi optikával és kamera chippel felszerelt traffipax még a fikát is meglátja az orrodban. a lézeres vagy ultrahangos távmérő alapján meg nem csak a sebességed, de a távolságodat is meg tudják határozni, ami alapján a kamera automatikusan rád tud fókuszálni. éjszaka pedig ott a jó öreg infravörös, sőt még pontosabb is lehet, mert az öv leárnyékolja a testedet, amit egy egyszerű élszűrő is fel tud ismerni.

ezen felül gondolom nem automatikusan fogod ezért kapni a büntetést, hanem a képelemző szoftver kiköpi az operátornak a gyanús képeket, ő meg majd megnézi és eldönti. ha mégis hibáznak, simán fellebbezhetsz, mivel a képet te is megnézheted.

2015. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!