Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok sokszor miért...

Kerékpárosok sokszor miért mennek az úton mikor az út mellett van egy kerékpár út?

Figyelt kérdés
A környéken van ilyen, ráadásul az út keskeny, nem lehet megelőzni egy sávban a biciklist. Sok versenykerékpáros csinálja ezt, azt hiszik hogy gyorsak, de nem csigatempóban mennek 30-al. Ha meg dudálok akkor meg nem értik és mutogatnak.
2015. jún. 1. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Mert az 1.0 Suzukival miért felejtik bent magukat a bleső sávban 110-zel?


Egyébként a profibb biciklist megértem. A magyar kerékpárutak olyan sz*rok többségében, hogy azon 25 feletti tempóban nem lehet haladni. Az autósoknál is rosszabb sok biciklis miatt megint csak nem. Egyébként igen, jobb lenne, ha mindenki a helyén közlekedne. De amíg ilyen a közlekedési morál és ilyenek a körülmények addig marad az együtt élés

2015. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Én amúgy szoktam látni autósokat a kerékpárúton menni… És ezt olyan rendszeresen csinálják, hogy egy tök jó nyomvályú is van már a kerékpárúton… Aztán ha szól vagy csenget nekik az ember, akkor anyáznak…
2015. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Ma hajnalban volt egy bringás a Hungáriát, ott tekert a külső sávban - persze nem ilyen 25km/h-s sebességgel - mellette meg ott figyelt a kerékpárút...
2015. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is ódákat tudnék zengeni a bunkó autósokról de ez nem az a kérdés most.
2015. jún. 1. 22:36
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert a bicikliúton nem lenne alkalom veszekedésre, nem lehetne kötekedni az autósokkal és videókat feltölteni a youtube-ra.


errorkahun, sanskritfritz, sagancmbp és társai, nézd csak meg.

2015. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor azért, hogy az autósok könnyebben észrevegyék őket, gyakran a kikanyarodni vagy az útról lekanyarodni szándékozó autósok észre se veszik a bicikliutat, tök simán keresztbe mennek rajta. Ha ott megy a biciklis 25-30-cal, akkor az az autósoknak már túl gyors, mellesleg a szokott kerékpárúton (hivatalos nevén a gyalog és kerékpárúton, mert olyan több van, mint amit hivatalosan is kerékpárútnak hívnak) zavarja a gyalogosokat is. (Plusz a kerékpárúton 5-10-zel döcögő/ott parkoló autósokat is ki kell kerülni valahogy… De ugye most ez nem téma.)
2015. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

> „Azért, mert a bicikliúton nem lenne alkalom veszekedésre, nem lehetne kötekedni az autósokkal és videókat feltölteni a youtube-ra.”

Lol, dehogynem! Sokkal több alkalom van ott, mint ha az úttesten megy az ember.

2015. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert mindenféle mondvacsinált dologgal próbálják a jogszabályokat kikerülni és nem törődve másokkal, próbálják a maguk által helyesnek vélt szabályokat ráerőltetni másokra.Pl: én versenykerékpáros vagyok, nagyon rossz a kerékpárút, csak ide szaladtam le a kisboltba, én már öreg vagyok, én beteg ember vagyok, vigyázok én kisfiam és stb...Félelmetes mennyi hülyeséget találnak ki a maguk igazára...pedig a KRESZ 54.§ (1) bekezdés egyértelműen fogalmaz: "Kerékpárral a kerékpárúton...KELL közlekedni!" Nem érdekli őket, hogy a kerékpárút nekik készült, az ő biztonságukat szolgálja, kint az útesten a járművezetőknek nem kell számolni kerékpárossal, ezáltal megnő a baleseti kockázat is ha azon közlekednek. Szerintem...
2015. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]

> „a KRESZ 54.§ (1) bekezdés egyértelműen fogalmaz:”

Akkor nézd meg a 13.§ (2)-es bekezdését:

„Ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek.” – Ugye milyen egyértelmű, hogy hol kell menni?…

Illetve nézd meg az (1)-es bekezdés e) és i) pontjában látható táblák gyakoriságát Budapesten. Rendes „kerékpárút” alig van. Amit te „kerékpárútnak” gondolsz az a KRESZ szerint általában „gyalog- és kerékpárút”.


> „az útesten a járművezetőknek nem kell számolni kerékpárossal”

De a járművezető kint az úttesten FOG számolni a kerékpárossal, mert azt mindig megnézi, hogy mi van az úttesten, a kerékpárúttal viszont ritkábban foglalkozik.

2015. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyszerű: a bringásnak nagyon fontos, hogy jól lássák. A legtöbb kerékpárút méterekre vezet az úttesttől, gyakran parkoló autók, sövény, tábla takarja és kereszteződésekben a jobbra kanyarodóknak holttérben van a kerékpárúton haladó bringás. Ezen kívül rengeteg a gyalogos a bicikliutakon, mivel ezek rendre jobb minőségűek a járdáknál. És az elsőbbsègi viszonyok sem mindig kedveznek a bringásoknak: sok helyen a főúttal párhuzamos bringaitat alárendelik a becsatlakozó mellékútnak is. Ráadáaul a beépítettség függvényében sokszor ide-oda csalinkáznak a bringautak, miközben a az úttest egyenes. Mindezek a biztonságos és gyors haladás ellenében hatnak, ezért választja sol bringás az úttestet.
2015. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!