Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecenben a tanpályán...

Debrecenben a tanpályán taníthatom vezetni a fiamat?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti az autókat, de még csak 16 éves és földutakra járok ki vele, ami magánútnak számít, így ott vezethet, de a rutinpályára bevihetem, mint magánszemély?
2015. jún. 3. 00:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A nyíregyházi pálya egy behajtani tilos - kivéve engedéllyel - táblával volt lrzárva, amikor én tanultam. Tehát ha kérsz engedélyt mehetsz, amúgy nem. Nemhiszem, hogy megengedik majd, hogy a hétköznapi autódban tanítgasd a srácot. Rutin feladatokra a parkolókat sem ajánlom. Rendőr ott is jöhet, annak meg nem lesz jó vége. Én forgalommentes úton gyakoroltam jogsi előtt, ugyanitt csináltam saroktolatást, Y-t, stb. Így is jó, h legalább az elindulást, megállást és gondolom a tolatást tanulja. Sok sikert neki.
2015. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Rutinpályára csak tanulókocsival lehet behajtani, ráadásul a hátsó rész elektromos sorompókkal le is van zárva, a sorompók mögött vannak a gyakorlópályák.

A főkapu és a sorompók közötti terület a forgalmi vizsgák induló és érkező helyszíne...

Az autós iskolák, oktatók szerződéssel használhatják a rutinpályát, magánszemély oda nem hajthat be (bejáratnál ki is van táblázva).

Általában az oktatók is csak az utolsó tanulási fázisban viszik oda rendszeresen a tanulókat, "próbavizsga" gyakorlásokra, amikor nincs tumultus a vizsgák miatt.

2015. jún. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"földutakra járok ki vele, ami magánútnak számít"


Csak akkor magánterület, ha forgalom elől el van zárva. Ha be tudtok hajtani, akkor más is, és a KRESZ is érvényes.

2015. jún. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A földút nem magánterület
2015. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem. Földúton ha meg fognak elveszik a jogsidat 3 évre.


Csak magán területen, forgalomtól elzárva sorompóval, kapuval.

2015. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért ne gyakorolhatnál tanpályán? Felveszed a kapcsolatot a tulajdonos/bérlő autósiskolával és kérsz engedélyt. Bizonyos összegért biztosan engedélyezik.
2015. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6 biztos örülnének neki az oktatók, hogy valaki egy hétköznapi autóban tanul a tanpályán. Nem véletlenül vannak az oktatónak is pedáljai. Jöhetsz azzal, hogy behúzza az apuka a kézit ha baj van, de sosem tudni.
2015. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 SándorÚr ***** válasza:

"Általában az oktatók is csak az utolsó tanulási fázisban viszik oda rendszeresen a tanulókat, "próbavizsga" gyakorlásokra"

Akkor biztos ezért volt h engem a leges-legelső rutin órán kivittek a forgalomba, konkrétan azt sem tudtam fiú vagyok é vagy lány... és mások is mesélték h velük is megcsinálták ezt Debrecenben.

Amúgy a Vámospércsi úton az ÉKKO iskolának van saját rutin pályája, esetleg dobj nekik egy e-mailt.

2015. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tanulóknak komoly 2000 forintot számolnak fel pályahasználati díjként, ami nem egy komoly összeg, de tanfolyamon kívül, magánszemélyeket nem engednek be.

Van egy házirend, biztonsági előírás, aminek a betartásáért az oktatók személyes felelősséget vállalnak.

Kívülállók beengedésével káosz alakulna ki, hisz az már nem arról szólna, hogy egy "civilt" engednek be, hanem sokat, s a rutinpálya nem vidámparki dodgem.

Az oktatók tisztában vannak azzal, hogy mit szabad és mint nem, náluk van tétje a kitiltásnak, míg egy magánszemély elintézné annyival, hogy "akkor nem jövünk többet", arról nem is szólva, hogy egy esetleges koccanás után milyen cirkuszok lennének, hisz a biztosítás ilyen bulikra nem érvényes.

Az meg hab lenne a tortán, ha a vizsgázó, külsős bohóckodása miatt már a kapun belül megbukna

2015. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tanpályán csak oktatóval lehet menni, erre alkalmas kocsival. Ne véletlen.
2015. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!