Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A szabályok szerint települése...

A szabályok szerint településen kívül az út melyik oldalán kell tolni a biciklit?

Figyelt kérdés
Milyen szabályok vannak erre?
2015. jún. 7. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
KRESZ 21. paragrafus (2) értelmében az úttest jobb oldalán, mindenhol.
2015. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

KRESZ 21. paragrafus értelmében az úttest bal oldalán, lehetőség szerint mindenhol. :)


Lakott területen lehetőség szerint bal oldalon, amennyiben nincs járda, lakott területen kívül pedig mindig bal oldalon. Így látod, hogy ki akar kivasalni és még félre tudsz ugrani.

2015. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizonytalan voltam a szabályt illetően, pedig sokat biciklizek. De ha netán tolnom kellett akkor a józan ész parancsára is mindig a bal oldalon toltam. Mert ahogy a 2. válaszoló is fogalmazott "Így látod, hogy ki akar kivasalni és még félre tudsz ugrani."
2015. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nyert, ketteske. Olvasd el a 3. pont b) bekezdést. Kerèkpárt, smkp-t toló személy mindig a jobb oldalon halad.
2015. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg! Ott a pont! :) Pedig ebben olyan biztosnak éreztem magam, hogy még fogadni is mertem volna rá.

Ezen az új fajta kresz vizsgán is állandóan megszivatott valamelyik gyalogos, vagy smkp-s kérdés.

2015. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!