Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az kihágásnak minősül, ha...

Az kihágásnak minősül, ha olyan úton, ahol nyomógombos jelzőlámpa van a gyalogosok részére, áthajtok a piroson, miután a gyalogos már átkelt a zebrán és nincs más senki, aki át szeretne kelni az gyalogátjárón?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 20:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Igen! A Megállj! jelzés meghaladása....
2015. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakori játék gyalogosoknál ,hogy odaér ,megnyomja a gombot,pedig nem jön éppen semmi. Nem vár, átmegy a piroson a zebráján, aztán fél perc múlva zöld lesz a lámpa, de addigra már rég a bótban veszi a parizert a gombnyomkodó, és áll miatta a kocsiút."


Tehát te úgy okoskodsz, hogy ha van egy paraszt, aki neked kellemetlenséget okoz (plusz harminc másodperc várakozás), akkor te is lesüllyedsz az ő szintjére, és te is paraszt leszel.


Végülis nagyszerű gondolatmenet.

2015. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Mi abban a "parasztság" ha nem tartok be egy értelmetlen szabályt,ami csakis azért van mert technikailag nem megoldott hogy pl figyelje egy kamera a gyalogos jelenlétét, és sokkal egyszerűbb egy lámpát kapcsolgatni még ha semmi értelme nincs is? Nuku forgalomnál lexarom a stop táblát is ,biztos nem fogok állóra fékezni előtte ,pedig az is kresz szabály, rendőr büntethet érte,de ez csak egy példa. Senkinek nem ártok vele, saját kockázatom ha megbüntet a rendőr fizetem,növekszik az államkassza. Ennyi.


Gondolom te soha egy km/órával sem lépted még túl a sebességhatárt és 30 as tábláknál végig 29,5-el haladsz. Szóval ha igen,akkor lehet papolni. "Más szemében a szálkát.."

2015. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

A kresz - mint már írtuk - nem javaslat, hanem kötelező érvényű.


Ha te nem tartod be, akkor milyen jogon várod el másoktól, hogy betartsák?


Ha gondolod, youtube-on találsz egy csomó oylan videót, ahol az egyik közlekedő úgy gondolta, hogy egy apró szabályt megszeghet, nem árt vele senkinek.


Szólj anyádnak, hogy majd a sírkövedre is azt vésessék, hogy "Csak egy apró szabályt szegett meg".

2015. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg a szabályokat adott helyzetben ,ha nem logikusak, át kell hágni. Ha észreveszik büntetnek de ez benne van a játékban.
2015. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg a szabályokat adott helyzetben ,ha nem logikusak, át kell hágni."


Jaja, igazad van, ezért szoktam én is az A8-nak 160-nal tolni a városban, a nyomihelyre parkolni, ledudálni a köcsögöt aki megpróbál az ÉN SÁVOMBA bepofátlankodni, leszarni a gyalogost a zebrán.


Ezek a szabályok szerintem nem logikusak, hát áthágom őket. Köszönöm, hogy szerinted is igazam van!

2015. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%
Figyelj,engem nem zavar az ilyen audis sem. A rendőrség dolga a büntetés,nekem nem lesz tőle jobb ha idegeskedek miattuk. Vannak teljesen szabálykövető és nem mindig szabálykövető emberek, nem érdemes vitázni ilyen világnézeti különbségeken.
2015. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Látom, marhára nem érted. Nem a büntetés a lényeg. Pont leszarom, hogy kell-e fizetned. Irreleváns.


De amikor egy kis szabály áthágásakor összetalálkozol egy másik közlekedővel, aki szintén éppen csak egy kis szabályt hág át, valamelyikőtök meghal, a másik pedig gyilkos lesz. Sarkított példa, de sokan gyászolják hozzátartozújukat ilyesmiért - és sokan próbálnak elszámolni a lelkiismeretükkel, hogy megérte-e fél perc előnyért...

2015. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
És egy kihalt gyalogzebrán való tiltott áthaladásért nem kellene tömeghalált vizionálni. A "mi lett volna ha" az egyik legértelmetlenebb kérdések egyike.
2015. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogyha szabálytalankodsz, az a te döntéséd, ha valakinek ebből baja esik, az nem az ő döntése volt, adott esetben hárítani se tudja. Pl: piroson átmenés, gyorshajtás, követési távolság be nem tartása, és meg sorolhatnám. Akit veszélyeztetsz, annak minimális, vagy nincs ks beleszólása a dologba. Gondolom senki nem örül neki, ha más dönt a testi épségéről helyette.
2015. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!