Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik ilyenkor egy...

Mi történik ilyenkor egy rutinos sofőrrel?

Figyelt kérdés

Pár éve meghalt az egyik unokatestvérem, 12 éves kora óta "vezetett" (rallyzott) 20-22 éves koráig komolyan foglalkozott is ezzel a sporttal, tanúsítom ,hogy nagyon jól vezetett, soha nem volt balesete, 17 évesen szerezte meg a jogosítványt.

Egyedül annyi baj volt vele,hogy indokolatlan előzéseket vállalt be rendszeresen, és notórius gyorshajtó volt, de mindezek ellenére még csak egy koccanása sem volt.

Aztán azon a bizonyos nyáron,egy nyílegyenes, belátható úton egyetlen autót akart megelőzni, átment a szembe sávba és frontálisan ütközött az egyetlen szemből érkező kamionnal, azonnal meghalt, a mellette utazó barátnője lábtöréssel és zúzódásokkal megúszta.(27 éves volt, tehát 10 éves jogosítvánnyal rendelkezett)

A kamionos elmondása szerint "bevágott elé", majd észlelte őt, és próbált azonnal visszasorolni, de esélytelen volt, alig fékezett, de ha nem húzza vissza a kormányt a barátnője is meghal.

A kamion mögött egy darab autó sem jött, szabad lett volna az út, nem lehet tudni,hogy miért akart pont akkor előzni, miért nem vette észre a kamiont?

Valójában a gyorshajtás (és a figyelmetlenség) áldozata lett, és ez annyira nem méltóságteljes hozzá, ez hatalmas hiba szerintem, ilyet egy amatőr sem követne el.

Az előzött autó sofőrje még azt is látta,hogy indexelt, tehát szándékos előzés volt, a barátnő szerint sem volt zavaró tényező, az autó műszakilag hibátlan volt, a szakértők szerint is sofőrhiba volt.

Az öngyilkosságot is kizárta mindenki, nem az a típus volt.

Számomra máig rejtély,hogy mi történhet ilyenkor egy valóban rutinos sofőr fejében,amikor ilyen fatális hibát követ el?

Pár pillanatig voltak csupán a másik sávban és csak ott észlelte a kamiont, mert azonnal próbált visszasorolni, a kamionosnak se villogni se dudálni, nem volt ideje, a kormányt tudta elhúzni minimálisan.


2015. júl. 5. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy autó mögül hogy nem vesz észre egy kamiont?

Nem értem ezt a sztorit.

2015. júl. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán nem volt akkora király sofőr mint hiszed. Nehéz ezt elfogadni egy rokonról. Felelőtlen sofőr volt, az igazi profi versenyzők pont nem száguldoznak ész nélkül az utakon, mert van felelősség tudatuk.

Persze, a legalsó amatőr kategóriában 1-2 évig bohóckódokat sem érdemes profi versenyzőnek nevezni. Nyilván nem volt olyan jó, azért bukott bele a versenyzésbe is

2015. júl. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jól vezetett és nem bukott bele a versenyzésbe, hanem egyszerűen abbahagyta.

De ilyet senki sem csinál,hogy behúzza a kormányt egy kamion elé, érthetetlen...

2015. júl. 6. 07:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, kér okból hagyhatta abba szinte biztosan, vagy nem volt elég jó, nem voltak szponzorok, stb stb. Vagy pedig szimplán mentális kérdés, akkor viszont megint csak megkérdőjelezhető a felelősség tudata stb stb.

Mint írtam nehéz elfogadni, hogy egy közelálló személy nem az az irigyelt nagytudású ember akinek képzeltük.

2015. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát aki így vezet és nem tanul mások hibájából, az majd a sajátjából fog. Vele is ez történt, csak sajnos meghalt. Részvétem!


Rengeteg baleset történik ugyanis. Nagyon durvák. Felelőtlen fiatal srác aki versenyzik, megöli egy gyerek anyját-apját, stb... Amikor megkaptam a jogsimat, én is sok ilyet csináltam. Előzések, gyorshajtás, stb. Mindig siettem kb.. Sportosan vezettem. Aztán a sok baleset hatására visszavettem és többé nem az a fontos, hogy mikor, hanem csak az, hogy érjem el a célom biztonságban.


Aki mindig így vezet, nem vesz vissza egy cseppet sem, azzal előbb-utóbb megtörténik a baj. Hiába mennyire jó sofőr volt. Én elhiszem, hogy az volt. De a legjobbak is hibázhatnak, ők is szenvednek balesetet.


Van akinek 20-30-40 éve van jogosítványa, minden helyzetet meg tud oldani, nagyon jól vezet, aztán egyszer hibázik és meghal.


Unokatestvéreddel ami történt nagyon szomorú, ne ítéld el őt emiatt, sajnos már soha nem fog kiderülni, hogy mi történt pontosan. Lehet akkor egyszer véletlenül elfelejtett rendesen körültekinteni, csak az volt benne, hogy ott egy autó, amit meg kell előzni.


Még egyszer részvétem a történtek miatt!

2015. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Valójában a gyorshajtás (és a figyelmetlenség) áldozata lett, és ez annyira nem méltóságteljes hozzá, ez hatalmas hiba szerintem, ilyet egy amatőr sem követne el. "


Dehogyisnem, tapasztalt sofőröknél is van egy-egy gyenge pillanat, hogy a figyelmükk valahol teljesen máshol van. Meg a tapasztaltaknál már reflexből megy minden, ami igazából baj. Az unokatestvéred már reflexből előzött is, annyira, hogy elfelejtett a szembesávba is nézni.

Amúgy pontosan ez a sztori történt meg a sógorommal is, csak annyi a különbség, hogy ő megúszta, mert személyautó jött szembe, nem kamion, ennyi volt a szerencséje.

2015. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A leìrás alapján valami elvonhatta a figyelmét az előzés megkezdésekor. Ki tudja: rádió, telefon, műszerfal, beszélgetés, bármi elvonhatta a figyelmét. De akár pillanatnyi elalvás is lehetett az ok.
2015. júl. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szomorú, ami történt, de pont ez mutatja, hogy nem volt jó sofőr. A jó sofőr nem arról ismerszik meg, hogy felelőtlenül előzget (Te magad írod, hogy indokolatlan előzéseket vállalt be), épp ellenkezőleg. Az ilyen sofőr teljesen egyértelműen rossz sofőr. A szabályok betartása, a defenzív vezetés épp az ilyen baleseteket előzi meg. A versenypálya más, ott nyilván jobban vállal kockázatot az ember, mert legfőképp a saját életét kockáztatja, illetve a többi versenyzővel együtt tisztában van azzal, mit kockáztat, de aki közúton csinál ilyet, az az utasát és a közlekedés többi résztvevőjét veszélyezteti. Itt a hangsúly azon van, hogy kockáztatott, ami óriási felelőtlenség. Jó sofőr sosem tesz ilyet. Az ilyen "rutinos" sofőrök általában "csak" egyszer nézik el, mérik fel rosszul a helyzetet, de az az egy alkalom pont eggyel több a kelleténél, mint látjuk.
2015. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán azon a bizonyos nyáron,egy nyílegyenes, belátható úton egyetlen autót akart megelőzni,"


Kresz tanárom mondta, hogy nincs ilyen útszakasz, csak a tankönyvben. Pillanat alatt megváltozik a helyzet.


Aki előzz azaz életével játszik, kérdés az, hogy mennyire siet, és ez mennyire éri meg.


Nekem az a tapasztalatom, vannak emberek, akik nagyon jónak hiszik magukat, és vannak, akik tudnak vezetni. Akik jónak hiszik magukat, azok benéznek egy-egy előzést, és akkor van a baj.

2015. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!