Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem az útviszonyoknak...

Ha nem az útviszonyoknak megfelelően vezetek az milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

Azon túl,hogy összetörik az autó,meghalok stb...

De mondjuk lakott területen kívül egy rossz minőségű úton 90-el megyek, miközben azon 50 is sok, és ezt észleli a rendőr?Megbüntet?Miért?Milyen címszóval?

A "nem az útviszonyoknak megfelelően vezet" cím elég buta, és relatív dolog, remélem ilyen nincs is.


2015. júl. 7. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Miért szólna..ha bírja az autód...


az autószerelők viszont örülnek...lesz meló.

2015. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De bizony nagyon is van ilyen. Példaképp egy anno nagy visszhangot kapott eset, ahol az autós egy kátyú miatt majdnem meghalt, mégis őt bírságolták meg, pont emiatt:


[link]


Ettől függetlenül önmagában elég életszerűtlen, hogy a rendőr kiálljon mondjuk egy veszélyes kanyarba, és ilyen címszóval megbírságoljon (amíg betartod az előírt maximális sebességet és a KRESZ egyéb rendelkezéseit), hacsaknem történik a fentihez hasonló baleset.

2015. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Traffipax-al ilyen esetben soha nem fognak lefényképezni. Akkor szokott gond lenni, ha balesetet csinálsz. Akkor mindig előveszik a sebességet, és ha te vagy a hibátlan fél, akkor is rádverhetik az egészet csak azért, mert főúton mondjuk szakadó esőben 90-el és nem 50-el mentél (látási viszonyok miatt, stb kell 50-el menni).
2015. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert engem megállítottak miután egy kanyargós úton 90-el végig mentem, Nissan Patrolom van, (95-ös) nem bánta a kátyúkat sem, de mivel nagy autó, kanyargós út, gyorsnak tűnhetett, és ezt látták az út szélén az autóban ülő rendőrök (nem hinném,hogy az autósokat figyelték, valamit rádióztak vagy írtak, spontán jött az igazoltatás)

Persze nem minden kanyart vettem be 90-el, mert azt nem bírta volna, de nyomtam neki, és megkérdezték,hogy hova sietek, de nem büntettek meg, én meg mondtam,hogy ennyivel lehet menni.

2015. júl. 7. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor vszleg csak gyanús voltál nekik (aki sietősen halad, főleg ilyen útviszonyok mentén, az mindig picit gyanúsabb, azt hihették, hogy rosszban sántikálsz).
2015. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért önmagában nem büntethetnek. Ha jégen hóesésben 90-el mész országúton akkor sem. Viszont ha besokalsz és elszállsz összetöröd magad és másokat ,akkor megy a bünti is.
2015. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy ítélték meg, hogy veszélyesen közlekedsz ezért megelőző jelleggel lekaptak, ennyit tudnak tenni
2015. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"nem az útviszonyoknak megfelelően vezetek" ezt nevezik relatív gyorshajtásnak. Ez - mint fentebb is írták - annyiban különbözik az abszolút gyorshajtástól, hogy nem mérhető. Pontosabban mérhető a sebességed, de mivel sebességhatár alatt vagy, nem szankcionálható, csak akkor ha baleset részese leszel. Olyankor viszont a szakértők döntik el, hogy a sebességed megfelelt az útviszonyoknak vagy sem. Ezt szemmel nem lehet megállapítani.
2015. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem az útviszonyoknak megfelelően vezetek az milyen következményekkel járhat?"


hát szerintem...előbb érsz haza??! XD

2015. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!