Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mindig csak akkor...

Miért mindig csak akkor szólnak be, amikor "kisautóval" megyek?

Figyelt kérdés

Futárként dolgozom,22 éves vagyok, de a szüleim eltartanak és bármit megvesznek.

A futárautóm egy 3 ajtós 1.3-as Swift, ezt hajtom szét.

Alapból pedig édesapámtól "megörököltem" egy 2009-es Audi A6-ot (3.0 TDI S-line) és a mindennapokban ezt használom.

Futárként gyakran gyorsan hajtok, és rengetegszer szóltak már be, motorosok,kerékpárosok,gyalogos,másik autós.

Legtöbbször azért mert gyorsan megyek, mutogatnak utánam a gyalogosok, de konkrét eset,hogy a motoros utolért,és úgy kezdte,hogy az anyámért száguldozok (persze nem volt ennyire finom)

De például pirosnál állva is köcsögöztek le, mert nála 3 gyerek ül hátul "és ha neki megyek".

Az Audival is gyakran megyek gyorsan, de eddig amiket kiemelnék fatális hibaként,azt mindet az Audival követtem el (többnyire nagyon húzós előzések)

Az Audit régebb óta használom, és SOHA nem szóltak be, nagyon kevésszer dudáltak vagy villogtak rám.

Tudom,hogy ez függ attól is,hogy kikkel találkozok, de úgy érzem az Audival szinte mindent megtehetek és csak a rendőrtől kell félnem, míg a Swifttel nem így van.

Tudom,hogy mikor van alattam 1.3-as meg 3.0-es motor, és a Suzukival nem vállalok be komolyabb előzéseket, tökéletesen tudom mit csinálok azzal az autóval amelyikkel megyek, így szó sincs arról,hogy 1.3-al olyat vállalok be ami csak 3.0-val menne.

Szánalmasnak tartom,hogy az emberek természetesnek tartják a luxusautók ámokfutását, miközben a kisautósokat leszólják,pedig semmi sem múlik az autón.

(Ne mondjátok,hogy az Audinak jobb a fékrendszere,mert mikor 2 centivel tér vissza előtted, nem erre gondolsz, és ez senkinek nem jut eszébe, csupán a külsőségre mennek)


2015. júl. 7. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Azért szólnak be mert gyorsan mész, tudod azért vannak a sebességhatárok, hogy betartsák... tekintve, hogy nem mentőautót stb vezetsz, így ez a szabály még akkor is vonatkozik rád ha épp egy Ferrari lenne alattad.


A másik dolog meg, lehet csak nem tűnt fel, hogy mikor a másik autóval mentél, akkor is mondták ugyanezt, csak lehet hozzátették, hogy a tipikus xy az xy autóikkal...

2015. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Az Audi egy tekintélyt parancsoló jármű, talán ezért.
2015. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az érdekes lenne, ha az Audiban ülve nem tűnne fel nekem, hogy beszóltak.

Azért nem tűnik fel mert nem szólnak, és erről szól a kérdés.

2015. júl. 7. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet, h azert, mert az Audival nem ernek utol, hogy elmondhassak? :D

Amugy hova ez a nagy sietseg?

Abban igazat adok neked, h az emberek ilyen különbsegeket latnak az autotipusok között, es sztem nem annyira ismeri mindenki technikai különbsegeket, de mintha felneznenek meg leneznenek autokra... tudom, hülyen hangzik, de igy tünik nekem is. Sztem az a reteg, akik a jo autokrol almodoznak, akiknek az auto jelenti a gazdagsagot. Barcsak eljutnanak anyagilag addig, h tuljutnanak ezen!


Ha megkerhetnelek, hagyd abba az eszeveszett vezetest mind2 autoval a biztonsagunk erdekeben. Ha majd gyereked lesz, te is igy latod, de addig is, legysziii... <3

2015. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom pizzafuti vagy!

Én is futár vagyok. Nekem a kis autó egy tranzit, a nagy pedig egy szerelvény.

Érdekes, hogy mindkettővel tudok kulturáltan közlekedni, pedig a transittal, azért rendesen haladni kell napközben. Persze, hogy én is rá vagyok kényszerülve olykor-olykor némi szabálytalanságra, de ez leginkább a parkolásban nyilvánul meg.

És a világért se sértődj meg, de autótól függetlenül vannak tehetségtelen balf...ok az úton! Ez nem versenypálya, még ha futárként és ami még rosszabb hogy "civilként" ezt érzed.

Most eszembe jutott egy jó audis példa. Éjszaka viszem fel a csomagot a központba (teherautó pótkocsival). Szemből egy Audi SUV külső íven előz. Én már ugye messzebbről láttam, hogy hülyeséget csinál, de még volt helye. A paraszt észrevette, hogy ez bizony szoros lesz és erre mit csinál?!?! Elkezd rám villogni mint egy stroboszkóp. Öröm volt ezután újra látni valamit!

2015. júl. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én beszoktam szólni BMW-s nek is Audisnak is, meg a mercisnek, sőt új 1.3 swifttel szorítottam le BMW-t nem is egyet. Múlt héten egy 3.5 tonnás teherautót, mert a külsőben 40-nel ment a 60-s táblánál. Rádudáltam kétszer, kiordítottam, és arrébb ment.


Vannak gyáva emberek.

De a szabálytalankodás nem autó függő, hanem ember függő.


Gondolom a régi swifted van futárként. Arra vigyáz, ha baleset lesz nem valószínű, hogy egyben szednek ki belőle. 50-nél széthasad azaz autó. Afelett biztos halál, 2 éve vidéken volt egy baleset 60-nal estek az árokba, mindketten meghaltak, az autóból semmi se maradt.

2015. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Atya ég, az ilyen gyökereknek miért van jogsija?
2015. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt most kinek címezeted?
2015. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

"Múlt héten egy 3.5 tonnás teherautót, mert a külsőben 40-nel ment a 60-s táblánál. Rádudáltam kétszer, kiordítottam, és arrébb ment. "

3.5 tonnás teherautó?!?!?

A külsőből oszt ugyan hova ment!??!? A belsőbe?!?!?

:D :D :D

(Mellesleg Te nem véletlenül a kérdés kiírója vagy?)

2015. júl. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, fordítva akartam írni külsőbe ment.


De a kérdező pontosan leírja, hogy milyenek az emberek.

2015. júl. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!