Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik olyan konfliktushelyze...

Létezik olyan konfliktushelyzet amikor ki lehet szállni a kocsiból?

Figyelt kérdés

Csak néztem pár (többségében) orosz videót, amiben az utakon gyepálják egymást.

Elgondolkoztam azon,hogy létezik e az a helyzet, amikor a támadó fél viselkedésére azt mondhatjuk,hogy igen, igaza van, jogos,hogy kiszállt és ütött/rongált?

Vagy fordítva.Létezik olyan helyzet,hogy ki kell szállni az autóból és meg kell legyinteni a másik felet,hogy tudja,hol van?


Mert szerintem most mindenki azt gondolja, az ilyen videókat látva,hogy a provokáló is hülye, és az is aki ugrik a provokációra.Vagy nem?


Van olyan helyzet,hogy kiszállnál az autóból, csak azért,hogy szóvá tegyél valamit, esetleg üss/törj?

Kiszállnál ha valaki rád támadna?

(függetlenül az erőviszonyoktól)


2015. júl. 9. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Értelme sok nincs az ilyen viselkedésnek. Tavaly belém jött valaki, a hunyó egyértelműen ő volt. Nyeltem egy nagyot, az ütközést már semmissé tenni semmivel nem lehetett. Hívtam a rendőrséget és kértem helyszínelést. Utána a papírokkal a(z ő) biztosító(já)val rendeztem ügyemet, majd a márkaszerviz cserélte a javíthatatlan karosszéria elemeket.


Ha nekiállok verekedni, változik valami? Helyettem elintézi valaki a javíttatást?

Örültem, hogy nem kamu volt a biztosítója és ők készséggel intézték a kárügyemet.

2015. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Többször szálltam már ki szólni az előttem állónak, de nem konfliktus miatt,

Van egy lámpás kereszteződés a környékünkön, de viszonylag messze kell megállni, hogy a lámpára felnézz.

Ilyenkor viszont nem halad át az autós az indukciós vonalon, és sosem vált zöldre a balra kanyarodást jelző lámpa.


És eddig többen fejvesztve zárták az autót, amikor látták, hogy kiszállok, és megyek előre.

2015. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"És eddig többen fejvesztve zárták az autót, amikor látták, hogy kiszállok, és megyek előre."


Csak nehogy egyszer neked kelljen fejvesztve autót zárni.


Szerintem semmi értelme arcoskodni.

Sokszor volt már olyan szitu, hogy majdnem felrobbantam, de max rádudáltam, vagy kikiabáltam az ablakon (persze emberi korlátok között).


Én nem szállnék ki és nem fenyegetőznék vagy ütnék-tőrnék, viszont ha valaki nekem odajönne, és akár bennem akár a kocsimban kárt tenne mert úgy gondolná, hogy így intézi el a dolgot, akkor 100000%, hogy én is vissza ütnék/rúgnék, vagy letörném az ő kocsijának a visszapillantóját, vagy ablaktörlőjét, vagy akármit amit az adott szituációban meg tudnék tenni a törékeny női testemmel.

2015. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ilyenkor csak szólok az első autósnak, hogy menjen át az indukciós vonalon, semmi arcoskodás, idegeskedés.

De 100 kg vagyok, 192 cm, és kopasz. Ezért hiszik, hogy nem jószándékkal szállok ki.

2015. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég esett meg velem: egy kisvárosban tankolni akartam és a főúton már közel jártam a kúthoz. Az előttem haladó - őelőtte senki - 40 km/h sebességgel haladt, az órám ennyit mutatott. Vagyis 35 km-es sebességgel haladtunk. Megelőztem.


Nekiállt villogni, utánam jött a benzinkútra, kiszállt a kocsijából és kérdőre vont, hogyan mertem őt megelőzni? (tábla nem tiltotta az előzést)

Mindössze ennyit válaszoltam neki: ennyire ráér? és folytattam az üzemanyag betöltését, többet nem szóltam hozzá. Kis idő múlva továbbállt.

2015. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az egyes és a kettes esete velem is megtörtént..


azért zárjuk az ajtót, amiért nem engedjük le csak résnyire az ablakot, ha jön egy versenyző...

vagy reklamálni akar, vagy pofozkodni, vagy kéregetni, vagy kilopni a táskát, vagy ellopni a járó motorú autót...mire észbekapsz, már bármelyik megtörténhet.

2015. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos nincs, naponta én is találkozok sok autóssal akit jól pofán vernék, mert a külső sávban megy 35-tel, a 70-s táblánál.

De ha megállok megverem, elveszik a jogsit, meg önbíráskodás miatt kapok egy keveset.

Anyázni lehet, meg dudálni, villogni. Sógorom köpködni szokott, főleg nyáron, mondjuk ő külön állatfajta. :D

2015. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan amiben ki kell szállni. Velem is megesett, hogy egy dagadt, viszonylag nagydarab faszi utánam jött parkolóba és nekiállt kioktatni egy olyan helyzet miatt, amiben egyértelműen ő volt a szabálytalan és veszélyesen közlekedő. Nagyon sietett a hülyéje, nekiállt záróvonalon meg kanyarodósávban előzni, de arra ráért, hogy utánam futkosson.
2015. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!