Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr kipakoltathatja...

A rendőr kipakoltathatja velem a cuccaim a kocsiból egy egyszerű "rutinellenőrzésnél"?

Figyelt kérdés

Megállítottak minket a rendőrök és kipakoltattál velem a csomagtartó, kesztyűtartó és egyéb rekeszek tartalmát. Még a pótkerékhez is benéztek. Utána kiüríttették velem a zsebeim, kipakoltatták a sporttáskám és még fél órán keresztül nézegették az autóm, hogy mibe tudnak belekötni.


A vége az lett, hogy semmiért nem tudtak megbüntetni, de láttam rajtuk, hogy nagyon idegesíti őket, hogy nem találtak semmit.


Nem vagyok sem kopasz, sem kigyúrt és még 5 kilós nyakláncom sincs...



2014. máj. 18. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megteheti!
2014. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ilyenkor nem lehet ellene panaszt tenni túlkapás miatt? Cirka 1 órát késtem miattuk egy elég fontos találkozóról...
2014. máj. 18. 13:32
 3/18 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok sem kopasz, sem kigyúrt és még 5 kilós nyakláncom sincs..."

De attól még lehet nálad 3 kiló kokain...


Ha mindig csak a kopasz,kigyúrt,5 kilós fuxxal rendelkező éllatokat néznék át, akkor a 70 kilós arcok olyan tiltott dolgot vihetnének magukkal, amit akarnak. Sajnos ez az életünk része, néha becsúszik ilyen is.

2014. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, megértem. Viszont azt nem, hogy amikor nem találnak nálam semmit, nekiállnak belekötni a legutolsó csavarba is és ezzel elcsesznek 40 percet az életemből, arról nem is beszélve, hogy emiatt buktam egy elég nagy volumenű üzletet is...Csak azért, mert két bohóc nem bírt beletörődni abba, hogy nem kokainnal a csomagtartóban utazgatok!
2014. máj. 18. 13:50
 5/18 anonim ***** válasza:
igen de szerintem valaki feljelentett mert ilyent nem szoktak gyakran csinálni a rendéberőrei
2014. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet csak fokozott ellenőrzsnél csinálhatnak.

Egy sima rutin megállításnál még a csomagtartót sem vagy köteles kinyitni.

2014. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam egyébként. Sajnos egy kisvárosban lakom, aminek elég falusi hangulata van és az emberek folyamatosan a másikkal vannak elfoglalva. Gondolom nem tetszik valakinek, hogy fiatal vagyok és ahhoz képest "jól élek".


Egyébként honnan tudhatom, hogy ez most egy fokozott ellenőrzés és nem egy sima rutinellenőrzés?

2014. máj. 18. 15:25
 8/18 anonim ***** válasza:

Őszintén: beszóltál nekik korábban vagy a mostani igazoltatáskor? Vagy egyéb módon felhívtad magadra a figyelmüket (kerékcsikorgatás a fülük hallatára, egy kis szabálytalankodás, ilyenek)?


Mert a magyar rendőrök alapjáraton normálisak szoktak lenni - ellenben az osztrákokkal vagy a németekkel, ahol már az alattam lévő kocsit is szétkapták.

A németeknél konkrétan az volt az indok, hogy a magyar rendszámos autó ablakában még ott volt a német márkakereskedő felirata, akinél megvették újonnan. Ezeket meglátták és egyből autótolvaj voltam, bújták a motorteret, az autó alját, az összes azonosítószámot, még a hátsó ülést is felhajtották...

És még be akartak vinni, amikor kértem (szépen, kulturáltan) hogy rakják össze maguk után az autót.

2014. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én biztos nem pakolnám ki. Nem állnék természetesen az útjába, de ha akarja, csinálja ő. Majd még pattogok ott neki. Igazolom magam, átadom az okmányokat, együttműködök, de ha akarja vegye ki ő a pótkereket, engem nem kötelezhet rá, hogy koszoljam magam. A motort ne szereljem ki? Lelő, ha nem teszem? Tessék parancsolni, itt vannak a kulcsok. Ha nincs rám szükség, elmehetek addig kávézni?
2014. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem láttam ezt a két rendőrt még soha életemben és igen, szoktam elmebeteg módon közlekedni, DE csakis olyan helyen, ahol nincs senki az utakon...Tehát esélytelen, hogy megláttak gyorsan menni vagy bármi.


Nem akartam húzni az agyukat ezzel, gondoltam kipakolom nekik a cuccom, nem találnak semmit és mindenki mehet a dolgára. Ehelyett felbosszantották magukat és elkezdtek minden baromságba belekötni, mivel nem tudtak megbüntetni semmiért, elkezdtek provokáló kérdéseket feltenni olyan témával kapcsolatban, amihez közük nincs. Ez volt az a pillanat, hogy elborult az agyam (már tudtam, hogy buktam az üzletet) és felvettem én is ezt a stílust! Mivel az egyiken nem volt sapka, megjegyeztem, hogy panaszt teszek ellene, mert nincs rajta sapka, pedig tudtommal kötelező...Akkor kicsit visszavettek és elvitték a papírjaim ellenőrizni. Ami abból állt, hogy ültek velem szemben az autóban és várták a csodát, még vagy 10 percen keresztül.


Szóval szerintem teljesen jogosan vagyok kiakadva! Nem is az ellenőrzés, nem is az, hogy csicskáztattak, hanem az bosszant a legjobban, hogy mivel nem volt nálam semmi illegális dolog, nekiálltak sz.patni a a baromságaikkal!


Szóval most az van, hogy amint megállítanak megint (erős a gyanúm, hogy nem ez volt az utolsó)és megint elkezdik ezt, akkor panaszt teszek ellenük, mert azért vannak határok amiket nem kellene túllépni...

2014. máj. 18. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!