Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez nem olyan, hogy "beállhatsz...

Ez nem olyan, hogy "beállhatsz mögém a sorba"?

Figyelt kérdés

A budai alsón mentem, és egy 70-es szakaszon a szemből jövő erősen lassított, majd villogott egyet, én meg néztem,hogy mi a baja, aztán láttam,hogy nekem jobbra 4-5 ember szeretne átkelni (nem volt kijelölve átkelő) és azok meg már éppen leléptek volna, de nem mertek miattam, végül csikorogva, de megálltam, és átengedtem őket én is.

Rendes dolog,hogy lemond az elsőbbségéről, de ne így, tehát ha én megállok, és átengedem az még oké, de ő majd akkor engedje át ha előbb én, mert amíg én nem állok meg ők nem mennek át.

Ezt olyannak tartom,hogy nagy a sor, és rendes vagyok, beengedlek magam MÖGÉ, a mögöttem lévő kárára.Ha magam elé engedem be senki sem szólhat, de mögém nem illik.


2015. júl. 16. 23:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
8%

Ezen haborodtal igy fel?

Azt a villantast felfoghattad volna ugy is, mint egy osszekacsintast, hogy 'allj meg te is haver, csinaljuk egyutt valami jot.'

Magyar mentalitas.

2015. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Tehát jól értem, hogy te akarod szabályozni, ki mikor mit csinál?

Másfelől, a budai alsó rakparton nem észrevenni 4-5 átkelni készülő gyalogost is elég érdekes.

2015. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

70-el mentem, néztem előre, nem azt figyeltem,hogy hátha pont átakar szaladni valaki, és a Duna partról jöttek fel, az pedig egy szinttel lejjebb van, csak akkor láthattam mikor feljöttek, de pont nem arra figyeltem.

...és igen, felháborít, mert ha kilépnek akkor ÉN gázolom el őket, nem pedig ő, és hiába nem az én hibám, nekem kell majd együtt élnem azzal,hogy 1-2, de akár 4-5 embert is elcsaptam 70-el....


Egyébként hihetetlen,hogy bármit kiír az ember, mindig ő a hibás meg a gyökér, gyakorlatilag ha egy zongora esne a kocsimra, akkor is én lennék a hibás mert minek voltam ott.

Bezzeg ha a villogó autós szemszögéből írom le, még jobban le lennék hurrogva.

2015. júl. 17. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne duzzogj. Nem teleportáltak fel a lépcsőn. Onnan, hogy felbukkan az első ember feje a látómeződben addig, hogy a padkára érnek rengeteg idő telik el. Elbambultál és kész, van ilyen, mindenkivel előfordul. De erről már ne más tehessen. Vagy ha te úgy vezetsz, hogy veled szemben ilyen mozgást rendszeresen úgy veszel észre, hogy satufékkel tudod lereagálni akkor komoly gondok vannak a vezetéstechnikai ismereteiddel. De ez szintén könnyedén kezelhető.


A másik nem hinném, hogy bármilyen módon is okolható lenne ezért. Ő pusztán előzékenyebben és jobban odafigyelve közlekedik

2015. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem neked villogott, hanem a gyalogosoknak.

Itt az igazi gyökér nem kérdező, hanem a villogó autós.


Veszélyhelyzetbe sodort pár embert a k.va nagy előzékenységével.


Ha én megyek az úton és látom, hogy jönne valaki jobb oldalról balra nagy ívben kanyarodva, akkor jogom van elengedni igen, sokszor el is szoktam, villogok (és dudálok mert a hülye nem veszi észre sokszor)


A probléma, hogy ugye van szembeforgalom is. Nem elég az autósnak, hogy én beengedem, vagy szabadnak kell lennie az útnak a szembesávban is vagy ott is el kell, hogy engedjék.


Nah most ha én nekiállok bőszen villogni meg minden, hogy elengedem, akkor megkockáztatom vele azt,hogy a szerencsétlen megörül, hogy 2 perc várakozás után végre elengedi valaki, illetve gyorsan be akar jönni, hogy ne tartson fel és esetleg kivágódik a kereszteződésből úgy, hogy nem figyeli a másik sávot, hogy onnan is elengedték e, vagy üres e. Ebben az esetben balesetet okozhat.


Jogilag ő lesz a felelős a balesetért, de én is tehetnék róla, mert én kergettem bele.


A fenti példában ugyanez játszódott le. Sajnos sokan nem ésszel vezetnek, én nagyon szeretek segíteni az embereknek, a közlekedésben sokszor elengedek másokat, de csak ésszel.


A kérdezőnek 100%-ig igaza van. Teljesen jogos a felháborodása.

2015. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek nem lett volna kötelessége megállni! Ha csikorgó gumikkal állt meg, feltételezem, hogy nem volt mögötte senki a közelben, mert úgy gondolom, hogy akkor arról is szót ejtett volna hányan tolták meg hátulról.

:D


Ha így van, akkor a tipikus gyakorlatlan vezető hibája: gyakran előfordul, hogy várok pl. a kikanyarodásra, és a sorban az utolsó autó áll meg és enged el (tipikusan Suzuki), ami mögött km hosszan üres az út. Értem én, hogy udvarias, de miért, hiszen 1 mp múlva mehetnék, és még megköszönnöm se kellene. Gondolom ők azok, akik nem igazán tudják ki van mögöttük...


Na lehet nyomni a pirosakat!

2015. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én olyankor szoktam utolsóként villantani és elengedni, amikor látom, hogy szembe még pont jó, de ha nem engedem el, akkor utána már jó eséllyel nem lesz esélye kijönni.
2015. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"jó eséllyel nem lesz esélye", nah jól megaszondtam :)
2015. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem nekem villogott, csak nem értettem, és azért néztem körbe,hogy mi van, és akkor láttam,hogy ott ácsorognak a gyalogosok és őket engedné át.

Na meg mi van akkor ha ott áll?Akkor át kell engednem?Ha látom,hogy ott áll és a szembejövő nem villog, én biztos,hogy nem állok meg, nem így működik ez,hogy átszaladgálunk ott ahol kedvünk tartja, van a rakparton elég zebra, tessék kicsit sétálni.Ha meg lusta sétálni akkor ácsorogjon, az sem fárasztóbb.

Mögöttem meg jöttek, csak betartotta a követési távolságot.

De ha nem jött volna mögöttem senki,akkor is megállok mert az egyik gyalogos már lelépett, -majd vissza amikor úgy ítélte, meg hogy nem állok meg-, és mivel "megijesztett" ésszerűbb volt fékezni.

2015. júl. 17. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen a szembejövő volt a mafla: hiába a jó szándék, veszélybe sodorta a gyalogosokat, mert nem tudhatta, a kérdező is megáll-e. Ez még zebránál is kerülendő, nemhogy máshol. Ugyanaz, mint párhuzamos közlejedésnél átengedni valakit egy nagy jàrműben ülve, aztán nézni ahogyan a szomszéd sávban érkező szétkeni az aszfalton.
2015. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!