Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez nem olyan, hogy "beállhatsz...

Ez nem olyan, hogy "beállhatsz mögém a sorba"?

Figyelt kérdés

A budai alsón mentem, és egy 70-es szakaszon a szemből jövő erősen lassított, majd villogott egyet, én meg néztem,hogy mi a baja, aztán láttam,hogy nekem jobbra 4-5 ember szeretne átkelni (nem volt kijelölve átkelő) és azok meg már éppen leléptek volna, de nem mertek miattam, végül csikorogva, de megálltam, és átengedtem őket én is.

Rendes dolog,hogy lemond az elsőbbségéről, de ne így, tehát ha én megállok, és átengedem az még oké, de ő majd akkor engedje át ha előbb én, mert amíg én nem állok meg ők nem mennek át.

Ezt olyannak tartom,hogy nagy a sor, és rendes vagyok, beengedlek magam MÖGÉ, a mögöttem lévő kárára.Ha magam elé engedem be senki sem szólhat, de mögém nem illik.


2015. júl. 16. 23:03
1 2
 11/11 lupara ***** válasza:
Kresz oktatóm annak idején,kitért az ilyen helyzetek kezelésére is.Legyünk udvariasak,de ne "udvariaskodjunk".Ennek értelme,hogy mindig,minden érintett közlekedő figyelembevételével mondjunk le elsőbbségünkről,ha úgy döntünk.Csak tiszta helyzeteket vállaljunk,másokkal szinkronban.Ehhez gyors helyzetfelismerés,gyakorlat szükséges.
2015. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!