Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt a tilalmi táblát, hogy...

Ezt a tilalmi táblát, hogy kell pontosan értelmezni?

Figyelt kérdés

A KRESZ könyv pontos megfogalmazása a "Tehergépkocsival behajtani tilos" táblára vonatkozóan: "Tilos az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit - ,..."

Tehát ahogy értelmezem, a 3500 kg-nál könnyebb ÉS NYITOTT tehergépkocsik sem hajthatnak be. Azért nem mindegy, mert néztem példa tesztfeladatokat a szakoe honlapján és elképesztő amilyen részletességgel kitér mindenre. Nagyon szőrszálhasogató az egész.



2015. aug. 10. 18:03
 1/5 szántóvető ***** válasza:
"kivéve a legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű"-ezek tehát behajthatnak,szerintem világos.
2015. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a Lánchídon is kint van ez a tábla évtizedek óta. régen a csukott ZUK IKV-s kisteherautók átrombolhattak, de ugyanez a márka nyitott platóval már nem...

tehát azon csak csukott, nem személyszállító kisteherautókkal át lehet hajtani...mint például egy nagyobb merci mentőautó méret..

nem véletlen, hogy a nyitott platós kisebb járgányokra gyári zárt burkolatot lehet felpattintani...

de ha nincs rajta a doboz, akkor nytottnak minősül, és kerülni kell(ene)

2015. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet behajtani nyitott járművel, mi az ami olyan nagy problémát okoz?
2015. aug. 10. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben benne a válasz. Nyitott nem mehet be, hiába kisebb, mint 3,5 t.

Hogy miért az jó kérdés. Gondolom valami 50es évekbeli beragadt dolog, pl szóródik róla a sóder stb stb.

2015. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű, mivel a nyitott autók a legtöbb esetben építési dolgokat visznek.

Találkoztam már a városban ásó fejjel az úton, nem volt vicces, mert az utolsó pillanatban láttam meg, a gumit nem vágta szét, de nem lett volna jó 60-nál egy defekt.

2015. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!