Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tilosban parkolásért számíthat...

Tilosban parkolásért számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
2 percre megálltam a taxisok helyén (ami amúgy tök üres volt, mivel este 10 volt), megálltam, beszállt 2 ember és ki is mentem. Később néztem meg, hogy duplán ki van rakva, hogy tilos megállni és, hogy kamerával ellenőrzött terület. Ez Gödöllőn történt. Szerintetek ezért kaphatok kamera alapján büntetést?
2015. aug. 11. 23:15
 1/8 Mosqu!to ***** válasza:
78%
Szerintem nem csinálnak ebből ekkora ügyet!
2015. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Már a fogalmakkal gondjaid vannak! Amit leírtál azt nevezi a KRESZ megállásnak, ez távolról se parkolás. Nem lesz gondod belőle.
2015. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Elvileg sárgán fel van csíkozva a Taxik helye, ami azt jelenti, hogy még forgalmi okból sem szabad megállni rajta. Szóval simán kijár a büntetés. Az, hogy kapsz-e szerencse kérdése
2015. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

2-es megállni tilosnál addig sem lehet megállni amíg 2 ember beszáll, nem csak parkolni nem lehet.


sztem nem lesz bajod mert azok a kamerák amivel ezt figyelik azt nem táblázzák ki szóval ez valami magán kamera lehetett

2015. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"hogy még forgalmi okból sem szabad megállni rajta. Szóval simán kijár a büntetés."


Ez igy van, de gyakorlatban soha nem foglalkoznak ezzel. Olyan ez, mint ahogy főutakon is, még falun belül is, nem (lenne) szabad egy pillanatra sem megállni, aztán sokan az út szélén parkolnak.

2015. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

4-es A taxiállomáson nincs megállni tilos tábla. Gödöllőn van ugyan egy megállni tilos a Szabadság téri taxiállomásnál, de mint tudjuk a tábla kiegészítés nélkül csak az úttesten tiltja a megállást, a droszt pedig öbölben van.

[link]


A taxiállomás tábla a taxik részére kijelölt várakozóhelyet jelöli, de semmi se tiltja ott a többi jármű részére a megállást. A közteresek ha látták is, nem fognak rámozdulni, mert nincs mire!


Na lehet lepontozni!

2015. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

"Elvileg sárgán fel van csíkozva a Taxik helye, ami azt jelenti, hogy még forgalmi okból sem szabad megállni rajta."


Ez így ebben a formában nem igaz, a megállóhely [link] felfestés csak ennyit jelent: "megállóhely (158. ábra); menetrend szerint közlekedő autóbusz- vagy trolibuszjárat megállóhelyét, illetőleg taxi állomását jelzi; a jel kiegészíthető a megfelelő járműre utaló felirattal;"


Ahol tilos még forgalmi okból is megállni az így néz ki:

[link]

Különösen veszélyes hely.

2015. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, egy az egyben ez a hely volt, gondolom helyi vagy, köszönöm. De ott ült 2-3 ember a padon, aki egyből megkérdezte, hogy meddig szándékozom ott állni. Akkor ők csak okoskodhattak?
2015. aug. 12. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!