Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zöldterületen való parkolásért...

Zöldterületen való parkolásért SZABÁLYSÉRTÉSI eljárást indítottak az autóm ellen (=ellenem). Jól tudom hogy 3e-30e Ft. Közötti büntetési tételre számíthatok, vagy esetleg megúszom egy figyelmeztetéssel (de ennek nyilván kicsi az esélye)?

Figyelt kérdés
Illetve azt jól tudom, hogy SZABÁLYSÉRTÉSI eljárásnál nem vagyok köteles sem magam, sem hozzátartozóm ellen vallani (mivel nem én vezettem akkor az autót)?! (Ez tudtommal csak KÖZIGAZGATÁSI eljárás keretében nem számít, és mindenképp a tulajdonos fizet. )
2010. márc. 10. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a közterület felügyelet büntetett meg. Ha igen, jobban jársz, ha befizeted, mert különben feljelentenek, és ez objektív felelősséges.
2010. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, igen a közterület-felügyelő büntetett meg.

Magyarán akkor kapok majd egy csekket a közterület felügyelettől, és hiába hivatkozok arra szabálysértési eljárásnál hogy nem én voltam a kocsival, mert akkor feljelentenek (ez mit takar, hova jelentenek és hogyan), és ott már él az objektív felelősség ?!

2010. márc. 10. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem két hónapja büntetett meg a közterület felügyelet zöld területen való parkolás miatt a 11.kerületben,2 hét múlva küldték a 8000 forintról szóló csekket:S
2010. márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rendőrségnél feljelentést tesznek, és az már 30000 Ft lesz. A KF gondolom kevesebbre büntetett, úgyhogy olcsóbban jössz ki ha kifizeted.
2010. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!