Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy mükdik a jelzölámpa egy...

Hogy mükdik a jelzölámpa egy útkeresztezödésben? Többi lent.

Figyelt kérdés
azt szeretném tudni hogy mikor ki kap zöld jelzést?? a párhuzamosan haladoknak egyszere zöld és akkor egyertelmüen egyszere piros is??

#közlekedés #Jelzölámpa
2015. aug. 13. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kereszteződése válogatja. Van olyan, ahol az egyik irányban álla forgalom hosszú másodperceken keresztül, mire elindul a másik irány is. De az egésznek az az alapja, amit írsz is, hogy a párhuzamosan haladóknak egyszerre zöld, és a rá merőleges irányból érkezőknek addig piros. Ajánlom, hogy menj el egy lámpás kereszteződéshez, és nézd meg magad, hogy mikor honnan mehetnek az autók.
2015. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de akkor ha elérek egy kereszteződéshez ahol még sose jártam az enyémet látom hogy zöld honnan tudjam hogy honnan varható forgalom?? mert ugye párhuzamosan érkezőjét meg rá merőlegesen érkezőkét nem látom.
2015. aug. 13. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Lámpás kereszteződésben keresztirányú forgalom nincs - nyilván ahhoz nem is kellene lámpa.


Ha "nyilas" lámpád van, akkor nem kell számítanod az útirányodban semmilyen más forgalomra - mármint olyanra, ami számodra lényeges lenne.

Ha "telezöldes" lámpád van, akkor kell számítanod arra, hogy a kereszteződésben keresztezni fogod valaki útját - esetleg meg fogja a tiedet - és itt már elsőbbséget is kell adni néha. Pl: telezöldnél nagy ívben kanyarodásnál.

2015. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
így már érthetőbb, de köszönöm a válaszokat. tehát ha én nagy ívben kanyarodok akkor a szemből érkező kisívben kanyaródonak elsőbbsége van velem szembe..
2015. aug. 13. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ez a lehetőség csak telezöldes lámpánál van. Ahol nyíl van a lámpán, ott nem fog szemből zöldet kapni a kis ívben kanyarodó.
2015. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ja azt értem. csak a telezöldesbe nem voltam biztos. köszi még1szer a válaszokat.
2015. aug. 13. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Telezöldes lámpáknál van ilyen, bár én se értem miért nem jelölik külön a telezöldes csomópontokat, én is így karamboloztam.
2015. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem lehet odafigyelni a lámpára... :D
2015. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem :) akkor ha én egy T alakú kereszteződéshez érek és a függöleges irányból jövök akkor a nekem jobbra és balra esőknek piros a lámpa igaz??
2015. aug. 14. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, akkor a többieknek piros. Esetleg a kis ívű kanyarodás engedi egy kiegészítő lámpa,de az téged nem érint.
2015. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!