Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkéz-szabály, kanyarodási...

Jobbkéz-szabály, kanyarodási szabály. Mikor melyiket kell használni egy útkereszteződésben?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy mi a kettő, csak azt nem, hogy mikor melyik van. Általános iskolában egyik technika órán elmagyarázták nekünk, akkor meg is értettem, de már elfelejtettem. Úgy mondta el nekünk a tanár, hogy először a táblákat kell nézni, de ha azok nincsenek, akkor jön vagy a kanyarodási szabály vagy a jobbkéz-szabály.

2015. jún. 17. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván azt amit alkalmazni lehet. Te el tudsz képzelni olyan szituációt, amikor a kettő közül bármelyiket tudod alkalmazni? Mert én nem... Ha te igen, akkor rajzold le.
2015. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 savanyújóska ***** válasza:
100%
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa.. - #1, kicsit nehéz szöveg, de pontosan le van írva benne, hogyan is működik a dolog.
2015. jún. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én pontosan tudom hogy működik a dolog, nekem ne linkelgess. Nincs olyan közlekedési helyzet amikor a kettő egyszerre alkalmazható lenne, szóval ez egy nagyon hülye kérdés.
2015. jún. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Rendőr - lámpa - tábla - felfestés - jobbkézszabály - kanyarodási szabály - udvariasság.

Ez a sorrend bármelyik egy kereszteződésbe érve. Tehát esetedben elsősorban jobbkéz-szabályt kell alkalmazni, ha az előtte lévők közül egyik sem áll fenn. Ha a jobbkéz-szabály segítségével nem dönthető el az elsőbbség kérdése (pl minden irányból érkezik valaki), akkor kell(ene) alkalmazni a kanyarodási szabályokat. Ha ez sem határozza meg az elsőbbséget (pl négyes kereszteződés, mindenki egyenesen menne), akkor jön az "udvariasság" (elvileg udvariasság, gyakorlatilag valaki megunja a tökölést és elindul - ez többnyire megtörténik a kanyarodási szabályok mérlegelése előtt is).

2015. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"én értem,hogy mi a kettő..."


ugyan már kérdező,dehogy érted!!!!!!ha valóban képben lennél nem tetted volna fel ezt a kérdést!!!!!

2015. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Sok okos ember... :D Az egyik nem érti, hogy a #1 jelölés a linkelt kérdés első válaszára vonatkozik, nem neki címzett sértés, a másik nem veszi észre, hogy nem is a kérdező válaszolt neki...

Egyébként ja, a linkelt kérdésnél le van írva a válasz. A további értelmetlen vitákra szerintem nincs szükség, csak elbeszéltek egymás mellett, gondoltam szólok. :D

2015. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

"a másik nem veszi észre, hogy nem is a kérdező válaszolt neki..."


Azért a legsötétebb mégiscsak te vagy, mert nem volt ilyen válaszoló ;)

2015. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobbkéz szabályt az oldalról (jobbról, balról) érkező járművek esetében alkalmazzuk, ha ott az elsőbbséget nem szabályozza más (rendőr, lámpa, tábla) - egyenrangú útkereszteződések.


A kanyarodási szabály a szemből érkezőkkel szemben szabályozza az elsőbbségi viszonyt, sőt párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a másik sávban mögöttünk közlekedőkre is alkalmazni kell a kanyarodási szabályt - a sávot váltó kanyarodónak számít, köteles elsőbbséget adni az egyenesen haladónak.

2015. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most már értem, a belinkelt kérdésből ez a rész segített:

"És kanyarodási szabály csak akkor van, ha veled szemben jön a másik jármű. Ha oldalról (pl balról) jön, akkor az nem kanyarodási, hanem jobb kéz szabály lesz! (...)"


Tehát első a jobbkéz-szabály, ha azt nem lehet alkalmazni (mert vagy mindenhonnan jönnek, vagy szemből) akkor jön a kanyarodási, és ha azt se lehet alkalmazni (mert pl mindenki egyenesen akar menni) akkor csak udvariasság alapján.


Na mindegy, aki segíteni akart annak köszönöm, aki meg csak okoskodni/kötözködni (ha legalább az okoskodás mellett segített is volna...) az meg legyen boldog, hogy ilyen értelmes ember.

Amúgy most fogom még csak elkezdeni a KRESZ-t, csak gondoltam az alap dolgokat átnézem.

2015. jún. 17. 12:49
 10/12 anonim válasza:
Így 4 év távlatában visszaolvasva köszönöm kérdező, mert ennek hála értettem meg és sikerült végre a vizsgám!!:D
2019. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!