Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolás közben kötelező...

Parkolás közben kötelező hátrafordulni?

Figyelt kérdés
Ha tolatva parkolok.Az oktató mindig mondja,hogy forduljak hátra.Nem elég a tükörből nézni?Én a tükörből jobban látom.

2015. aug. 13. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A "profik" azt mondják, hogy tükörből kell tolatni, de egyébként azért érdemes hátranézni, mert úgy jobban látod az autó mögötti holtteret, illetve gondolom a vizsgán is ez az elvárás.
2015. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
jobb az ha hátranézel
2015. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgán hátra kell nézni, meg egyébként sem árt néha hátra pillantani.
2015. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
vizsgán meghúznak ha nem nézel hátra mielőtt megkezded és hosszabb tolatás esetén többször hátra kell pillantanod
2015. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
a pillantás fordulásnak értettem :D
2015. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tankkal, önjáró löveggel, lánctalpas buldozerrel, mozdonnyal nem feltétlenül. Autóval - finoman szólva -illik.
2015. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

sportkocsim van, nem látok ki hátul..csak tükörből tolatok..


van egy fiat szerelőkocsim is, abból sem látni ki középen..

a hosszú évek alatt még sosem hiányzott a belső kilátási lehetőség...pedig itt Budapesten elég szorosan állnak..


ha hátra kell fordulni vizsgán, akkor hátra kell fordulni...ha ezt várja el a biztos, akkor úgy kell tenni..nem vitatni.

ha megvan a jogsid, akkor akár lemeszelheted az ablakokat..elég a tükör.


mint már előttem írták..

2015. aug. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a biztos nem azért kéri a hátrafordulást, mert ilyen napja van, hanem a tükör holtterét nem biztos, hogy a rutintalan versenyző érzi/vagy nem érzi..


szerintem

2015. aug. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tanulóautóban még kötelező, ez egy ilyen régi szokás, ami még megmaradt 30 évről ezelőttről (sok autón jobb tükör nem is volt például, hátul meg jól kilehetett látni). Mára szerintem annyit ér a hátrafordulás. Egy szűkebb párhuzamos parkolást sehogy sem tudnék hátrafordulva megcsinálni, az autómban (sedan) hiába fordulok hátra, fogalmam sincs hol van az autó széle és hátsó "sarkai", simán nekimennék akárminek.
2015. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"tükör holtterét nem biztos, hogy a rutintalan versenyző érzi/vagy nem érzi.. "


Nem értem, érzésre fogod megmondani, ha egy gyalog besétál a tükör holtterébe?


Hátrafordulás a tükör holttere miatt szükséges. Az más kérdés, hogy a modern autók biztonsági megfontolások miatt gyakran hatalmas B oszloppal és kis hátsó ablakkal rendelkeznek, amin nem sokat lehet látni. Tehát gyakorlatban a legjobb, ha használod a tükröt is.

2015. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!