Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóra kötelező előre is...

Autóra kötelező előre is rendszámtáblát rakni, vagy létezik megoldás, hogy szabályosan közlekedhessünk nélküle?

Figyelt kérdés
Ezt csak kíváncsiságból kérdezem (egyébként képeken, filmekben látni ilyet)

2015. máj. 23. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kötelező az első rendszámtábla. Ez a világon nem mindenütt van így.
2015. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Kötelező előre is rendszám, a film az csak film, képet pedig nem szokás rendszámmal feltölteni.
2015. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Kalifornia államban pl. 6 hónapig nem kötelező ÚJ AUTÓRA a rendszám, csak a 7. hónaptól.


De MO-n rendszám nélkül nem közlekedhetsz, csak útvonalengedéllyel.

2015. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Tavaly nyáron Budán melóztam szaros 66 ezerért diákmelóban, rendszeresen láttam egy fiatal 19-20 év körüli kis pcsát, ahogy jön le a milliomosrészből a hegyről a vadiúj fullos 3-as bmw-jével, azon bizony soha nem volt elől rendszám, rendszámtartó se volt, meg semmi. Hátul viszont ott virított a friss magyar rendszám.


Gondolom van valami csókos, vagy csak simán elintézték pénzből, mert biztos a gyereknek jobban tetszik rendszám nélkül a BMW.

2015. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ablakba se volt neki elől, meg sehol, egyáltalán elől.
2015. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Gondolom van valami csókos, vagy csak simán elintézték pénzből, mert biztos a gyereknek jobban tetszik rendszám nélkül a BMW."


Ez nem olyasmi, amit el lehet intézni. MAgyarországon jogilag nincs lehetőség első rendszám nélkül közlekedni - kivéve, ha elveszett, bejelented és folyamatban van az új rendszámtábla legyártása. Erről nyilván papírt kapsz, nem tudom meggig tart. (Érdekesség, hogy pl. itt Németországban kb. 5 perc...)


Az lehet, hogy minden alkalommal, amikor megállítják, kifizeti a bírságot, de olyan nincs, hogy elintézi egy húszasért, hogy neki ne kelljen előre rendszám.

2015. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy előle ez a kisméretű fajta rendszám volt és csak simán nem vetted észre?!
2015. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ismerősöm, ilyen boyracer féle a csávó, több mint egy éve megvan neki az E39, és elől azóta nincs rendszáma. Naponta használja városban és mindenütt, és semmi gondja nem volt...

Amúgy általában amerikai rendszámos autókon látom hogy nincs rendszám elől, mert ott nem kötelező, és itt is úgy járnak.

2015. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Észrevettem volna. 4 hónapon keresztül láttam azt a BMW-t állandóan. Nem volt rajta elől az égvilágon semmi.
2015. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hivatalos rendszám matrica is elég :)

És azt nem kötelező középre tenni, lehet oldalra is. Főleg vékony orrú sportos autókon látok ilyet, meg Alfán, néhány Mitsubishin.

2015. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!