Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megéri gázpisztolyt tartani...

Megéri gázpisztolyt tartani autóban?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki az autójában gézpisztolyt tart és állítása szerint eddig 3 év alatt kétszer volt olyan eset hogy elő kellet vennie.Amikor a másik autóból kiszáll valaki és elindul feléd támadó szándékkal akkor a megmutatása azonnal elveszi a támadó kedvét a továbbiaktól.Szerintetek megéri vásárolni egy gázpisztolyt?
2015. aug. 17. 16:13
1 2 3 4
 1/33 petizacc ***** válasza:
47%

Csak aztán nehogy felnyomják a seggedbe...

Ha valaki Magyarországon pisztollyal hadonászik az 99% hogy nem éles. Ez nem az USA ahol boldog boldogtalan fegyverrel mászkál.

Vegyél inkább egy gáz sprayt több értelme van mint egy ilyen szarnak.

Bár nem értem minek bárkinek is az autójában ilyen ha higgadtan, megfontoltan közlekedik...

2015. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem csak olyan eszközt érdemes a kocsiban tartani, amit nem csavarnak ki a kezedből (vagy csak nagyon nehezen) és nem tudnak ellened fordítani. Na meg nehogy visszalőjenek egy éles pisztollyal.
2015. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 dirtboy ***** válasza:

erre felé nagyon kevés olyan szituáció van hogy autósok verekednek,szólni kéne ismerősödnek hogy tanuljon meg kresz szerint vezetni és akkor nem akarják majd megverni.


gáz pisztoly egyébként nem mindig jó,szeles időben sz art sem ér.

2015. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"Bár nem értem minek bárkinek is az autójában ilyen ha higgadtan, megfontoltan közlekedik..."


Egy esetleges baleset két emberen áll.Sok olyan ember van a közutakon akik nem tudom hogyan jutottak jogosítványhoz és úgy kezdenek pattogni hogy az alapvető elsőbbségadásról sincs semmiféle fogalmuk.Volt már olyan esetem hogy nem adta meg a másik a jobboldali elsőbbséget és koccantunk,majd még neki állt fentebb hogy gyorsabban jött és GONDOLTA elengedem,holott nekem van elsőbbségem.Ilyen emberek közlekednek.

2015. aug. 17. 16:32
 5/33 anonim ***** válasza:
51%
Gyanitom, hogy a kedves, és rendkivüli szociális adottságokkal rendelkező ismerősöd nem Toyota Aygo-val jár (csak példa), hanem mondjuk véletlenül Hummer, neadjisten egy BMW 760 iL, vagy bármilyen hasonló. Úgy röpke 800 ezer levezetett km alatt nekem egy olyan szitu sem volt még, hogy olyan közlekedési szituációba keveredjek, amit nem lehetett volna megbeszélni normálisan. Ha támadó szándékkal indul feléd valaki, akkor annak más oka van, de ezt ne keverjük most ide a közlekedéshez...
2015. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mókás lehet gázpisztollyal lövöldözni félig lehúzott ablaknál...
2015. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Egyszer sem kellet használnia,csak volt két eset hogy meg kellet mutatni ami egyből elvette a másik kedvét.Nincs Hummerje,egy 2008 as Lexus GS 450h-ja van.
2015. aug. 17. 17:45
 8/33 dirtboy ***** válasza:

az biztos,régebben nekem is volt egy zoraki 914A,lakásban kb 70köbméteres térben lőttem vele,azt hittem megsüketülök.

egy autóban lőni vele főleg ha a gázpisztolyt ki sem dugja az ablakon szenved olyan maradandó hallás károsodást hogy ihaj.

2015. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
Már bocs, de megkérdőjelezem az ismerősöd konfliktuskezelési képességeit. Velem többször is előfordult már, hogy dühösen jöttek felém, ám normális hangnemben váltunk el. Mindenki elmondja, mi a gondja, ha nem érzi, hogy nincs igaza, akkor pedig okos enged alapon ráhagyod és elnézést kérsz. Ennyi. A gázpisztollyal csak nagyobb veszèlybe sodrod magadat: kicsavarhatják a kezedből, hallásod károsodhat; arról nem is beszélve, hogy mi van, ha eldurran az agyad és rálősz valakire úgy, hogy még rád sem támadott. Aztán ücsöröghetsz hosszasan - mondjuk mert valaki benézett egy macisajtot. Megéri?
2015. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes vinni,nálam mindig van egy tokba rá van tépőzárazva az ülés alá,pillanat alatt elő lehet venni,mert ha csak egyszer van olyan szitu hogy meg kell védened magad akkor már megérte.


Az ilyen kicsavarják a kezedből dumát nem kell bevenni,kiszállsz ,azonnal lősz kettőt és elhúzol míg fetreng és fulladozik,nem megvárod míg kézközelbe kerül.Persze ha nem zárja el az utat valami akkor eleve el kell hajtani,de ezek akkor szállnak ki emberkedni ha pl elédvágtak vagy forgalmi akadály miatt nem tudsz meglépni,vagy balesetet okoztak és neki éll feljebb...


Rám már támadtak 3x is az utakon, egyszer pl a kutyám mentett meg ,elég gyakran viszem a hátsó ülésen és elég volt kiengedni,már ordítva menekült vissza a kocsijába a két támadó,akinek 5mp-el előtte még megöllek volt a legszebb szava... De ugye nem lehet mindenhová kutyát vinni..


A gázpisztoly legális. Engedélyt kell rá kérni és meg is adják. Önvédelemnél meg nem kell megvárni hogy már fojtogasson vagy a kést belédvágja,vagy a hátadon térdelve verje a fejed! A ráutaló magatartás tehát a fenyegetve közeledés ,kiabálás,hogy agyonverlek stb teljes mértékben feljogosít az önvédelmi eszköz használatára. És inkább jelentsen fel és megyek bíróságra egy jó ügyvéddel,mint hogy hullaházban kössek ki.

2015. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!