Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0,32 -es légalkohol mérésnél...

Kocsa Károly kérdése:

0,32 -es légalkohol mérésnél vezettem az autómat vészhelyzetben. A jogositványomat elvették a rendőrök. A fiamhoz mentőt hivtak, de előállitottak az őrsön, és a fiam egyedül maradt az autóban a mentő kiérkezéséig. Jogosan jártak-e el?

Figyelt kérdés
A fiamnak volt 180/100 a vérnyomása, és 16 a vércukorszintje.

2015. ápr. 18. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Hát lehetett volna annyi bennük, hogy bekisérnek szirénázással.


Látszik, hogy nagyon mennek a pénzre, fontosabb az emberi életnél is a pénz.


Most is pl. nagyban trafipaxoznak ahelyett, hogy járöröznének, hogy biztonságos legyen az ország. Van épp elég bűnöző.

2015. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy előállítottak és elvették a jogosítványod teljesen jogos.


Az, hogy a gyereket (kiskorú?) egyedül hagyták az autóban nem jogos. Az a tény, hogy egyértelműen rosszul volt csak fokozza ezt. Az nem elégséges, hogy mentőt hívtak hozzá.

2015. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dörmögő ***** válasza:
77%
Jogsielvétel jogos. Az hogy a fiadat otthagyták a kocsiban egyedül az már megérne egy feljelentést a járőrökkel szemben.
2015. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem leszek népszerű, de demagóg igen, és majd nyomod is a pirosat - ami konkrétan nem érdekel - de 180-as systole és 16-os vércukor még senkit se ölt meg az alatt a 15-20 perc alatt amíg a mentő kiér! Ez nem olyan vészhelyzet, amiért ittasan kellene vezetned!


Fiad jól van? Igen? És attól elmúlik a diabétesze, ha feljelentgeted a rendőröket?


Most az szokott jönni, hogy én még nem aggódtam, a gyerekemért, pedig igen. Vittem már a rákbeteg gyerekemet citopéniásan éjjel a kórházba, és a feleségemet is szülni kétszer is. De még a sebességhatárokat is be tudtam tartani.

2015. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dörmögő ***** válasza:
86%

20:36


A kérdező álltal említett tüneteknek van kiváltó oka. A rendőrök nem orvosok hogy mérlegelhessék hogy egy rosszul lévő ember magárahagyható-e vagy sem.

2015. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Jogosan.
2015. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

"Az üzenet szövege: nem akarok járőrt jelentgetni.De:180-as vérnyomás akár agyvérzést is okozhat!"


Igen, okozhat.


Dörmögő,


persze, hogy oka van, de nem egyik pillanatról a másikra lesz a gyerek 120 kg, és áll le a veséje. Nekem pl. 40 év kitartó munkájába került az első infarktusom.

2015. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Magas vérnyomás oka sokminden lehet. Nekem is magas a vérnyomásom , amire gyógyszert szedek, pedig a 35 évem alatt soha nem voltam 100 kiló fölött.
2015. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csunyafa@ ***** válasza:
73%
Én a helyedbe a korházig mentem volna.Ha már bevittek akkor mindegy,hogy honnan visznek,de legalább a fiad biztiben lett volna.
2015. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Jogosan vették el a jogsidat.

Egyébként inkább te veszélyeztetted a fiadat azzal, hogy ittasan szállítottad, nem a rendőrök, hogy a mentő kiérkezéséig az autóban hagyták.

2015. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!