Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A járművezetés oktatókat ki...

Cselez kérdése:

A járművezetés oktatókat ki készíti fel, hogy a tudásuk naprakész legyen?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy az oktatók vajon elmagyarázzák-e a nebulóknak, hogyan kell vezetni télen egy menetstabilizátorral felszerelt járművet? Vagy mikor érdemes kikapcsolni a kipörgésgátlót?

Mi az a fékaszisztens, hogyan lehet felismerni, ha működésbe lép?

Részecskeszűrő? Mi az a regenerálás és vezetéstechnikai szempontból mit kell tennünk ha az erre vonatkozó kontrollámpa bejelez? stb. stb.

Mert rengeteg hasonló kérdést tesznek fel itt az új sofőrök, pedig szerintem ezek abszolút hozzá tartoznak a közlekedés biztonsághoz. Vajon az oktatók naprakészek-e ezekben a kérdésekben?



#járművezetés #oktató #modern felszerelések
2015. aug. 21. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet


21. §110 (1) A szakoktatónak - a 17. § (4) bekezdés b) pontja alapján ideiglenesen névjegyzékbe vett szakoktató kivételével - évenként a 16. § ab) és ac) pontjai alapján meghatározottak szerinti továbbképzésen kell részt venni és ezt követően sikeres vizsgát kell tenni. Az elméleti vizsgát a közúti járművezetők számítógépes elméleti vizsgájánál alkalmazott és elvárt körülmények betartásának megfelelően kell teljesíteni.


A közlekedési hatóság eljárása és az általa végzett tevékenység97


16. §98 A közlekedési hatóság (NKH)


a) meghatározza:


aa) a képzés, továbbképzés és a vizsgáztatás tárgyi feltételeinek alkalmazására vonatkozó technológiai és műszaki követelményeket,


ab) a vizsgakövetelményekre vagy a képesítés megszerzésére vonatkozó előírások alapján a számonkérhető ismeretanyagot, a vizsgafeladatokat, vizsgatárgyakat, a képzések tanterveit, a tantervi óraszámokat, az egyes elméleti tantárgyak hallgatása alóli mentesítések alapjául szolgáló képesítések, végzettségek körét, a tanfolyamon való részvétel és a vizsgára bocsátás feltételeit,


ac) a képzések és a továbbképzések, valamint az ezekhez kapcsolódó vizsgák lebonyolításának rendjét, ügyvitelét és módszereit,

2015. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit túlgondoltam a kérdést.

:)


Én is azt vettem észre, hogy rohadtul nem tudnak semmit az oktatók, csak rutinból oktatnak, és ők is kb. úgy készülnek a vizsgákra, mint a legtöbb vezető jelölt. Gyakorolnak a teszteken, és jól átmennek a vizsgán. Látszik a sok kérdésen, amikor az oktatók oltári hülyeségeket mondanak a srácoknak, mint pl. 2 éve amikor mindenki behazdta, hogy 17 éves kortól lehet majd AM jogsit csinálni.


Akár meglepő, akár nem, ezzel a rendőrök is így vannak. Ők se tudják naprakészen a KRESZ-t, vagy a KöHÉM rendeleteket, csak néha körlevelet, hogy mit kell ellenőrizni, akkor elolvassák mi változott. (Ezt pl. egy rendőr barátom mesélte.)

2015. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, teljesen korrekt választ adtál, csak kamilláztam...

Jó lenne, ha naprakészek lennének, mert én néha úgy érzem a technika elhaladt a fejük felett, pedig nem ártana az ifjaknak néha tudni, hogy milyen autóban ülnek, vagy éppen mit szeretnének megvásárolni éppen.

2015. aug. 21. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oktatás nagyon le van maradva minden téren. A srácoknak manapság azt se ártana megtanulni, hogyan működik a netes kereső, mi az a THM, miért fontos, hogy kire szavaz, stb...
2015. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!