Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell-e vészvillogó tolatáskor?

Kell-e vészvillogó tolatáskor?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran látom, hogy a kamionosok és a buszvezetők nem csak simán tolatnak, hanem a vészvillogót is bekapcsolják, jár az index mindkét oldalt.


Ez valami új KRESZ-szabály lehet vagy csak valaki kitalálta, és egyre elterjedtebb szokássá válik? Nem találtam erre vonatkozóan előírást, vagy csak figyelemfelkeltés? Nekem ez elég furcsa. Mellesleg nem lehet így jelezni sem, ha például balra akar tolatni a jármű.



2015. aug. 26. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, elvileg nem is szabad használni menet közben, csak álló járművön. Gondolom figyelemfelkeltés miatt használják a kamionosok/buszosok...
2015. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem közelező!


Figyelemfelkeltés. Gondolj bele mit làt a kamionos a pótkocsi mögött. Semmit. Megy a vészjelző és lassan csorog hátra.


Ha éjszaka teszi ezt, akkor azért hogy jobban lássan. Ül a fülkében, 16 méterrel arrébb a szerelvény hátulja, nem sokat lát belőle. Benyomja a vészjelzőt és máris jobb lesz

2015. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a második írta.

A másik pedig városi körülmények között, vagy parkolókban autópálya mellett. Mivel sok az idióta és hiába rajta ki az indexet, kapcsol tolatólámpát beleállnak a seggébe, nem tud betolatni. Sőt holttérbe kerülnek a személyautók. Így ez egy plusz figyelmeztetés, hogy valami olyan fog történni amihez kettővel több IQ kell értelmezni, mint egy éticsigának van. Én is szoktam úttesten manőverezni ilyen olyan gépekkel, és sokszor felkapcsolom a villogó mellé.

2015. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy Kreszen tanultuk, látni, és látszani. Teljesen jogos.

Ezért van tolatásnál bizonyos járműveknél, az a sípoló magas hang.

2015. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Már csak az a kérdés, hogy nem zavaró, hogy nem lehet jelezni a balra/jobbra tolatás irányát ilyenkor? Esetleg a tolató mögött lévő nem tudja, hova helyezkedjen, nem?

2015. aug. 26. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan alacsony sebességnél még így is biztonságosabb. Ha pedig látod, hogy feléd tolat valaki elakadásjelzővel, nem azon fogsz gondolkozni, hogy merre tolat, hanem egyszerűen odébbállsz, és kész.
2015. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kamionnal ha tolatok, már rakom is ki a vészvillogót. Tolatólámpa, vészvillogó, csipog is, centiméteres sebesség, de ha nem vigyázol még így is alád jönnek.
2015. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tolatva nekimész valaminek te leszel a felelős. Veszélyes manőver, igazából segítő ,biztosító személy nélkül nem is lehetne végezni ha nem belátható a hátsó rész. Gyakorlatilag szinte soha nem áll rendelkezésre ilyen személy. Ezért ami lámpa van felkapcsolja a kamionos ,hátha észlelik a szándékát.
2015. aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért rakják ki, hogy egyértelmű legyen, csinálni akar valamit a sofőr azon a helyen (tipikusan tolatni szeretne). Sajnos még így is van sok birka, aki a vészvillogó, a tolatójelző lámpa és a sípoló hang ellenére is bemegy a kamion valagába és áll mint egy f. mert nem érti mi van.
2017. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!