Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mindenki megállna...

Szerintetek mindenki megállna egy balesetnél segítséget nyújtani tőle elvárhatóan? Vagy manapság ez már nem annyira alap dolog egyes embereknél?

Figyelt kérdés

2015. aug. 27. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy új jelenség lenne, de tény, hogy van, aki inkább elfordítja a fejét és megy tovább...
2015. aug. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy észrevettem ha már megáll valaki akkor továbbmegy mindenki, amivel igazából nincs is gond, ha mindenki megáll csak még nagyobb lesz a kavarc.
2015. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy elsőként ér oda.
2015. aug. 28. 07:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem állnának meg. Az emberek számára az autó és a vezetés a hétköznapi rutin része. Sokan nem képesek lekezelni az olyan helyzeteket, amik ettől eltérnek. Van amelyik megijed, van aki inkább nem akar kellemetlen dolgokba keveredni.
2015. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van 3 ismerősöm, mindhárman hivatásos gépkocsivezetők, megálltak segíteni éésss az lett a vége, hogy vádlottak lettek a bíróságon.


Az egyik kamionnal ment a 10-as úton, látott egy árokba csúszott személyautót fiatalokkal, megállt megkérdezni, hogy mi a helyzet. Azok simán rávágták, hogy leszorította őket az útról és kihívták a rendőrt.. 4-en az 1 ellen. Bizonyítsd be, hogy nem úgy volt.


Egy másik hasonló esetnél az árokban lévők rátettek egy kicsit a dologra, leszedték a lököst ilyesmi, utána hívtak rendőrt és diktálták be a rendszámot.


Egy harmadik esetben haverom állt az úton, balra akart fordulni nagy ívben, csak jöttek szemből, mögötte ketten összecsúsztak úgy, hogy ő nem volt érintett a dologban. Miután elment rendőrt hívtak és mindkét fél azt állította, hogy eléjük vágott, megállt és azért csúsztak össze. Ez pár évvel ez előtt volt Budapesten. A srácnak ugrott a B kategóriája 5 évre.


Hát ez a nagy magyar valóság, az utak tele vannak g e n y ó k k a l, szóval csak óvatosan.


Én amúgy megállnék, álltam is már meg segíteni, eddig még nem b axtam rá.

2015. aug. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös: Ezt én is csak megerősíteni tudom. Nálam két olyan eset van, amikor megállnék:

1) Ha egyértelmű a baleset, több szemtanú is volt, és tőlem viszonylag távolt történt (hogy ne lehessen rámfogni)

2) Ha olyan súlyos, hogy a balesetben résztvevők nem élik túl, így nem tudnak vádolni semmi olyannal, amit nem követtem el.

Persze ezek alól kivétel ha tényleg közöm van a balesethez.


Ha például előttem egy autó a kanyarban hirtelen belecsúszik az árokba, kizárt dolog hogy megállok, csak ha muszáj (pl. visszakerül a kocsi az úttestre és nem lehet kikerülni).


Már én is voltam vádlott bíróságon amiatt, hogy megálltam egy balesetnél segítséget nyújtani, de szerencsére egy kamerafelvétel tisztázni tudott.


A másik dolog meg az, hogy sokan nem bírják a vér látványát (10 emberből 3-4) és amint meglátják el is ájulnak. Ha egy ilyen személy megáll, lehet hogy nőni fog egyel a sérültek száma.

2015. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os...akkor lennél pont,hogy köteles megállni,mert akkor cserbenhagyod,ha nem állsz meg...most ezt más honnan tudja,hogy neked volt egy ilyen szituációd? Meg,ha nem élnék túl a balesetet,akkor állnál meg...-.-
2015. aug. 29. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Sajnos ma már sokkal rosszabbul jár az, aki segíteni próbál. Ezt el kell fogadni, és ennek tudatában kell cselekedni.

2015. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!