Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrautókba szerelt...

A rendőrautókba szerelt eszközök mérnek sebességet?

Figyelt kérdés
Sima járőrkocsira gondolok, ami járőrözik.
2015. aug. 28. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Igen, pl. a szivargyújtó, az indexkapcsoló, a szemüvegtok mind sebességet mér. Nem tudtad?

Miért gondolod, hogy vesznek méregdrága traffipaxokat, ha elég egy méretpontos üléshuzat is?

2015. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoval nem. :D Köszi :D Már egy hete azon parázok, hogy 70 fölött mentem, mikor megláttam egy rendőrautót, gyorsan fékeztem és reméltem, hogy nem állít meg, aztán lekanyarodott - megnyugodtam, aztán egyik ismerősöm elhitette velem ezt a (mint kiderült :D ) hülyeséget. alig 1 éve van jogsim és mostanában kezdtem vezetgetni, úgyhogy nem igazán vagyok jártas ilyen dolgokban. :)
2015. aug. 28. 23:41
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%
Mozgó rendőrautóból még a csodatraffipaxok sem képesek mérni. Állóban viszont lehet traffi.
2015. aug. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak mozgó ellenőrzésre alkalmas traffipaxok, de nem tudom, milyen autókba telepítik azokat - civil vagy rendőrségi festésűekbe.


Mindenesetre jobb, ha visszaveszel a tempóból, mert egy egyértelmű gyorshajtás mellett bekövetkezett balesetnél te is lehetsz a hibás, hiába hibázott a másik fél is. Szóval nem a csekktől kell tartanod, hanem a zárkától és a sérülésektől

2015. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Mozgó traffival az a helyzet, hogy lehet hogy be van kapcsolva neki, viszont 10-ből 9 esetben nem sikerül bemérni az autók sebességét. Ehhez nagyon egyenletes sebességet kellene tartson a rendőrautó, de ez nagyon nehéz ugye, főleg ha forgalom van, a traffit az is megzavarja, ha a rendőr 51-ről 52-re gyorsít.
2015. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az fordulhat elő, hogy megy mögötted és ha nem veszed észre, elég gyorsan rájön műszer nélkül is, hogy ha túllépted a megengedett sebességet.
2015. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os

Még az út szélén állva is meg tudja állapítani, hogy 50-el vagy 60-al megyek (én is megmondom szabad szemmel). De fénykép kell hogy büntessen, anélkül semmit sem tud csinálni.

2015. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Ez egy kisváros külterületén történt, nagyon siettem, nem szokásom száguldozni. A rendőrautó egyébként szemből jött és lekanyarodott.
2015. aug. 31. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Civil autóban nem jogellenes a traffipax?
2015. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!