Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem szabályozzák a...

Z33 kérdése:

Miért nem szabályozzák a távolsági buszok sebességét, hogy ne tartsák fel lépten-nyomon a forgalmat?

Figyelt kérdés
Az 50-60-nal tötyögő buszok ugyanolyan balesetveszélyesek mint a 140-el száguldozó személyautók!!! Ugyanis aki haladni szeretne a megengedett 90-es sebességgel,kilómétereken át cikázik a busz mögött és amikor elfogyik a türelme belemegy egy "necces"előzésbe,hogy haladjon is!!!!!!

2014. márc. 20. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szabályozva van a sebességük, max 70-nel mehetnek, ahogy a teherautók is.

Az a veszélyes, aki belemegy egy necces előzésbe, nem az, aki betartja a szabályokat. Ennyi erővel a 90-nel menő is veszélyes, mert csak páran mennek 90-nel országúton és sokkal többen 100-110-zel.

2014. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy ha a 90-es határt tartjuk, akkor mindenki ledudál és 100+ sebességgel mennek el mellettünk, kamion, busz, utánfutós suzuki...de persze fontosabb "haladni" 120-al, mint 10 perccel később odaérni...
2014. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na meg a busz a felépítése és tömege miatt nagyobb sebességnél instabil. A sofőr meg nem akarja kockáztatni az 50 utasa életét.
2014. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az igazi távolsági buszok azért pengetik 80-90 de még akár 100-zal is

Te a helyközi buszokra gondolsz. Csak egy a "baj" hogy ezekben lassú difi szokott lenni a sok gyorsítások miatt üzemanyagsporolás végett

Tehát tudna 80-nal menni csak nagyon pörögne már

Valamelyest amúgy megértelek.

De amúgy se kellene belemenni necces előzésbe, sőt...

Ilyen szempontból akkor a traktorosokat a segédmotorosokat a trabantosokat is mondhatnád...

2014. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 intrepid ***** válasza:
#4-es, te csak ne bántsad a Trabisokat, én a Trabimmal jellemzően 100-al jártam. Az lassú szerinted? Akkor előzzél meg! Én soha nem nehezítettem meg engem megelőzni szándékozó autóstárs dolgát.
2014. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van amikor azért is megy lassan hogy ne előbb érjen a megállóba mert akkor meg azért kap. Meg kell előzni, ha csak neccesen megy akkor békésen be kell állni mögé, nem vesztesz sokat.
2014. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy 256-os Ikarus bőven kivitte a 110km/h sebességet, és nem is kellett sok idő a felgyorsulásához, ment mint a rakéta. A mostani új buszok is mennek 80-90-el. Csak amit elfelejtenek az emberek, hogy amíg melletted veled együtt max 9 fő van az autóban, addig egy buszban 50-60 vagy akár több, és még ott vannak az álló utasok is. Nem véletlen van szabályozva a kresz szerint a sebesség 70km/h-ra. És nem menni kell, hanem megállni. A mozgási energia pedig 1/2m*v^2.

Ahol m=jármű tömege, v=jármű sebesssége, pont azt az erőt kell lelassítani gyorsan, ami sokkal nagyobb egy autóbusz esetében.

2014. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Miért pont a buszok zavarnak? Vagy tucatnyi más, a busznál is lassabb szereplő lehet előtted az úton, úgymint gyalogos, biciklis, robogós, túramotoros, kézikocsi, lovaskocsi, traktor, kombájn, birkanyáj, lassabb személyautó, jól megpakolt teherautó, stb. A busznak ráadásul van egy olyan áldott jó tulajdonsága, hogy a következő faluban jó eséllyel úgyis megáll.


Ezen kívül előzni csak lehetőség, nem előírás. Ezzel szemben a buszokra vonatkozó sebességkorlátozás egy szigorú és indokolt jogszabályi korlát. Ráadásul a menetrend szerinti járatok többsége rögzítetlen, álló utasokat is szállíthat, így nem igazán lenne megnyugtató dolog kötelezni a buszokat a gyorsabb haladásra.

2014. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valóban helyközire gondoltam.Mivel 20 éve koptatom az üléseiket és közben autós is vagyok,így kívülről és belülről is sok mindent látok és meg tudok ítélni.A gond az,hogy a megengedettnél is lassabb buszok után "lagzis"-sor alakul ki(és annyi kocsiban már nem csak 4-en ülnek),ahol szinte követési távolság nélkül mennek az autók(mert ha csak 3 méterre elengedi az előtte haladót már próbálnak bevágni elé)ami már önmagában is balesetveszélyes.A traktorokról és trabiról meg annyit,hogy belőlük nincs a főutakon annyi mint buszból.Csak annyit akartam a kérdéssel,hogy a gyorshajtókat büntetik a balesetvédelem érdekében(amivel persze egyetértek),akkor figyelni kéne a más,szintén veszélyes helyzetekre is!
2014. márc. 20. 16:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez oké, csak rossz oldalról közelíted meg a problémát. Nem az a gond ugyanis, hogy lassan mennek a buszok, hanem az, hogy szabálytalanul, veszélyesen előzik meg őket. Ezt kellene jobban ellenőrizni, nem a buszoknak kellene minimumsebességet előírni.
2014. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!