Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van ilyen sok idióta az...

Miért van ilyen sok idióta az utakon?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom,hogy sokan igen ingerült,vadállat módon közlekednek az autóikkal az utakon.


Velem történt,hogy a körforgó előtt elém vágott egy személyautós és amikor rávillogtam még ő volt megsértődve. Játszotta az agyát,előttem kacsázott,hol lassan,hol pedig gyorsan ment előttem.


Arról nem is beszélve,hogy az elmúlt egy hónapban háromszor jött az én sávomban velem szemben az autós mert úgy gondolta,hogy beelőzi a sort bármi áron és nekem kellett beletaposnom a fékbe,hogy az illető kényelmesen tudjon előzni.


Aztán a következőt tapasztalom lakott területen: betartom az ötvenet,de vannak ,akiknek ez nem tetszik és vagy tolnának,vagy beelőznek nagy sebességgel és száguldoznak. De ez mindennapi.


Szintén a következőt tapasztalom,hogy piros lámpánál feltorlódik a sor és át szeretnék sorolni egy másik sávba jelezve a szándékomat kiteszem az irányjelzőt és tenném a dolgom,de senki nem akar beengedni maga elé,hiszen miután a lámpa engedi a sor araszolgat,de valahogy csupa rosszindulatú ember ül az autókban.


Az autópályákon sem másabb a helyzet. a megengedett legnagyobb sebesség 130 km/ó és ez sem elég sok autósnak,mert simán letolnak,mert ő siet "kávézni".


Nem értem a sok idegbeteg,száguldozó,magamutogató autóst,hogy miért ül járműbe ha nincsen türelme?


Sőt mostanában azt látom,hogy sokan simán átmennek a piros lámpán mintha az ott sem lenne.


És az ilyenek miatt vannak tele a hírek azzal,hogy elgázolt valakit,frontálisan ütközött,stb,stb.


Kérdem én,hogy minek a kresz,ha semmibe veszik sokan? Sokan azt hiszik,hogy csakis az övék az út és mindenki takarodjon előle.


De gyalogosként sem tudom dicsérni az autósokat. Jelzőlámpa nélküli gyalogátkelőhelyen sem engednek át az autósok a zebrán. Ha meg mégis,akkor az nagyon ritka,mert hosszú perceket kell várni amíg ráveszi magát valaki,hogy megálljon a gyalogátkelőhely előtt és átengedje a gyalogost.



2015. okt. 3. 03:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utakon azok az emberek vannak, akik máshol is.

Nézz körbe, tele van minden erőszakos, intoleráns, buta, bunkó emberekkel.

2015. okt. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez mindig így volt sajnos.

Sőt, van egy tendencia, miszerint minél drágább egy autó, annál kevésbé "működik" rajta a sok kis bizbasz lámpa és annál kevésbé tartja be a KRESZ-t.

2015. okt. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Hm, valamelyik nap történt egy olyan velem, hogy a belső sávban próbáltam volna sietni, de jött mögöttem egy még sietősebb, csak azt éreztem, valaki néz, hát mellém ért az ürge, és mutogatott idegbeteg módon. Majd próbáltam letúrni rámhúzva a kormányt, persze én is idegbajos lettem, és anyázásban törtünk ki.

Majd amikor jött a piros, ott álltunk egymás mellett a kuka csöndben vagy 5 percig. :D

Nem kínos ez? Az embernek csak az autóban nagy a szája, nekem is, mindenkinek, meg a számítógép előtt, ha meg helyzet van, behúzott farokkal elkullogunk.

Tele vagyunk frusztrációval, kávéval, gyógyszerekkel, 2-es diabétesszel, energiaitalokkal, stb.

A vezetés meg intenzíven hozza ki belőlünk az élményeket, így az állatot is.

Törekedni kell, hogy nyugodt légkört teremtsünk vezetés közben, mert baleset lesz a vége, és okos döntéseket kell hozni.

2015. okt. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*próbált letúrni
2015. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Titusztitusz válasza:
Mivel a mai társadalom ROHAMOS MÉRTÉKBEN ÉPÜL LEFELÉ mindenféle téren, nemis értem hogy te minek is akadol fenn ilyesmi dolgokon, hogy "az utakon rengeteg az idióta"...Az ilyesmi dolog sajnos nemcsak az "utakra" jellemző, hanem az ÉLET MINDEN TERÜLETÉRE...Szóval másféle viselkedést ne is várj az utakon, meg ne is remélj...Így kevésbé fogod akkor magad bosszantani olyan dolgokon, ami ellen úgysem tehetel semmit...
2015. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert mindenki azt hiszi, hogy ő a világ közepe és minden érte van, minden út csak az övé. De nem csak az autósok.

A biciklisek is mindenféle jelzés nélkül átvágnak keresztben az úton előtted. A gyalogosok is simán kiugranak a úttestre takarásból, ott, ahol egyébként zebra sincs. Stb.

2015. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek amiket írtál, nem nagy dolgok. Az hogy valaki elmér egy előzést, az bárkivel előordulhat, ez a dolgunk, hogy figyeljünk egymásra, és próbáljuk elkerülni a baleseteket. Vagy autópályán ha valaki gyorsabban akar menni, akkor miért ne menne? Azzal se foglalkozz, ha te éppen előzöl, és a s3gg3dben van a másik, mikor tudsz szépen lehúzódol és kész. Vagy ha sávot úgy akarsz váltani, hogy csak indexelsz, de az autó orrát nem kezded betolni a másik sorba, akkor tuti nem fog senki elengedni, mert miért is engedne.
2015. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Ez a szerencsétlenek tipikus nyávogása.


Olyan lehetsz mint valamelyik nap a koma. Megyek óra szerint 60nal a városban (valóban 55), ő száguldozik kemény óra szerinti 40nel, majd hortelen megérkezek a seggébe. Látom hogy mindjárt lehet előzni, még jön szembe a másik de én gyorsítok, amint elment átmegyek a másik sávba és otthagyom. Csórikám majdnem belement az árokba, úgy megijedt hogy gyorsítok, pedig 5méternél több volt mikor kimentem a szembesávba.


Olyan érdekes, hogy én jobbra tudok tartani, fölöslegesen nem tartom fel a sort (értsd: 2sávos úton 60as tábla mellett kisnforgalomban nem 50nel megyek a másik mellett hogy ne tudjanak haladni a többiek), ismerem a 3 tükröt és van valami fogalmam a forgalomról, emiatt engem sosem nyomnak le, nem dudálnak, nem mutogatnak, nem előznek életveszélyesen. Talán én csinálok valamit rosszul??


Képes vagyok több mint 1000km-t vezetni a pályán, anélkül hogy valaki "hirtelen" a seggembe érne és letolna, anélkül végigelőzöm a kamionsort hogy fékezniük keljen mögöttem és mégis 120környékén autózom hosszú távon. Miért van az, hogy minimum 3 sávos pályán 120nál végig tudok előzni jobbról zavartalanul?

2015. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az autósok 90%-nyi része sajnos ilyen, száguldoznak, átmennek mindenen, piroson, záróvonalon, kismacskán, bunkók, kiabálnak, mutogatnak, letolnak, neked mennek. (valaki írta most, hogy általánosságban is ilyenek az emberek)

Ezt el kell fogadni. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2015. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8! na az ilyen gyökerek miatt írt a Kérdező! Lakott területen hová előzöl te szerencsétlen barom! Kivennélek a forgalomból egy évre legalább, hogy megtanuld milyen tömegközlekedni nap mint nap másik 40 idegennel, akkor talán megtanulnád értékelni, hogy autó van a segged alatt! Akkor talán tanulnál némi önkritikát,te nyomorék kromoszómahiányos agyalágyult isten barma!
2022. márc. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!