Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanulóvezetők! Csak én utálom...

Tanulóvezetők! Csak én utálom ennyire a manuális sebességváltót?

Figyelt kérdés
Mielőtt elkezdtem tanulni vezetni, már akkor tudtam, hogy ez a része lesz a legrosszabb a vezetésnek, de most már biztos vagyok benne. Lehet anyázni, de kvázi a figyelmem 40%-át leköti. Igaz még sosem vezettem automata váltóst, de gondolom ott csak fék- és gázpedál van, szóval úgy lehet vele közlekedni, mint egy gokarttal, ezzel szemben a manuálisnál, valamikor elfelejtem, hogy gyorsabb fékezés után melyik fokozatban voltam és a visszaváltáskor szinte szemezek a váltóval, ami alapból bukta. Vagy ha a pirost távolról látva még gyorsítani kell, hogy tartsam a tempót a forgalomban, de látom, hogy még nem vált zöldre, akkor lassítás kuplungfékezéssel de aztán mégis zöldre vált és visszaváltás megfelelő fokozatba, gyorsítás után válthatok újra fel. Kis túlzással állandóan a kuplunggal kell bűvészkednem. A kanyarban az elindulás utáni váltásról meg inkább nem is beszélek. Persze, biztosan rutin kérdése az egész, de forgalomban mindig azon agyalok, hogyan kell majd váltani és ezzel elvonja a figyelmemet a tényleges közlekedésről (az már csak hab a tortán, hogy néha sikerül félreváltanom). Kár hogy nálunk nem terjedt el az automata, mint az USA-ban.

2015. okt. 8. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen igazad van ,a kézi váltó és kuplung egy régről itt maradt technikai csökevény,amit már rég kiváltottak automatával. Már magától beparkol egy kocsi meg automatán kapcsolgatja a lámpáit ablaktörlőit, automatán fékez, de a váltókart még mindig rángatják benne az emberek 5mp-enként. Hát nooormális ? :D

Manapság meg már jobban gyorsúl és kevesebbt eszik egy automata,mint egy átlag vezető által vezetve egy kézi.

Kurblit se teker senki indításkor pedig az is sokáig hozzátartozott az autózáshoz de végül rájöttek hogy a használati tárgyaknak nem megnehezíteni hanem megkönnyíteni kellene az életünket.

Én azt ajánlom, valahogy tedd le a vizsgát ,aztán vegyél magadnak egy automata kocsit és vezess gondtalanul,amíg mások tornáznak a pedálon a dugóban.

2015. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 dirtboy ***** válasza:
90%

kezdőknél így van,később már észre sem veszed hogy váltasz,jön magától minden.

én ezt amúgy fordítva gondolom,én akármilyen gazdag lennék mindenből manuális váltósat vennék,jobb szeretek oda váltani és akkor mikor én akarok.

2015. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szintén manuális váltót választottam inkább az autómba, jobban szeretem én is. Csak rutin kérdése, rövid időn belül észrevétlenné válik. Emlékszem az első időkre, el sem tudtam képzelni hogy valaha megszokom.
2015. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ne értsen félre senki, nem magával a manuális váltóval, mint technikával van bajom (városon kívül szekvenciálisan váltogatni még élvezetes is), hanem azzal a városban való procedúrával, ami nekem kezdőként még inkább zavaró műveletsor, mintsem rutin. Ezért is írtam, hogy biztosan meg lehet szokni, addig viszont a forgalomban való közlekedés is nehezebb számomra, akár tetszik akár nem.
2015. okt. 8. 17:49
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem terjedt el az automata, mert a régi változatok lomhák és pazarlóak voltak. Az újak már jobbak, sőt vannak amik az átlagos járművezetőnél jobban váltanak, de itt meg a felár az akadály még.

Az automatánál arra kell figyelni, hogyha nem veszed ki fokozatból és úgy állsz meg (pl. lámpánál), akkor nyomni kell a féket, különben elkezd kúszni, azaz lassan megindulni.


Kézzel váltani nem bonyolult, ezt nyugodtan hidd el - többmillió autósnak megy simán, gondolom feltételezhetjük hogy nem gyengébbek a képességeid.

Elkezdhetném elmagyarázni, de élőben sokkal egyszerűbb, így esetleg jó ötlet lenne felvetni az oktatódnak, hogy úgy érzed nem megy a váltás, túl sok figyelmet elvesz a közlekedés többi részétől. Ezért szeretnéd azt alaposan átvenni még egyszer, gyakorolni, hogy ne kelljen a váltáson annyit gondolkodni.



"a kézi váltó és kuplung egy régről itt maradt technikai csökevény,amit már rég kiváltottak automatával"


Laci, te vagy az? :D (Van egy ugyanilyen kollégám, nem hiszi el, hogy mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is, tulajdonképpen elvakult automata-hívő.)

2015. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy automata váltós autóval kényelmesebb a közlekedés, nem kell bíbelődni a váltóvalami, gázzal gyorsít, fékkel lassít, kormányoz a vezető, a váltásokat meg végzi az automata. Automata váltóval ráadásul lefulladni sem lehet. Mindezek miatt azonban ajánlott manuális váltós autón tanulni, vizsgázni, mert aki automatán vizsgázik csak arra érvényes jogosítványt kap, amivel nem vezethet manuális váltós autót.

Vizsga után nyugodtan vezethető automatát, mindenképpen próbáld ki

2015. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem Laci vagyok :) De én is így gondolom. Egyszerűen a kézi váltónak már manapság csak annyi előnye maradt, hogy olcsóbb , kevésbé romlik el mert egyszerűbb szerkezet és ha elromlik olcsóbb javítani. Ennyi. Minden másban az automata nyer. Spórolásbajnok autókba és bitang erős sportkocsikba is bátran belerakják, persze ha a vezető kívánja még kattintgathatja a fokozatokat. De szépen begyűrűzik a villanyautó ahol aztán tényleg el lehet feledni a váltót meg a kuplungot,ami csak azért van mert a belsőégésű motoroknak nagyon szűk az a fordulatszám tartománya ami használható,ellentétbe a villany motorral.
2015. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
ha valakinek gondja volt a váltóval, az én vagyok... az oktató meg is jegyezte, hogy 30 éves pályafutása alatt nem látott még ilyet. most meg imádom a városi forgalmat, kis utcákat. észre sem veszem már, ha váltok...
2015. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jajj gyerekek, ne legyetek ilyen prűdek, tengely kapcsolós kocsit akkor kalandos vezetni, mikor elszakad a kuplung bowden (újabaknál elfolyik a hidraulika folyadék) és anélkül kell elmenni a kocsival a legközelebbi szervízig :D
2015. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

A klasszikust idézve "nők és b*zik járnak automatával":)

Megszokás kérdése, nem olyan ördöngösség ez. Meg kell szokni, érezni kell az autót. Erre meg pont a minél egyszerűbb autó a legjobb alap.


Én manuális párti vagyok, hiába a nyers számok szerint már jobban vált az automata mint én. Én élvezem a vezetést nem pedig helyváltoztatás céljából ülök csak a kocsiba.

2015. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!