Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanulóvezetők! Csak én utálom...

Tanulóvezetők! Csak én utálom ennyire a manuális sebességváltót?

Figyelt kérdés
Mielőtt elkezdtem tanulni vezetni, már akkor tudtam, hogy ez a része lesz a legrosszabb a vezetésnek, de most már biztos vagyok benne. Lehet anyázni, de kvázi a figyelmem 40%-át leköti. Igaz még sosem vezettem automata váltóst, de gondolom ott csak fék- és gázpedál van, szóval úgy lehet vele közlekedni, mint egy gokarttal, ezzel szemben a manuálisnál, valamikor elfelejtem, hogy gyorsabb fékezés után melyik fokozatban voltam és a visszaváltáskor szinte szemezek a váltóval, ami alapból bukta. Vagy ha a pirost távolról látva még gyorsítani kell, hogy tartsam a tempót a forgalomban, de látom, hogy még nem vált zöldre, akkor lassítás kuplungfékezéssel de aztán mégis zöldre vált és visszaváltás megfelelő fokozatba, gyorsítás után válthatok újra fel. Kis túlzással állandóan a kuplunggal kell bűvészkednem. A kanyarban az elindulás utáni váltásról meg inkább nem is beszélek. Persze, biztosan rutin kérdése az egész, de forgalomban mindig azon agyalok, hogyan kell majd váltani és ezzel elvonja a figyelmemet a tényleges közlekedésről (az már csak hab a tortán, hogy néha sikerül félreváltanom). Kár hogy nálunk nem terjedt el az automata, mint az USA-ban.

2015. okt. 8. 16:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor várd meg amíg a google kihozza az önjárós autóit, aztán járj azzal.
2015. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 veterán vas ***** válasza:
15%

Ha ennyire problémás a vezetés, és ekkora gondot okoz a kezelőszervek használata, akkor nem kellene erőltetni.

Veszélyes lehetsz önmagadra és a körülötted közlekedőkre. :(

2015. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Szia!

Bár nem tanulo vagyok (ujra tanulo/D kat/), de anno én is f*stam a váltótól. Mit miért minek hogyan? Sokat is szenvedtem, csoda, hogy átmentem a forgalmin, és utána is voltak gondok.(elfelejtem hol vagyok 2es helyett 4es stb)

De azota bele jöttem nagyon jól megy, ugyhogy tényleg rutin kérdése. Még gondoltam arra is, hogy autamatán tanulok, de ugy voltam vele mivan ha manuálisba kell egyszer ülnöm? De nem bánom és imádom. Annyit hozzá tennék, hogy nő és szőke is vagyok. :D :P

üdv 25N

2015. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tubarózsa: Igaz én nem vagyok nő és szőke, de el tudom képzelni, hogy neked is mennyire nehéz lehetett. Egyébként meg ezt az ön- és közveszélyes álszent érvelést hagyjuk már komolyan! Mindenki tisztában van vele, hogy az élet minden területéhez szükséges a jogosítvány (utazás, munkahely). Azt figyelembe véve, hogy milyen alakok közlekedhetnek az utakon (8 dioptriás 75 éves tatától egészen a 4 gyerekes 90 kilós családanyákig) sosem fog megfordulni a fejemben az a gondolat, hogy ne legyen jogosítványom.
2015. okt. 9. 19:33
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

Ezen ne aggódj, itt mindig benyögi valaki hogy "akkor nevezessé" Egyszerűen az autó kezelésének legnehezebb és legfeleslegesebb része a kuplungolás váltogatás. Meg lehet szokni az tény,millióknak sikerült. Csak ugye nagyon sok mindent meg lehet szokni ,a büdöset is például.. meg lehet szokni a patakban mosást is,lehet tisztább is lesz tőle a ruha, de azért milyen jó egy automata mosógép :D


Másrész két kezed szabad egy lábad szabad. Vegyük a kézben tartott mobilt, üldözendő rendőr büntet érte, mert jaj nagyon veszélyes,hiszen egyik kezed nem a kormányon van! Állítólag... De aki városban 5mpenként rángatja a váltót annak a keze sem a kormányon van, mégis tök elfogadott dolog. És közben beszélget kihangosítón telefonon,vagy veszekszik az anyóssal aki a róla elnevezett ülésben ül. Akkor mi is a különbség? De ez csak egy elméleti eszmefuttatás..:D


Akinek helyváltoztatásra kell autó ,nem üveghangon csapatni a haverokkal,annak tökéletes egy automata váltós kocsi. Nagyobb anyagi áldozat ha javítani kell és ennyi. A jogsit érdemes kézire letenni mert az univerzális papír. Aztán lehet meg is szereted a váltogatást. Nekem rengeteg év alatt nem sikerült megszeretni, csinálom, de feleslegesnek tartom. Mert pl kint pályán főúton abszolút mindegy mivel váltasz fel 5.be aztán nyomod neki a gázt,de városban istenkirály az automata. Most is éppen manuál kocsit nyúzok évek óta, de volt automatám is nem is egy,hááát sokkal jobb mint a kézi.

2015. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én automata váltós kocsit vettem és életem baklövése volt... Sokkal jobb a manuális, visszasírom. Meg persze az automata könnyeben romlik el és drága javítani.
2015. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nyugi, nem hogy évek múlva, de pár hónappal később már reflexből fog menni, észre sem veszed, automatikus cselekvés lesz mint a vakarózás meg a lélegzés.


Velem is volt ilyen váltós probléma az első pár órámon, az én oktatóm ezt úgy oldotta meg, hogy mentünk szépen fél óráig egy tök egyenes, kis forgalmú úton, elkezdtünk gyorsítani, szépen felkapcsolgattam a sebességeket 1-től 5-ig, aztán utána nekiálltunk lassítani és szépen rakosgattam vissza. Hidd el, egy ilyen rövid kirándulás és sokkal jobban fog menni.

2015. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem azért veszélyes a mobil, mert nincs a kezed a kormányon, hanem mert a szemed és a figyelmed nincs az úton...
2015. okt. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem a szememmel szoktam telefonálni.Leginkább füllel és szájjal :)
2015. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pontosan így gondolom, utálom a manuális váltót. Tavasszal tettem le a jogsit, azóta már vezettem elég sokat, és nagyjából meg is szoktam a váltást, de ennek ellenére nem szeretem. Csak egy újabb plusz dolog, amire figyelni kell. Amint lesz majd saját kocsim, mindenképpen automatásat szeretnék :)
2015. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!