Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklire lehet e feltenni...

Biciklire lehet e feltenni villogó szelepsapkát?

Figyelt kérdés
Mivel csak nemrég kezdtem el vàrosban kerékpàrozni így Nemtudom hogy ezt mennyire nézik (teszem fel hogyha minden megvan a biciklin amit a KRESZ kér)? Ha lehet akkor csak normàlis vàlaszokat kérek

2015. okt. 10. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A kerekenként két prizmát nem helyettesíti, de nagyon jó választás plusszban az is.

Elég feltűnő szokott lenni a biciklin.

2015. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
A sokat emlegetett KÖHÉM rendelet szerint nem szabályos. Ettől függetlenül nekem is volt, amíg le nem lopták.
2015. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály,bár elvileg kék zöld lila stb nem lehetne,de valójában nagyon hasznos ha egy bicajos éjjel nagyon feltűnő jelenség. Láttam olyan bicajost akinek ledszalagokkal volt telirakva a váz,hát vonzotta a szemet.Nem hinném hogy a rendőr ezért csesztetne.
2015. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! akkor remélem hogy nem fogok ki rosszkedvű rendőröket :) Köszönöm!
2015. okt. 11. 14:33
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
#3: de van rá szabály. A jó öreg 1991-es KÖHÉM-rendelet. abban van leírva, milyen világító berendezéseket kell felszerelni a kerékpárra. És az is, hogy mást tilos.
2015. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy lehet hogy nem tiltott, de zavaró. Én a falhoz állítanám azt, aki feltalálta a villogó lámpákat. Nagyon faca hogy kétszer annyi ideig világít, mintha folyamatosan világítana, de hogy vaksötétben szembevillog, az nagyon nem faca. Akkor inkább már reflektort szereljen rá arra a rohadmányos biciklire, inkább nézek abba bele. Mert egyébként attól hogy villog, nem foglak hamarabb észrevenni, mindkettőt ugyanúgy látni.
2015. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mieőtt valaki fennakdna a faca-n: c helyett sz, csak az oldal túl prűd.
2015. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A villogó lámpa szabályos. És ezerszer feltűnőbb mint a folyamatos égő. A folyamatos égő egybefolyik a többi közlekedő autó fényszórójával ami mögötte jön, a villogóból meg egyből látszik hogy ez egy biciklis. Életet menthet egy ilyen cucc és ez sokat számít ha nem véd semmi kaszni.
2015. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!