Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megkülönböztető jelzés elriasz...

Megkülönböztető jelzés elriaszthatja az autótolvajokat?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam a sok autólopásra való tekintettel, hogy tesztek az autóm tetejére kék villogót. Nyilván nem használnám, viszont éjszaka a parkolóban el mernék így lopni, hogy ott van a tetején? Vagy nem foglalkoznának vele?

2014. máj. 26. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Egy jobb autótolvaj rá fog jönni hogy csak egy kamu sziréna, és még boldogabban lopja el.

Viszont ha egy rendőr vagy közteres sétál arra, és gyanús lesz neki (civil autón mit keresne egy kék villogó?) akkor feljelenthet.

2014. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy közutakon nem szabad használni...egy parkoló annak minősül?

Köszönöm a választ.:)

2014. máj. 26. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A parkoló is közterület. Hacsak nem magánparkolóban állsz, de onnan ritkábban lopkodnak autókat.
2014. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
szerintem a hatósági jelzéssel való visszaélés ha egyáltalán így hívják, elég komoly büntetést von maga után, én nem próbálkoznék vele
2014. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok itt egy cikk róla itt leírja a büntetést


[link]

2014. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Milyen típusú az autó? Az sem biztos, hogy keresett típus. Ha Volvo, akkor az elvileg biztonságban van, mert azokat nem igazán lopják.

Kell bele szerelni egy jobbfajta váltó és kormányzárat. Ezek miatt kissé nehezebb elkötni az autót, a könnyű prédára vágyó tolvaj inkább mást keres.

Terjedő megoldás még az autóba kis fogyasztású wifi kamera beszerelése, ami mozgásra rögzít és fel is tölti egy tárhelyre a tevékenységet. Ha történik az autóval valami, vagy eltűnik, vissza lehet nézni a felvételeket.

Van az a pajzs védelem, amit nagyon reklámoztak egy időben. Az azzal szerelt autókat sem könnyű elvinni, inkább néznek mást.

Ha meg mindenképpen az az autó kell nekik, jönnek trélerrel és elviszik, akármi is van benne. A kamerás módszer ebben az esetben is segíthet, mert utólag a tárhelyre feltöltött felvételekből kiderül, hogy kik környékezték meg az autót.

2014. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

KIA

Sajnos túl sok az autólopás Budapesten, és csak ez a megoldás jutott eszembe. Egyébként van benne kulccsal nyitható váltózár. (Automata váltóról van szó)

Köszönöm mindenkinek!

2014. máj. 26. 20:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Kell bele szerelni egy jobbfajta váltó és kormányzárat. Ezek miatt kissé nehezebb elkötni az autót, a könnyű prédára vágyó tolvaj inkább mást keres.


Van az a pajzs védelem, amit nagyon reklámoztak egy időben. Az azzal szerelt autókat sem könnyű elvinni, inkább néznek mást.


azért ne emlegessük már egy szinten a két dolgot.. a céges kocsink pajzsos, és esélytelen ellopni trailer nélkül, a másik autó váltózárát, meg még én is ki tudtam nyitni, pedig nem vagyok lakatos

2014. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, mint írtam, trélerrel vihető a pajzsos is. Van olyan masszív kormányzár amit utólag építenek be. Kicserélik a kormányoszlopot erre, amivel szintén nem sokat tudnak kezdeni a helyszínen (mint a pajzzsal), csak ha trélerre teszik és úgy viszik. Nyilván nem olcsó és össze sem vethető az autolock és a többi hasonló kormányzárral, árban és kiiktathatóságban sem. Léteznek profi masszív váltózárak is nagyon drágán, a legtöbb gyártmány nem sokat ér.

A kérdező nem hinném, hogy 100 ezer forintot szeretne költeni az autója védelmére. Abból kiindulva, hogy ez összeg töredékéért beszerezhető egy kék villogó. Pedig érdemes rá költeni (a védelemre, nem a kék villogóra:). Egy elfogadhatóbb minőségű kormányzár (nem a balta-zár!) is 25e ft, ez a minimum. [link]

A jó riasztó is alap dolog.

2014. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Költök védelemre, írtam h van váltózáram is. A kék villogó csak egy ötlet volt, gondoltam nincs még elterjedve, és a meglepetés ereje fél siker :D komolyra fordítva a szót, elgondolkodok komolyabb védelmen :)
2014. máj. 27. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!