Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan miért hiszik azt, hogy...

Sokan miért hiszik azt, hogy csak a 3 betűs/3 ágú meg a 4 karikás autók sofőrjei a tahók?

Figyelt kérdés

Mikor még nem is volt jogsim, már tudtam,hogy a BMW-s az tahó, ugyan így a Merci is meg az Audi is. (és többségükben nincs index)

Aztán amikor elkezdtem vezetni, főleg vidéken (autópályán) meg is tapasztaltam.

Most viszont kizárólag Budapesten vezetek, folyamatosan megküzdök a dugókkal a belvárosban, és úgy mindenhol.

Komolyan mondom, a kis autóknál (Yaris,Polo,Swift -csak a mai napról) nincs szemtelenebb autós!

Úgy mennek, mint a mérgezett egér, folyamatosan szöknek, jobbról-balról előznek, gyakran Indiában érzem magam miattuk.

De komolyan mondom, hogy Audit, vagy BMW-t még nem láttam így menni a belvárosban.

Azok inkább a gázt nyomják, de ezek a kisautók meg olyan manővereket hajtanak végre, hogy beszarás.Nem is tudom melyik a veszélyesebb...természetesen nem vonhatok le ebből sem következtetést, hogy akkor most minden Swiftes bunkó, de én arra jutottam,hogy ugyan annyi a BMW-re és a Suzukira jutó bunkók száma...nem értem,hogy miért csak az egyik félről vallják ezt.

Ezért megkérdezem.Miért?


2015. okt. 16. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
mert ez is csak egy altalanositas, amit most sajat magad tapasztalhattal meg, hogy nem igaz. egy trabantnak is lehet bunko, taho, felelotlen soforje :)
2015. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De autópályán is pont ezek a kisautósok rinyálnak, akik nem bírnak 120-nál tovább menni, és persze hogy mivagyunk a bunkók az Audival, mert nagyobb tempóval érkezünk meg utánuk. Aztán ezek még azért is megsértődnek, ha a hátuknál megyek, és nem is lámpázok, semmi, egyszerűen azért is haragusznak szerintem, ha szabályosan megelőzöm őket, lámpázás és letolás nélkül, merthát fúúj de bunkó, megelőzött a fekete Audijával.

Na én nem haragszom rájuk hogy ők csak 120-al bírnak menni, legyenek szívesek mikor tudnak húzódjanak le, mert én jobban bírok haladni biztonságosan, és ezért is vettem drága autót. Ez érvényes országúton is, sokan sértőnek érzik, hogy fúj, a fekete Audis előzget meg minden, persze úgy, hogy őket semmilyen formában nem veszélyezteti. De miért baj ez? Ezért vagyok bunkó?

2015. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért baj mert az autópályán 130 a megengedett, aztán mikor betáncol eléd egy ilyen kisautó, és letarolod 160-al, akkor én is téged foglak tahónak tartani.

De ugyan így, ha az Audidat megtöri egy Corsa a belvárosban, mert ő elfér bárhol, akkor ő fogom tahónak tartani.Csak te túléled ő meg.

De a kérdés pont arról szól,hogy nem tartom elfogadhatónak sem a 160-as tempót, sem pedig a városi szalolomot, mert mindkettő veszélyes.


(A kisautóban ülő majd nem vesz észre egy motorost, elüti, és akkor majd mondja azt,hogy há' mé' nem autót, vettél?Én direkt azé' járok autóval, hogy ne üssenek el)

Szerintem ez nem egy jó érv, nem mennék vele ügyvédnek.

2015. okt. 16. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem értem,hogy miért csak az egyik félről vallják ezt."

Sok lúd disznót győz, azért. Nyilván kevesebb a jómódú, mint az azalatti, ezért többször hallhatod, hogy a gazdagok bunkók. Illetve a "jó" kocsiban ülők max türelmetlenek, de nem frusztráltak, nem akarják az életük miatti kisebbrendűségi komplexust leverni a többi autóson, ezért nem zendítenek rá úton-útfélen, hogy az "olcsó" kocsikat csak a bunkók veszik... hát valahogy így.


(nincs autóm, nem állok egyik oldalon sem)

2015. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

A BMW-s letolja a Suzukist, a Suzukis beint Audisnak, az Audis rázza az öklét az Opelosnak, az Opelos szidja Skodást. A német autós lehülyézi japán autóst, a japán autós kiröhögi a francia autóst, a francia autós lenézi az olaszost. Ezek együtt szidják a kamionosokat és a buszsofőröket, azok az autósokat, az egész bandának tele van a farka a motorosokkal meg a biciklisekkel és fordítva.


Nekem ebből csak egyvalami jön le: MAGYARORSZÁGON MINDEN JÁRMŰVET VEZETŐ EMBER GYÖKÉR TAHÓ!

2015. okt. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl van egy kis 1.4vvt-i corollam 2001 bol... kiviszi a 190-200 at ha akarom ...csak a futómű nem valo a motorhoz , mert labilis. 160 környékén mar konkrétan félelmetes ... :D
2015. okt. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező..vedd úgy, mindenki tahó, aztán kérj egy kávét..


a közlekedésben engem is csak az a sok autó zavar...

...azt mondta a piszológusom, hogy ne törődjek velük, csak bátran nyomjam a dudát..majd félreáll az a sok tahó..

nyomom is..azóta jó...

2015. okt. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:
52%

Az Audis senkit ne taroljon le 160-nal a pályán! Aki sávot vált, az nézzen a tükörbe és ne menjen ki az Audi elé ;)


A felsorolt gyártmányok tulajdonosai azért tahók, mert drága kocsijuk van és micsoda dolog hogy nekik telik rá, mi pedig poshadunk a régi szutyokban. Persze ha egy Skoda Fabia-s nem indexel, azt soha senki nem veszi észre!


Én sem indexelek egyébként, csak ha van értelme. Az index a szándékot jelzi, nem saját maguknak emlékeztető hogy hova is megyünk. Mit jelezzek annak, aki előttem 50 méterrel megy és sajnos a tükröket sem nézi? Azt sem tudja hogy ott vagyok! Minek indexeljek előtte 50 méterrel ha gyorsabban megyek mint ő és számára semmilyen fontos információt nem tartalmaz?


A probléma azzal van, aki mögött megyek városban 50-60-nal, a kereszteződés előtt beletapos a fékbe, és kormánytekerés közben teszi ki az indexet. Ezt nem így kell! Időben ki kell tenni, hogy tudjam hogy mit fog csinálni!

2015. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!