Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért "divat" a nemindexelés?

Miért "divat" a nemindexelés?

Figyelt kérdés

(A kérdés leginkább az alkalmazóinak szól)

Pedig sokszor nagyon veszélyes is tud lenni, vagy bosszantó, amikor állsz a kereszteződésben és ezer éve kimehetnél, ha a barom jelezné, hogy kanyarodik és nem egyenesen megy tovább. Körforgalomból kijövet dettó. A KRESZ szerint meg kötelező irány és sávváltáskor, induláskor, megálláskor, körforgalomból kijövet stb.


2007. nov. 8. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés én is hányszor feltettem én is ma az autós kollégáknak!?

Amúgy nem tudom, hogy miért lett 'divat', de számomra elég idegesítő. Főleg mikor araszol a 2x2 sáv, és az erőszakosabbja minden idexelés nélkül bevág. brrrr.

Szerintem egyszerűen csak lustaság, tudod, biztos nehéz leemelned a kezed a kormányról...

2007. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem tom, de még a kormányról sem kéne levenni a kezét,esetleg akkor ha túl rövid a kisujja.Bár legszívesebben eltörném azoknak a marháknak a kezét akik még a kisujjukat sem hajlandók mozdítani embertársaik (és saját)

testiéppségéért!

2007. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 JimmyJoe válasza:
100%

Ez is a magyar közlekedési morálnak tudható be, mint az összes itthoni közlekedési tahóság. Ma Magyarországon -sajnos- hülyének nézik azt, aki betartja a szabályokat.

Ha 50-55 km/h-val mész azon az úton ahol ennyi a sebességhatár, akkor a barom vadul kielőz és közben néz át az autódba, hogy na ki ez a hülye aki itt elötte döcögve feltartja őt. Ahol 30-as korlátozás van, arról már ne is beszéljünk.

Na meg a vasúti átjárók...Piros a jelzőfény, de a faszkalap nekiáll kikerülni a leeresztett sorompót...ppppfffffff....

Agyatlan tuskóság ami itt az utakon megy.

2007. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
88%
Viccesre forditva a szot azt tudnam mondani. Minek indexeljen annelkul is tudja merre akkar menni? De ez valóbann idegesitö es a masik eset amikor ugy felejti a kanyar jelzot es csapja igyenesen.
2007. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Az index kihagyása pedig nekem is az agyamra megy,de sokan csak hétévi vezetők,és nincs elég gyakorlatuk,bár úgy,h nincs jogsim,úgyis ismerem ennyire a kreszt.Sokan amúgy nem ismerik a kreszt sem rendesen.Sőt ismerek olyat is,aki 18.szülinapra kapta a jogsit,és úgy rugdosták át.Én féltem mellette a kocsiban!

Eddig én nem aggódtam annyira,hiszen a 20 éves mercink vasbó l van,és ha egy ilyen hülye a papírsárkányával belénk jön mi megússzuk egy két karcolással,nála viszont totálkár.de mióta gyermeket várok,azért jobban félek az ilyenektől.Bár a kaszni még mindig vasból van.

A párom éjszakai sofőrködésel is foglalkozik,és hatalmas baleseteket és nagyon felelőtlen barmokat szokott látni.Taj részegen 100zal a hűvösvölgyin tört meg egy fószer tegnap két autót.Ahelyett,h hívott volna egy sofört.

2007. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%
Mert parasztok az emberek...
2008. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ténylegnemártana a gyalogost is informálná pl ahol átmegy h kanyarodik v megy egyenesen ahol én átmennék
2008. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Zalaegerszegen meg pont fordítva igaz. Indexel jön ki a körforgalomból és megy tovább indexelve egyenesen!
2009. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ezt én is szeretném megtudni:D. Biciklisként az autósokat szentségelem, hogy mi az istenért nem képesek a kallantyút meghúzni, 5 percenként legalább egyszer. Nem egy nagy kalóriaigényű feladat. Autósként viszont azt a so, már elnézést kérek mindenkitől előre, és akinek nem inge..., de az a sok marha biciklis aki nem képes kirakni a kezét..

Ha a véleményemet kérdezed, szerintem ez valamilyen lázadás, és szerintem szektába vannak tömörülve a nemindexelők:)

2009. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
javult azóta a szitu?
2014. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!