Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért "divat" kisívben balra...

Miért "divat" kisívben balra kanyarodni?

Figyelt kérdés
Elsőbbségadás kötelező táblánál megálltam, mert jobbról jött egy autó. (Én balra akartam menni.) Öntörvényű vezetője jelzés nélkül bekanyarodott, de nem nagyívben mellém hanem kisívben velem szemben, majd derékig kibújt az ablakon és elkezdett üvölteni, hogy miért nem megyek már! Nem értem, hogy az ilyeneket miért nem lehet kiszűrni a közlekedésből.
2008. szept. 1. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Fejbe kéne lőni? Vagy mit értesz "kiszűrni a közlekedésből"?


Meg kell tanulni: Hazánkban a bizalmi elv már rég nem működik. Tisztában kell lenni a KRESZ-szabályokkal, figyelni kell a körülötted történő eseményeket. És ez alapján MEGVÉDENI MAGAD az ilyenektől. Mit tudsz tenni? Semmit. Ő a hangosabb. Megbüntetni? Szintén nem életszerű. Vagy kibújik a felelősség alól, vagy nem érdekli és nagy ívben sz..rik rá - ha már kanyarodni csak kis ívben tud.


Sajnos ez a magyar vezetési morál. Ez ellen nem sok mindent tudsz tenni. Megszoksz, vagy mint sokat tették: megszöksz.

2008. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

(A fejbe lövés nem is rossz ötlet, de) NEM erre gondoltam.

Véleményem szerint nem ártana egy komolyabb alkalmassági vizsgálat a jogosítvány megszerzéséhez. Aki nem hajlandó betartani a szabályokat az ne kapjon jogosítványt!

2008. szept. 1. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Amiért divat parkoló autóval index nélkül egyszercsak elindulni, vagy index nélkül lekanyarodni, vagy ha egy kereszteződésben 30mp- nél többet állsz, taxisok (és a többi "hivatásos") által anyázni. Ilyenek vagyunk mi, magyarok. Itt csak úgy lehet közlekedni, ahogy az első hsz írta. Sajnos.
2008. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez nemcsak magyar sajatossag. Mult heten kulfoldon vizsgaztam vezetesbol. Sikerult, de pl. tobbek kozott arra is hibapontot kaptam, hogy tul nagy ivben kanyarodok balra.

Lehet, hogy mar nem divat.

2008. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 2. válaszolóval egyetértek, neki külön köszönet!

2008. szept. 7. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a romániai közlekedési törvényeket ismerem, ezért csak elvi támpont vagyok. Balra kanyarodásnál, aki elsőbbséget ad, annak úgy kell beigazodnia, hogy ha a balra kanyarodásra külön sáv van fenntartva, akkor azt foglalja el, ha nincsen külön sáv, akkor az út középvonalához a lehető legközelebb állnia, hogy a hátulról érkezőknek jobbról elhaladási lehetőséget biztosítson.


A kanyarvétel pedig úgy történik, hogy a szembejövő (vagyis balra kanyarnál a balról érkező) forgalmi sávot ne érintsd. Ha mindenki így tesz, akkor nem merül kerülhet sor a kérdésben említett szituációra. Aki meg kis ívben kanyarodik ilyenkor, az egyszerűen nem tud vezetni. Próbálna meg kis ívben beállni a garázsába.:))

2008. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A "merül" szó fölösleges. Bocsi! :)
2008. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ!

Elvileg itt is így kellene balra kanyarodni de sokan sajnos nem foglalkoznak a szabályokkal. Nem értem, hogy az ilyenek hogyan kaphatnak jogosítványt.

2009. febr. 7. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!