Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége egy...

Kinek van elsőbbsége egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát a múltkor, egy lámpás kereszteződésben, természetesen zöldnél kanyarodtam balra egy kétsávos útra (így nezett ki keresztezodes: 2 sáv egy irányba-járdasziget-2 sáv a másik iranyba) . Megvártam persze a szemből jövőket, hogy elmenjenek, fordultam volna balra a két sávból a bal sávba és egy busz fordult volna szemből ugyanúgy balra, de az ugye átment volna a bal sávba is , mert nagy a fordulóköre és én elhúztam gyorsan előtte. Ez szabályos volt, vagy el kellett volna engednem? Ismerem a szabályokat, be is tartom őket, de eddig ilyen helyzetben nem voltam még. ..
2015. nov. 2. 15:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*en fordultam a 2 közül a bal oldaliba, míg a busz, ugye a jobb oldali sávba, a külsőbe, de átlógott volna a bal sávba is. Én viszont nem álltam meg és engedtem el, hanem bekanyarodtam a bal sávba. Ez szabályos volt vagy sem?
2015. nov. 2. 15:52
 2/15 anonim ***** válasza:

"fordultam volna balra a két sávból a bal sávba" - ezt én nem értem.

Kétsávos az út, ahonnan fordultál, egy szintén kétsávos útra?

Akkor írd, hogy a szélsőből szélsőbe, vagy belsőből a belsőbe, vagy szélsőből belsőbe(szabálytalan) belsőből szélsőbe (szintén szabálytalan).

A busz mozgását sem értem " átment volna a bal sávba is".

Ettől függetlenül, ha nem volt veszélyhelyzet a busz előtt elhajtani, nem volt szabálytalan, ha a kanyarodásod is szabályosan sávból-sávba történt.

Lakott területen belül a megállóból kiinduló buszt be kell engedni a sávba - nincs olyan szabály, hogy tilos előtte lekanyarodni

2015. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a busznak van elsőbbsége, még ha át is lóg a te sávodba, mert ő kanyarodik kis ívben.
2015. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A leírás szerint a busz is balra kanyarodott, s ha a kiegészítést jól értelmeztem, a kérdező a belsőben haladt, a busz a szélsőben jött, csak tartott tőle a kérdező, hogy kanyarodáskor a busz vége átkaszál a belsőbe, és gyorsan elhúzott előtte. - ez nem szabálytalan, ha biztonságosan el tudott menni a busz előtt, nem kellett annak hirtelen fékezni.
2015. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is érthetetlenül írtam le. Szóval, ahonnan én kanyarodtam, az egy sáv volt csak, vagyis 2, de a masik az ellentétes irányba ment. És én onnan egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út belső sávjába kanyarodtam balra rá. A busz szemből jött, a szemből jövő savból kanyarodott ugyanarra, mint én, jobbra, azaz, az én szemembol balra, de a másik, a külső sávba. Viszont ez egy csuklós busz volt, csak úgy tud kikanyarodni, ha átlóg a másik sávba, az enyémbe. És én mielőtt ő kanyarodott volna, gyorsan bementem előtte. Lehet, hogy már elkezdett ő is kanyarodni, ezt én már nem láttam, mert előre nézek, amikor vezetek. :D

Remélem így érthetőbb. Szerintem ez szabályos volt, de nem vagyok benne 100%-ig biztos és azért kérdezem meg, hogy legközelebb már biztosan szabályosan cselekedjek...

2015. nov. 2. 16:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha simán elfértél a busz előtt, nincs probléma. Ha viszont esetleg fékezésre késztetted, akkor véleményem szerint szabálytalan voltál.
2015. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, a busz is ugyanarra kanyarodott szemből, csak a másik sávba,a külsőbe, de nem tudja bevenni a kanyart átlógás nélkül. Mivel tenyleg ő kanyarodott kisebb ívben, így a külső sávban neki volt elsőbbsége? De ilyenkor a belsőben is elsobbseget kell neki adni vagy sem? Mert, ha én pl nem tudnék bevenni egy "kanyart", úgy gondolom, hogy elsobbseget kell adnom a masik savban érkezőknek és meg kell állnom es megvarnom, amíg nem lesz tiszta a másik sáv is...
2015. nov. 2. 16:20
 8/15 A kérdező kommentje:
*az 5. sorba a kérdőjel véletlen volt. Termeszetesen tudom, h a kisebb ivben kanyarodonak van elsobbsege.
2015. nov. 2. 16:22
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Miután rájöttél, hogy zavarosan írtál, sikerült még jobban összezagyválni. Én szemszögem, más szemszöge, br.

A busz jobbra kanyarodott, nem én szemszögemből bármerre. Neki volt elsőbbsége.

Ez nem is lehet kérdés.

A napi gyakorlatnak megfelel az, hogy a lomha és terebélyes busz előtt még elkanyarodtál. Ezzel a mögötted lévő egyenesen vagy jobbra kanyarodó számára szabaddá vált az út, a busz nem szenvedett kárt. Azaz nem alakult ki vészhelyzet, nem voltál súlyosan megtévesztő.

Ettől függetlenül nem szabályos.

2015. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a busz is ugyanarra kanyarodott szemből, csak a másik sávba,a külsőbe, de nem tudja bevenni a kanyart átlógás nélkül."


Elvileg ti ketten nem is kereszteztétek volna egymás útját, csak a busz nagy mérete miatt került erre mégis sor. Ettől függetlenül az erősorrend ugyanaz.

Ha egy kis Polski kanyarodott volna jobbra-belsőbe, akkor is ő mehet elsőként.

2015. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!