Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magánszeméllyel való ütközés...

Magánszeméllyel való ütközés esetén kötelező kitölteni a kötelező felelősségbiztosítás kárlapját? Hisz nem okoztam másnak kárt, így nincs a biztosítónak fizetési kötelezettsége.

Figyelt kérdés
Esetleg ez módosítja a bónuszfokozatot?

2015. nov. 4. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Személyi sérülés történt?
2015. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök ellentmondásos.

Magánszeméllyel való ütközés esetén... Tehát volt ütközés.

Nem okoztam másnak kárt.


Most akkor mi is van??????????????????


Ha most gyök kettő per 3-al neki tolatsz egy parkoló autónak, akkor még lehet mondani, hogy nincs kár.


De te most össze-vissza beszélsz.


Mi az hogy magán személy????????????


Ha nem céges, akkor mindenki más magán személynek minősül!

Ütköztél, de mégsem okoztál kárt?


Ha tényleg így van, akkor ez a kérdés értelmetlen!

2015. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Személyi sérülésnek ehhez semmi köze.

Ha valaki nem ad meg egy jobbkezet, utána mégis megáll, kiszáll, és nekiáll pattogni, akkor az illetőnek könnyen lehet személyi sérülése, de az autókban mégsem keletkezett kár.


Viszont akár egy lépésben guruláskor történő meghúzásból könnyen lehet több elemet érintő fényezős móka, amikor ki kell tölteni a kárbejelentőt. (pedig nem volt személyi sérülés)

2015. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Van köze a személyi sérülésnek az ügyhöz, mert olyan esetben kötelező rendőrt hívni.

Onnantól kezdve meg nem a biztosítóra tartozik elsősorban az ügy.

2015. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aha...tehát ütköztél is meg nem is....okoztál kárt meg nem is....mesélj még!!
2015. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy megint fogalmazásgátló hatása alatt keletkezett a kérdés, és a kérdező egy személlyel (gyalogos) ütközött, vagyis elütött egy magánszemélyt.

(Ha tévedek, csak kijavít...)


"Hisz nem okoztam másnak kárt, így nincs a biztosítónak fizetési kötelezettsége."


Ha elütöttél valakit, a biztosítónak akkor is van kifizetési kötelezettsége, hiszen még az elszakadt ruhát is megtéríti, nem beszélve a munka kiesésről.

(Csak csendben jegyzem meg, hogy egyébként ütközéskor is megtéríti a biztosító az utasok kárát akik vétlen autóban voltak.)

2015. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3.!


Az nem a biztosítóra tartozik, hanem a rendőrségre.


Ha 2 autós megáll és össze verekszik akkor valószínűleg a rendőrség fog bele avatkozni a buliba ami személyi sérülés nélkül garázdaság, személyi sérüléssel pedig súlyosabb vádat eredményez azaz testi sértést!

2015. nov. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, egy gyalogos szaladt elém, nem én voltam a hibás, de így is kaptam büntetést. Autóban nem okoztam kárt, a gyalogosnak betört a feje.
2015. nov. 8. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!