Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy baj e, ha ebben a nagy...

Nagy baj e, ha ebben a nagy ködben ma este Szeged Belvárosában végig masíroztam bekapcsolt köd lámpával?

Figyelt kérdés

Nagy köd volt a városon belül is, alig lehetett látni.


Bekapcsoltam a ködlámpát, de anno úgy tanultam, hogy ködlámpa csak ködben és lakott területen kívül használható. Ellenben szinte minden autón be volt kapcsolva amin van ilyen.


Nagy baj e, hogy bekapcsoltam városban?



2015. nov. 6. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Szerencsésen haza értél, tehát az "első menet" rendben volt...

Az elkövetkező két hétben, ha nem érkezik csomag, a második menetet is sikeresen megúsztad.

Lakott területen belül tilos a ködlámpa használata, még sűrű ködben is - ez a szabály, én a használatot nem minősítem. Volt akkora köd, hogy a rendszámleolvasást is lehetetlenné tette, ha kamera előtt gurultál el?

2015. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sokan akik lakott területen kívül használják a lámpát és elfelejtik lekapcsolni mire lakott területre érnek úgy mennek végig és semmi bajuk nem lett belőle. Én is jártam így hogy elfelejtettem lekapcsolni senkit nem vakítottam el engem sem vakítottak el mások, igaz kellemetlen de én pl hasznosnak tartom mert jobban észre lehet venni vele az autókat mert lakott területen belül az utcai lámpák fényét is megtöri a köd és akkor szinte lehetetlen normálisan észrevenni a másik autót. Másrészt én még régebben tapasztaltam hogy lakott területen kívül 5 méterig nem láttam el akkora köd volt, tudomásom szerint ilyen veszélyes ködben már nem javasolt vezetni de nekem muszáj volt mert haza kellett érnem vártak haza igaz lakott területen kívül mentem 40 km/h-val igaz hogy a közel 3 perces út kb 10 perces volt de egybe hazaértem és senkit nem csaptam el. Másrészt a ködlámpával semmit nem értem mert nem láttam vele jobban az csak arra jó hogy a többi autós előbb vegyen észre hogy az úton vagyok és ne az én sávomba jöjjön. A hátsó ködlámpának is szintén ez a szerepe hogy mások lássanak és ne te láss jobban. Teljesen mindegy mennyi lámpát kapcsolsz fel úgy se fogsz jobban látni max téged látnak jól, ezét nem szabad lakott területen belül a ködlámpát használni mert ugye olyan mint ha refivel mennél ami hülyeség mert nem vakítja el az embert legalább is engem sosem zavart, sőt még örültem is neki mert így előbb kiszúrtam hogy jön velem szembe valaki és villognom kellett hogy vegye észre magát mert picit rossz helyen jön, és ez kellett ahhoz hogy egybe hazaérjek.
2015. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Mint írtam mindenki akinek van ködlámpa a kocsiján bekapcsolta a ködlámpát. Amúgy igaz az is, hogy az utcai lámpák fényét megtöri a sűrű köd, voltak szakaszok ahol olyan volt menni mintha nem lenne egyáltalán közvilágítás. A ködlámpa szerintem sem olyan mint a reflektor, én valamennyivel jobban láttam, de kellett az is, hogy teljesen lecsavarjam a normál fényszórókat is.


Ma autópályán is haladtam, 80 km/h-nál nem tudtam többel ott se menni.

2015. nov. 6. 22:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem volt nehéz katonai egyenruhában, vigyázzmenetben cipelni a ködlámpákat meg az aksit? Mert a masíroz ezt jelenti... :P



A jól beállított ködfényszóró nem vakít. A ködfényszóró fényének teteje (fallal szemben állva) akkor jó, ha a tompított alá világít, és ha távolodsz a faltól, szépen megy lefelé.


Ködfényszóróval kapcsolatban nincs lakott területes meghatározás, ez a tévedés beégett sok szakártónak is.

Ennyit ír a KRESZ:


44.§

(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.



Esőben is szoktam használni, mert kb az autó előtti 5-10 métert világítja be, megmutatja az összes olyan kátyút, tócsát, ami a tompítottal észrevehetetlen.

2015. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!