Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért ünnepli sok magyar...

Miért ünnepli sok magyar fiatal a halloween-t? Ugye ma van halloween és ahogy este bent voltam a városban egy csomó fiatalt láttam jelmezben és a facebookon is kb. csak a halloweenről van szó, pedig ennek az ünnepnek semmi magyar gyökere sincs.

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 23:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

mert tetszik nekik. Es ha nincs magyar gyokere akkor mi van?


Globalis vilagban elunk, nem vagyunk beszorulva a hataraink koze.

2015. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Na és akkor mi van? A Mikulásnak meg a húsvéti nyúlnak talán van magyar gyökere? Azért ünneplik, mert ünnepelni jó.
2015. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Tradicionális módon senki, ismétlem senki nem ünnepli, nemhogy itt, hanem az USA-ban, sem. Ez egy kelta ünnep, semmi köze sincs se a cukorhoz se a jelmezhez, se a sütőtök-lámpáshoz.


Ma mindenszentek van és páran előrehozott farsangot tartanak, csak hallowennek hívják, ennyi.

2015. nov. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Bocs, amikor elküldtem a válaszomat, már halottak napja volt, nem mindenszentek.
2015. nov. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Mert poénos (s divatos, bár ez engem nem érdekel). Nagyon szeretem a boszorkányokat, denevéreket, pókokat, vámpírokat és a csontvázakat, egész évben, talán emiatt szimpatikus nekem a Halloween. A Valentin-napot kicsit sem szeretem, a karácsonyt megszoktam, de nem igazán ünneplem, a húsvétot pláne nem, amúgyis mi közöm vallási ünnepekhez? :)

Nem mintha bármit csinálnék Halloweenkor, leszámítva a pókos boszorkánykalap felvételét és a Halloweenre illő ételek készítését, ha úgy jön ki...

2015. nov. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%

Nem ünnepli, csupán majmolja.

Ünnepelni csak azt lehet, amit ismer az ember és tudja, mit ünnepel.

2015. nov. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
A facebook-nak sincs magyar gyökere még is használod. Ennyit arról minek van gyökere és minek nincs. Nem kötelező "ünnepelned", de tiszteletben tarthatnád azokat akik ezt viszont megteszik és nem hőbörögnél.
2015. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem kifejezetten a halloween-re mint ünnepre gondoltam az utolsó sorral, hanem inkább arra, hogy 3-4évvel ezelőtt még senki sem öltözött be stb.
2015. nov. 1. 09:55
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Csak, hogy elborzasszalak: karácsonyfa állítás német eredetű, sőt a busójárás, amit a halloween-ellenzők szeretnek emlegetni szláv eredetű. Ahhoz, hogy valami gyökeret eresszen el kell kezdeni valahol. Ha 100 év múlva járkálnak körbe a kölykök még akkor is rossz? Ebben az esetben a karácsonyfákat is dobjuk ki a francba.

Nem attól lesz valaki magyar, mert kirekeszt "idegen" szokásokat. Mennyi szavunk és jelenlegi hagyományunk!!! származik idegen országokból? A halottak napjás dolgot se értem amúgy, amivel szoktak jönni. 2 nap van a kettő között. Ráadásul a halottak napja is olyan, mint a Valentinnap, amit sokszor köpködnek. Talán az elhunyt szeretteinkre csak egy nap gondolunk? Akkor is az a lényeg, hogy a temetőben pakoljuk tele a sírt mécsessel, koszorúval, virággal? és még a Valentinnap anyagias... :) Ott legalább valakinek örömet szerzünk.

Egyébként van hagyománya Magyarországon a tökfaragásnak. Nem pont Halloweenkor szokás, de egy kis csúszás nem vág haza semmit. Lásd keresztény egyház vallási ünnepeinek pogány ünnepekhez idomítása...

2015. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

#4


:) halottak napja november 2. Csak úgy mondom ;) Ennyit arról, ki mit ünnepel és miről mit tud.

Egyébként az eredeti házról házra járás és kántálás hasonlít a nálunk is valaha létező aprószentek ünnepére. Amúgy tradicionális halloweeni hagyományok: töklámpás, pipa. Tűz körül ülés rémsztori mesélés, pipa (igen, konkrétan ez is hagyomány és nyugodtan tekinthetjük a zseblámpával mesélést, de még a horrorfilmnézést is a továbbélésének :D) Azt pedig mindenki tudja, hogy a túlvilág és a világunk közti fal elvékonyodik, átjárhatóvá válik jönnek a tündérek szellemek, stb. Max az, hogy az abban az évben elhunytak ekkor távoznak nem egészen evidens mindenkinek.

Majd kiderül, hogy a cukorkagyűjtés meghonosodik-e. Amúgy nem hiszem, hogy olyan megterhelő akár egy marék mogyorót hozzávágni pár gyerekhez, senki se mondta hogy táblás Milkával kell várni őket. Illetve nekik meg fel kell fogni, hogy díszítetlen házba ne kopogjanak, ennyi.

Aranyos szokás, bőven ráfér a borongós fajtánkra pár vidám ünnep.

2015. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!