Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Levehetem a fejtámlát utazás...

Levehetem a fejtámlát utazás közben?

Figyelt kérdés
Nyáron hosszú útra indulunk. Én a hátsó ülésen fogok utazni, és valami eszméletlenül kényelmetlen a fejtámla. A kérdésem az lenne, hogy legális-e az hogy én most leveszem a fejtámlát az útra? A rendőrök szólhatnak miatta? Mert ugye ha kukacoskodni akarunk az a nyakat védi ha ütközünk, stb, biztonságilag lehet h megbüntethetnek érte.. ezért tettem fel ide a kérdést.

2015. nov. 19. 17:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Tennék oda pl egy kispárnát, azzal sokkal jobban ellennék azon a 24 órás kocsiúton, persze úgy, hogy ne takarja ki a hátsó ablakot a sofőrnek.
2015. nov. 19. 18:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező tartozék, akkor veszed le amikor akarod.
2015. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha tudod miert van ott... Akkor miert akarsz lebenulni?
2015. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az ablakot is kitakarhatod, akkor teljes terjedelmében, ha az autónak mindkét oldalán van külső visszapillantó tükör.
2015. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet baleset pláne egy 24 órás úton.

Én nem venném ki a helyedben, de a te nyakad így azt csinálsz vele amit szeretnél.

2015. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vedd ki nyugodtan, nem szól senki. (nem tartozék, a műszakin nem nézik meglétét)én a hátsó fejtámlákat egyből kiveszem, mert mindnki panaszkodik, hogy kényelmetlen.

eddig még nem volt rá szükség..nem jellemző, hogy belémszállnak..

nem lehet úgy élni, hogy valamitól mindig félünk..

2015. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"eddig még nem volt rá szükség..nem jellemző, hogy belémszállnak..

nem lehet úgy élni, hogy valamitól mindig félünk.."


Teljesen igazad van, de azért jobb odafigyelni ezekre a dolgokra. Nem olyan, mint egy repülőbaleset pl. ott semmi beleszólásod nincs az eseményekbe.

Itt azért megelőzhetsz egy esetleges balesetet. Ha neadjisten bekövetkezik a baleset, örökre hibáztatni fogod ezért magadat.

2015. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
úgy tervezem hogy a fejtámla helyét tele póckolom kényelmesebbnél kényelmesebb párnákkal, tehát kitámasztva ki lesz a fejem, ha baleset lesz annyira nem zűrös..
2015. nov. 19. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy fogalmad sincs, mennyire nagy erőhatás éri a fejedet/nyakadat egy ilyen ráfutásos ütközésnél, főleg autópályatempónál.

Akármennyi párnát rakhatsz oda, a rögzített fejtámlához képest szart sem fog érni.


A "nem nagyon szoktak belémszállni"-ról meg annyit, hogy elég, ha EGYSZER találnak el úgy, hogy tolószékbe kerülsz. Akkor már verheted a fejed a falba, hogy inkább utaztál volna kényelmetlenül egy napot, minthogy évtizedeket leélj tolószékben.


Apámnak is volt egy kollégája, aki egy hidraulikus présgépet kezelt. Ez lemezből formáz alkatrészeket, 20 tonna nyomóerő segítségével.

Mivel ez nagyon veszélyes, ezért a gép úgy van megtervezve, hogy a préselést csak akkor lehet elindítani, ha először rálép az ember egy pedálra, majd ezzel együtt megnyom egy gombot. Ez a pedál pedig egy lépéssel arrébb van a munkadarabtól, tehát még véletlenül sem maradhat ott az ember keze/ujja a gép alatt. Na most ez az idióta mindig rátett egy téglát a pedálra, hogy ne kelljen arrébb lépni, egyik kezével fogta a munkadarabot, másikkal meg nyomta a gombot. Évekig így dolgozott, nem volt gond. EGYSZER hagyta csak ott a kezét, és el is búcsúzott a jobb kézfejétől. Utána nagyon utálta magát, hogy arra az egy lépésre nem volt képes...

2015. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a fejtámla ,a rendőr nem nézi és nem büntet a hiányáért. Rengeteg régebbi kocsiban gyárilag nincs is. Biztonság az más téma..neked kell mérlegelni a lehetséges kockázatokat. Ha a sors megírta hogy meghalsz autóbalesetben,akkor ülhetsz a legbiztonságosabb autóban is ,akkor is véged lesz.
2015. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!