Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen sofőrökre, hogy kell...

Az ilyen sofőrökre, hogy kell helyesen reagálni?

Figyelt kérdés

Ma reggel óriási késéssel sikerült elindulnom a munkahelyemre, ahol még új vagyok, és nehezen kerültem be, nem szeretnék szórakozni.

Lenyomtam a rohadt ébresztőt, és visszaaludtam, így mire feleszméltem 30 perc késésben voltam.

Maga az út egy óra, 80% autópályán.

Nem vagyok a száguldás híve, nem is szoktam.

Ezúttal 170-el mertem menni, de még ezt is sokalltam.

A Honda Civicemmel nem voltam túl népszerű a belsőben, már nem azért mert útban voltam, sőt, egyszer sem toltak le(...)

Viszont ment egy német hetes BMW max 150-el a belsőben, már a hatodik kamiont előzte, és nem ment le, így levillogtam.

Erre sem ment le, majd hirtelen megjelent egy BMW 5 GT mögöttem, már messziről láttam,hogy villogtat, és jön vagy 200-al.

Elsőre azt hittem nem is nekem villog, de bizony így volt.

Mögém jött, és úgy villogtatott mintha nem lenne más dolga.A napszemüveges sofőrje meg bőszen mutogatott (szürke,ködös idő volt, csak jelzem)

A 7-es nem ment, így kiraktam az indexet, és mentem én, a GT meg bevágott elém, és jobbról megelőzte a 7-est, aztán ment tovább a belsőben, de látótávolságon belül.

Majd valami csoda folytán, átjött a 7-es is a külsőbe, én meg vissza a belsőbe, és nyomtam tovább, utol is értem a GT-t, de az meg beállt 150-160-ra.

Nem tudtam mit csináljak vele, mentem mögötte egy darabig, de fokozatosan lassított, és 140-nél már villogtam, amire hirtelen villogtatta a féklámpáit.

Ekkor megijedtem tőle,hogy ez valami elmebeteg, így rögtön húztam át a külsőbe.

Erre ő gázt nyomott, és elhúzott, többet nem is láttam.

Kicsit felbosszantott,hogy mégis mit akar az ilyen tetű, én elengedtem, és elengedtem volna már hamarabb is, ha a 7-es reagál valamit.

Bármekkora sértésnek is vette,hogy nem azon nyomban tértem ki előle,akkor is micsoda dolog 140-nél fékezgetni?

Felrúgnám az ilyet...


(Elkésni meg elkéstem, de a főnök nem vett észre)


2015. dec. 8. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Helyesen reagálni?

Elvileg úgy kellene, hogy minél messzebb eltávolodsz az ilyenektől, csakhogy tetszik-nem tetszik, aktív részese voltál a kakaskodásnak.

2015. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Örülj neki, hogy nem a kék lámpáját villogtatta. :D

Remélem beleszaladtatok egy pár traffipaxba. :D

2015. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Tilos villogtatni. Nem vagyok az a belül ragadós típus, de a villogtatókat mindig megszívatom. Ha ilyen helyzetbe kerülsz, kerüld el simán jobbról és kész. Nem kell erőlködni. Ha látod hogy az istenért nem fog lemenni, kár villogtatni a seggébe.
2015. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

El kell kerülni, sok beteg ember van 30/1 pszichopata 10/1 meg tuti valailyen személyiség zavaros.

Ha valaki tököl a belsőbe, kihúzom jobbra, és finoman elkezdek menni, megnézem h szivatni akar e (húzná-e rám), ha nem, akkor padló és már ott se vagyok, ilyen is kb 1 hete volt, ment egy teherautó a belsőbe, aztán meg akart sértődni h kikerülöm jobbról, és bizonytalanul jött volna át a külsőbe, de megijedt tőlem, és visszament, aztán mehettem.

Én meg 200-ról úgy érkezek meg a belsőbe, hogy úgy tűnik amikor visszalasítok 140-re, hogy áll a többi autó.

Neked meg nem kell keménykedni a BMW-kel ha tököl vki akármennyivel megy megpróbálod kikerülni, attól függ mennyire vészes a helyzet. persze ne egy civiccel.

érdekes nekem sok ilyen van, mégse húzom fel magam rajta, tiszelni kell egymást az utakon, Porschét is tisztelettel előzöm meg, hiába megy a belsőbe 140 el igen ő a király mert Porchéja van ,de én most sietek, bocsi, nincs ebbe semmi. aztán lehet legközelebb meg ő előz ki engem.

Én az utálom amikor városba kemnykedik valaki, megy rá a másikra, stb

2015. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk egyszer én is felhúztam magam jut eszembe, amikor "gagyi" (gyenge) kocsival mentem a sztrádán, előztem, nem is lassan 140 körül 2 autót, aztán elkezd nekem villogni valami bolond hátulról, pedig fel se tartottam, és simán lehúzódtam volna, hát mondtam akkor mutasd meg, elengedtem, aztán nyomtam annak a kocsinak amit bír 4.-be, talán elment a végsebességig, de kb 10-20 centire mentem mögötte végig :D aztán elengedtem.
2015. dec. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem azért nem tudtad elengedni a GT-t mert a 7es tökölt előtted, hanem mert nem voltál hajlandó lassítani és átsorolni a középső sávba, inkább mentél a 7es s eggébe. Meg az írod, nincs jobb dolga a GT-nek, minthogy villog rád. De te ugyan ezt csináltad a német 7essel, te is villogtál rá. És most otthon Drezdában Hanzi kérdezheti a a német gyikon, hogy a civices magyar gyereknek nincs jobb dolga, minthogy levillogja az ő 2tonnás anyahajóját?


Persze magyarázhatsz, hogy késésben voltál, a GT sofőrje meg magyarázhat, hogy szült az asszony, sietett a kórházba. A helyzet az, hogy a leírásodból az jön le, hogy ugyan olyan vagy, mint a GT sofőrje és b assza a csőrödet, hogy hiába mentél 170el, így is letoltak.

2015. dec. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen amikor két idióta összetalálkozik az úton. Legtöbbször a vétlen autós sérül meg. Ezt hívják közúti veszélyeztetésnek. Remélem jól megb.@sznak...
2015. dec. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ilyenkor mi van a jobbról előzéssel?Mert ha meg azt csinálom,akkor azon kell háborogni...

Én viszont rendszeresen megyek autópályán, számtalanszor levillogtak már, mert megmertem előzni egy kamiont, és neki villognia kell, én meg majd bemegyek a szerelvény alá, nem?

Nem vagyok jártas a "belsőben" de tapasztalom, és látom,hogy villognak mások is.Aki városban jár-kel az meg hagyjon az "elmélettel".A valóság nem ugyanaz.A pályán akkor is levillognak a f**zba ha a KRESZ könyv nem engedi.

Megy előttem a 7-es, kilométerek óta feltart, miközben én menni szeretnék.Az én dolgom nem?Itt mindig azt olvasom,hogy a hülyéket el kell engedni, ha megy menjen, nem az én dolgom.Nem így van?Akkor én miért ne menjek?Azért mert Civicem van?Vegyek egy régi 7-est, és akkor majd elnézitek nekem, ha 200-al végighasítok?

Az meg a legnagyobb barom-tahóság,hogy előzzem meg jobbról, komolyan mondom, elképesztő,hogy miket ki nem találtok,hogy a kérdezőt lehessen szidni.

Remélitek,hogy belementem a trafipaxba?Gratulálok a mentalistáshoz, én meg majd remélem,hogy a városban hozzáér a gumitok a záróhoz, és 50 ezres csekket kaptok a szuper-trafitól...


Mellesleg, inkább kifizetnék egy 300 ezres csekket is, de többet ér a főnököm bizalma, és ha meg is kapom a csekket, azt mondom,hogy megérte.

2015. dec. 9. 09:58
 9/20 anonim ***** válasza:

"Az meg a legnagyobb barom-tahóság,hogy előzzem meg jobbról, komolyan mondom, elképesztő,hogy miket ki nem találtok,hogy a kérdezőt lehessen szidni. "


De miért is? Most jobb a seggébe menni negyed órán keresztül és villogni? Az a PC megoldás? Ha látod hogy ilyen B-s jogsis embert kifogtál, jobbról 3 másodperc alatt megelőzöd és kész.

2015. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Pont a kérdésben van benne:

A 7-es BMW előttem, én, és mögöttem a GT.

Én átmentem a külsőbe, a GT engem megelőzött, a 7-esre már rá se villogott, bevágott elém, és jobbról megelőzte a 7-est.

Ha a 7-es éppen akkor vált sávot,mert rájön,hogy útban van a belsőben, akkor 130-140-el belemegy.Sőt, még én is, mivel bevágott elém a GT nem volt megfelelő követési távolság.

Na én ezért nem előzök jobbról.

De ha meg megteszem,úgyis amiatt vagyok r***dék, szóval ilyen szempontból mindegy, csak ez baleset veszélyesebb mint 170-el végighaladni a belsőben.

2015. dec. 9. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!