Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán, nagy sebességnél...

Autópályán, nagy sebességnél mennyi az esélye annak, hogy az utánfutó önálló életre kel?

Figyelt kérdés

Az M3-ason mentem, 120-as tempóval elvoltam a külsőben.

Aztán csak néztem egyet amikor egy Jaguár XF dupla tengelyes trélerrel 130-140-el megelőzött.A tréleren egy másik Jaguárt vitt ami ponyvával volt letakarva (a kerekeit láttam, és a formája alapján is vagy egy ugyan olyan XF vagy egy új XJ Jaguár volt a ponyva alatt)


2015. dec. 16. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs hirtelen irányváltás vagy fékezés akkor egyenletes sebességgel akár 200 al is mehetett volna ,főleg egy 2 tengelyes fékezett futóval,persze eltekintve az illegalitásától. . De számolni kell vele hogy nem úgy fog megállni mint futó nélkül.
2015. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a futó!Sima mezei?vagy esetleg magasított ponyvás?Mert az olyannál ha bele kap a szél nagy tempónál akkor észnél kell lenni!
2015. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Rohadt veszélyes mutatvány. Ha hirtelen kormánymozdulat van vagy komoly fékezés mint ahogy az első is írja, behintázik és felborul. Kár lenne azért a Jaguárért a tréleren. :D

Multkor egy román turistabusz mögött tötymörgött fél kilométeres kocsisor, mert utánfutót húzott ami valószínű hirtelen kormánymozdulatra jobbra balra hintázott és elég horror volt nézni, senki se merte a belsőben megelőzni. :D

Amúgy szerelvénnyel autópályán max 80, úgyhogy ezért fizethetett is volna a csávó rendesen. :D

2015. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez egy átlagos tréler volt, nem tudom azon belül milyenek vannak.

A ponyva az autóra volt húzva, nem a trélerre.

2015. dec. 16. 16:25
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:

Egy ideális világban, ahol egy makulátlan, egyenes úton szélcsendben húzod a trélert úgy hogy minden autós odafigyel és sosem vág eléd, igazából lehet nyugodtan taposni.


Valójában elég egy figyelmetlen autós, de akár egy hirtelen oldalszél is vagy egy 5 méteres nyomvályús szakasz.


Mivel az utánfutó súlya nagyobb mint a húzó járműé, súlypontja a tengely közelében van, ezért nagyon észnél kell lenni, figyelni a sebességre és a környezetre.


Stabilitásra, stb sokkal jobb egy nyerges kamion.

2015. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fuss neki mégegyszer annak amit írtam!
2015. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
Mire gondolsz?
2015. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elég ha egy picit befékez valamiért, és máris fennáll a veszélye, hogy "becsuklik" a futó, a kormánymozdulatokat pedig nem is említem.

Meg pályán ugye kisívű kanyarok vannak, amit nevetve veszel be 220-al, de lehet utánfutóval 140-el pont megindul az utánfutó.

2015. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam,hogy a ponyva az autón volt, azt így értettem:

[link]

Ezen kívül nem tudom mit szeretnél tudni a futóról, típust nem tudok.

A dupla tengelyes tréler meg ez:

[link]


Mást nem tudok értelmezni.Már ha nekem szólt.

2015. dec. 16. 17:43
 10/15 anonim ***** válasza:
ilyen sebességnél bármi előfordulhat.ha észleli a rendőr, megbünteti gyorshajtásért.
2015. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!